Kappa - stuki z przedniego zawieszenia

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4007
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Kappa - stuki z przedniego zawieszenia

Post autor: volf » 05 kwie 2008, 20:09

"Cossi86" pisze:Pojawiła się nowa obserwacja :)

Stuka nawet przy równej nawierzchni, przy małych prędkościach.
Czy to może być luz na przegubie, półsi etc ?? Aha i dzieje sie tak głównie rano gdy auto postoi :?
A jak lekko wciśniesz pedał hamulca to też stuka? Jeśli nadal stuka, a wymieniałeś już sporo to może trza by zająć się amortyzatorami oraz ich górnym mocowaniom i ułożyskowaniu...
Pozdrawiam.
KAPPA TDS & JTD

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Kappa - stuki z przedniego zawieszenia

Post autor: Egon » 25 maja 2008, 22:41

"Cossi86" pisze:Pojawiła się nowa obserwacja :)

Stuka nawet przy równej nawierzchni, przy małych prędkościach.
Czy to może być luz na przegubie, półsi etc ?? Aha i dzieje sie tak głównie rano gdy auto postoi :?
mam dokładnie to samo i tez rano jest najgłośniej coś mi się wydaje że te stuki z przodu to beda przednie amorki chyba niedługo zainwestuje w nowe amorki na przód (niedawno zmieniłem tył i jest cisza z tyłu) i jak bedzie nadal stukac to zostaje juz tylko przekładnia ale predzej bede stawiał na amorki
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

Awatar użytkownika
Cossi86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 476
Rejestracja: 29 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków

Kappa - stuki z przedniego zawieszenia

Post autor: Cossi86 » 25 maja 2008, 22:45

Qurcze temat jakos mi umknął :/
Myśle że to przekładnia, lub amorki, bo luzy już sprawdzałem 3x i nic nie wykazuje.
Lancia Kappa 2.4 T.DS

matias21
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 695
Rejestracja: 31 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Kappa - stuki z przedniego zawieszenia

Post autor: matias21 » 25 maja 2008, 22:50

nie wiem czemu, ale u mnie stuki ustały...też podejrzewałem amorki czy możliwe, że sie wyrobiły ? auto mam z Niemiec tam równiejsze sa te drogi i może amorki sie zastały jakoś, a może to gumy stabilizatora ?
Delta HPE 1.6 16v 96r ----->klik


Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Kappa - stuki z przedniego zawieszenia

Post autor: Egon » 25 maja 2008, 23:06

ja ma wszystko z przodu zmienione oprócz amorków i przekładni kierowniczej w tym tygodniu podjade sprawdzic amorki cikawe jaką mają skutecznosc
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

Awatar użytkownika
pawcio1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1169
Rejestracja: 29 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Kappa - stuki z przedniego zawieszenia

Post autor: pawcio1 » 25 maja 2008, 23:08

Miałem w swoim Kappiszonie podobne odgłosy przypominające bardziej takie trzeszczenie,delikatne piszczenie na niewielkich nierównościach,przy większych prędkościach wszystko cichło! Bardzo mnie to denerwowało,a wszystko w zawieszeniu sprawdziłem i było bez zarzutu! W końcu, już chyba w akcie desperacji, zdecydowałem się na popsikanie tylnych tulei metalowo gumowych specjalnym silikonem w sprayu, i o dziwo pomogło, i jest teraz błoga cisza :P
Była Lancia Delta Hpe 1.8 16v vvt
Była Kappa 2.0 16v T.
Jest Alfa Romeo 166 3.0 V6

Awatar użytkownika
Python25
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 175
Rejestracja: 28 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Ropczyce

Kappa - stuki z przedniego zawieszenia

Post autor: Python25 » 25 maja 2008, 23:10

najgorsze jest to że skuteczność mogą mieć dobrą a stukać i tak mogą :) miałem kiedyś taki przypadek poprostu były wyrobone w małym zakresie i na naszych polskich drogach pracowały więcej nż na niemieckich autostradach i stukały a sprawność miały po 87% tak że w miarę. A tak pozatym też mam ten sam problem z tym stukaniem u mnie najbardziej słyszalne jest to przy małych prędkościach żedu 20 km/h i przy zimnym samochodzie takim po nocy jak kawałek przejade stukanie cichnie i tez jeszcze niedoszedłem co to jest.
Lancia kappa 2.4 JTD
Alfa 147 GTA

Awatar użytkownika
Cossi86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 476
Rejestracja: 29 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków

Kappa - stuki z przedniego zawieszenia

Post autor: Cossi86 » 25 maja 2008, 23:22

"Python25" pisze:najgorsze jest to że skuteczność mogą mieć dobrą a stukać i tak mogą :) miałem kiedyś taki przypadek poprostu były wyrobone w małym zakresie i na naszych polskich drogach pracowały więcej nż na niemieckich autostradach i stukały a sprawność miały po 87% tak że w miarę. A tak pozatym też mam ten sam problem z tym stukaniem u mnie najbardziej słyszalne jest to przy małych prędkościach żedu 20 km/h i przy zimnym samochodzie takim po nocy jak kawałek przejade stukanie cichnie i tez jeszcze niedoszedłem co to jest.
Identyczny objaw u mnie :)
Lancia Kappa 2.4 T.DS

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Kappa - stuki z przedniego zawieszenia

Post autor: skyblu » 26 maja 2008, 10:01

może sie spotkamy i "posłuchasz' mojej kappy,
tez mam cos podobnego porównamy, albo na ścieżkę pojedziemy sprawdzić, co prawda równa droga i jest cicho, może ten typ tak ma jutro po południu tz ok 16:00
pozdro :D :D :D
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

Awatar użytkownika
Cossi86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 476
Rejestracja: 29 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków

Kappa - stuki z przedniego zawieszenia

Post autor: Cossi86 » 26 maja 2008, 10:30

Możemy zrobić mini zlota czemu nie :D
Jak ja jadę do diagnosty to na miejscu już raczej jest cisza :roll: Stuka tylko przez pierwsze 1-2 kilometry :?
P.S I stuka nawet na równej :evil:
Lancia Kappa 2.4 T.DS

Awatar użytkownika
Cossi86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 476
Rejestracja: 29 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków

Kappa - stuki z przedniego zawieszenia

Post autor: Cossi86 » 26 maja 2008, 10:34

"dudekken" pisze:Sprawdźcie sobie panowie na postoju i zgaszonym silniku przekładnie kierowniczą (szybkie krótkie ruchy kierownicą) jeśli stuka to macie odpowiedź tajemniczego stukania przy małych prędkościach.
Jedyny ratunek w takim przypadku to regeneracja lub zakup regenerowanej przekładni.
Wydaje mi się że nigdy nie sprawdza się luzów na maglownicy przy zgaszonym silniku (na pewno nie ze wspomaganiem). Dopiero przy odpalonym kiedy pompa zacznie pracować luzy się kasują (ciśnienie).
Lancia Kappa 2.4 T.DS

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Kappa - stuki z przedniego zawieszenia

Post autor: Marcin_D » 26 maja 2008, 12:31

U mnie stuka z prawej storny, ale teraz to sie zastanawiam czy nie naparza przegub, po jest już strzelający. A słychać to w taki chwiony sposob, jakby coś latało metalowego w jakimś pojemniku.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
Cossi86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 476
Rejestracja: 29 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków

Kappa - stuki z przedniego zawieszenia

Post autor: Cossi86 » 26 maja 2008, 13:25

"Marcin_D" pisze: A słychać to w taki chwiony sposob, jakby coś latało metalowego w jakimś pojemniku.
Dokładnie :D
Lancia Kappa 2.4 T.DS

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Kappa - stuki z przedniego zawieszenia

Post autor: Marcin_D » 26 maja 2008, 13:27

"Cossi86" pisze:
"Marcin_D" pisze: A słychać to w taki chwiony sposob, jakby coś latało metalowego w jakimś pojemniku.
Dokładnie :D
No ja to nawet drzwi rozebrałem, bo miałem wrażenie że w nich coś lata. Kiedyś na początku cos w nich grzebałem i myślałem że jakieś gratu w środku zostawiłem.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
Egon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1718
Rejestracja: 14 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź -
Kontakt:

Kappa - stuki z przedniego zawieszenia

Post autor: Egon » 26 maja 2008, 16:12

"Python25" pisze:najgorsze jest to że skuteczność mogą mieć dobrą a stukać i tak mogą :) miałem kiedyś taki przypadek poprostu były wyrobone w małym zakresie i na naszych polskich drogach pracowały więcej nż na niemieckich autostradach i stukały a sprawność miały po 87% tak że w miarę. A tak pozatym też mam ten sam problem z tym stukaniem u mnie najbardziej słyszalne jest to przy małych prędkościach żedu 20 km/h i przy zimnym samochodzie takim po nocy jak kawałek przejade stukanie cichnie i tez jeszcze niedoszedłem co to jest.
wszystko sie zgadza to zapewne stukaja amorki
Lancia Klub Polska - Łódź


Lancia Kappa 2.4 1997 ,Fiat 126p 1978, kiedyś 3 x Kappa 1x Lybra, oraz 35 innych aut

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”