Kappa - webasto

Awatar użytkownika
Klaudek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 181
Rejestracja: 12 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kappa - webasto

Post autor: Klaudek » 19 wrz 2005, 20:57

www.webasto.pl
strona mi nie działa i nie moge sobie poczytac więc mam pytanie...


miał ktoś kiedyś Webasto w jakimś samochodzie ????
dużo roboty z zakałdaniem??? dużo miejsca w silniku zabiera ????
zima idzie a ja jej nie lubie :evil: wiec sie zastanawiam nad tym aby zapodac sobie taki bajer 8)
Top Taxi 600-194-536 2zł Kilometr
10% Zniżki dla starych znajomych z LKP :)

Anonymous

Kappa - webasto

Post autor: Anonymous » 19 wrz 2005, 21:16

Klaudek, jak mozliwość pogadaj ze starymi kierowacami z Pogotowia ratunkowego, oni mieli coś takiego w Polonezach :wink:

Awatar użytkownika
Klaudek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 181
Rejestracja: 12 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kappa - webasto

Post autor: Klaudek » 19 wrz 2005, 21:30

"mufnal" pisze:Klaudek, jak mozliwość pogadaj ze starymi kierowacami z Pogotowia ratunkowego, oni mieli coś takiego w Polonezach :wink:
jak mam szukać jakiegoś kierowcy po szpitalach...
to prościej podjechać do jakiegoś warsztatu co montuje Webasto i pogadać :wink:
Top Taxi 600-194-536 2zł Kilometr
10% Zniżki dla starych znajomych z LKP :)

Anonymous

Kappa - webasto

Post autor: Anonymous » 19 wrz 2005, 21:31

Ale oni ci powiedzą czy to zdawało relacje :wink:

Awatar użytkownika
Klaudek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 181
Rejestracja: 12 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kappa - webasto

Post autor: Klaudek » 19 wrz 2005, 21:36

"mufnal" pisze:Ale oni ci powiedzą czy to zdawało relacje :wink:

Webasto to dobra firma...
w Uniaku miełem szyberdach z którego byłem bardzo zadowolony :D
nie był tani bo 1140zł z montażem ale szyba szklana z filtrami, nic w głowe nie paliło, nie ciekło i ogólnie 8)

tak więc myśle że ogrzewanko też by było dobre tylko interesuje mnie czy montaż jest bardzo inwazyjny czy też nie....
Top Taxi 600-194-536 2zł Kilometr
10% Zniżki dla starych znajomych z LKP :)

Grzejnik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 120
Rejestracja: 19 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Łomianki k/W-wy

Kappa - webasto

Post autor: Grzejnik » 21 wrz 2005, 8:28

Witam, tak sie sklada ze mam do sprzedania Webasto ThermoTop :-) uzywałem go do grzania poloneza :-P urządzenie działa na benzyne pali tej benzyny ok. 0,3-0,6 l/h (do nagrzania poloneza wystarczało mi 15-20 min.) rewelacja! przy mrozie -10 stopni ustawialem zegar na wybraną godz. i jak wsiadałem rano miałem nie dość ze cieplo w aucie to jeszcze cieply silnik i zadnego skkrobania :-)
instalacja jest prosta bo wystarczy złapać z akumulatora +12V, włączyć sie szeregowo lub równolegle w układ chłodzenia (wazne przed termostatem) wpiąć sie równolegle w układ odprowadzania nadmiaru paliwa i zainstalować w srodku programator, oraz podłączyć sterowanie wentylatorem wnętrza :-)
w razie czego służę poradami. Pozdrawiam
Lancia Delta II 1.8 8v '95
Lancia Lybra SW 1.8 VVT '99

Każdy mężczyzna powinien mieć dwie rzeczy. Super glue (gdy coś się rusza a nie powinno) i WD 40 (gdy coś sie nie rusza, a powinno) :-P

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Kappa - webasto

Post autor: 2fines » 24 wrz 2005, 22:10

"Klaudek" pisze:www.webasto.pl
strona mi nie działa i nie moge sobie poczytac więc mam pytanie...


miał ktoś kiedyś Webasto w jakimś samochodzie ????
dużo roboty z zakałdaniem??? dużo miejsca w silniku zabiera ????
zima idzie a ja jej nie lubie :evil: wiec sie zastanawiam nad tym aby zapodac sobie taki bajer 8)
co do webasto fajna sprawa s dwa rodzaje grzania tzw mokre czyli wpiete w ukła chłodzenia silnika coś w stylu silnika od kosiarki spalinowej z wlasnym rozrusznikiem ale ciszej pracuje to jest wiadome ze kosiarki nikt nie wstawił chociaż w polsce wielu cudaków można zobaczyć :lol: .Paliwo pobiera z baku i suche dmuchawa na styl suszarki a co za tym idzie musisz misec dobra bateria niestety po zimie moze okazac sie ze padla...ja jednak polecilbym mokre a to z tego wzgledu że wsiadasz do auta nie dosć ze masz cieplo w srodku przy minus ileś tam to i silnik jest cieplutki zazwyczaj webasto grzeje silnik do ok 70C takze wystarczyć powinno i przez to i silnik wolniej sie zużywa z wiadomych względów. Zalet jest wiele np taka ze programujesz sobie o ktorej ma sie wlaczyc o ktorej ma sie wylaczyc przy pomocy programatora czasu rzeczywistego.... a co do montazu to zależy od il miejsca w silniku w ciezarówkach montuja to pod kabina tylko tam sa silniki webasto diesla z swiecami żarowymi ale za to jaki wydajny z moich obserwacji wynikało ze w ciezarówke nagrzanie silnika 12 - litrowego do 70C zajmowało ok 7min. Cena webasto trzyma sie tak od 1 tyś najtańsze....nie wiem co byś chciał jeszcze wiedzieć...ekspertem nie jetsem ale takie siakie podstawy mam :) gdzies czytałem o agentach co pchali grzałki 12V lub 220V do chłodnicy i pzrez to grzali silnik ale z tym to raczej jedna wielka lipa... Np w merolach 124 czy 123 jest taka opcja jak grzanie plynu spryskiwaczy.

własnie watek jest dobry na sezon zimowy ...Jestem ciekawy choć pewnie i nie tylko ja jak sobie do tej pory lancisci radzili ze skrobaniem szyb grzaniem auta itd. np co zrobić zebyu przyjsc z ranca i nie skrobać szyb albo co zrobić zeby mieć cieplo w srodku ..oczywiscie mówie o parkowaniu pod chmurka bo problem ten w garazu jednak nie wystepuje...

Ps. looknij sobie na allegro sporo tego ustrojstwa nawet jest widzialem z osobowych z audi bmw i z ciezarowych i widze ze to juz zaczyna tanieć....

pozdro :wink:
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

Grzejnik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 120
Rejestracja: 19 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Łomianki k/W-wy

Kappa - webasto

Post autor: Grzejnik » 27 wrz 2005, 14:54

witam:-) nadal mam do sprzedania kompletne webasto z naklejkami i z instrukcją i... z pomocą przy montażu :-)
Lancia Delta II 1.8 8v '95
Lancia Lybra SW 1.8 VVT '99

Każdy mężczyzna powinien mieć dwie rzeczy. Super glue (gdy coś się rusza a nie powinno) i WD 40 (gdy coś sie nie rusza, a powinno) :-P

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Kappa - webasto

Post autor: 2fines » 27 wrz 2005, 15:17

"Grzejnik" pisze:witam:-) nadal mam do sprzedania kompletne webasto z naklejkami i z instrukcją i... z pomocą przy montażu :-)
heyah a jaka cena by Cie zadowalała za to urzadzonko szczerze mówiąc wolałbym to 100x niż klimę :wink:
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

Grzejnik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 120
Rejestracja: 19 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Łomianki k/W-wy

Kappa - webasto

Post autor: Grzejnik » 28 wrz 2005, 8:27

no jak dla posiadacza Lancii to ok. 1200zł. Nie jest to drogo zwazajac na komplet okablowania, sprawność urządzeń, pomoc w instalacji, instrukcję. Ale fakt ze klima jest czesciej uzywana.
Ps. nie zamontowałem tego w swojel Dlecie z prostej przyczyny... nie mam czasu, a auto i tak w garazu stoi.
Lancia Delta II 1.8 8v '95
Lancia Lybra SW 1.8 VVT '99

Każdy mężczyzna powinien mieć dwie rzeczy. Super glue (gdy coś się rusza a nie powinno) i WD 40 (gdy coś sie nie rusza, a powinno) :-P

Awatar użytkownika
2fines
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 170
Rejestracja: 03 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: LUBLIN

Kappa - webasto

Post autor: 2fines » 28 wrz 2005, 14:05

"Grzejnik" pisze:no jak dla posiadacza Lancii to ok. 1200zł. Nie jest to drogo zwazajac na komplet okablowania, sprawność urządzeń, pomoc w instalacji, instrukcję. Ale fakt ze klima jest czesciej uzywana.
Ps. nie zamontowałem tego w swojel Dlecie z prostej przyczyny... nie mam czasu, a auto i tak w garazu stoi.

to ja bede miał webasto moze za 4 paki oczywiscie uzywane z demobilu pewnie z jakiegos A6 A8 jestem w trakcie poszukiwań musze tylko podac namiary autek w którym to seryjnie wystepowało.......aha i nie sadze ze klime czesciej sie uzywa tylko klima jest bardziej popularna a webasto nie i nikt nie montuje tego serujnie i tu tkwi problem sadze ze z webasta ludzie czesciej by korzystali niz z klimy przynajmniej ja stawaiasz auto w zimie i programujesz 20 min przed wyjsciemz z roboty i wsiadasz do cieplego auta z cieplutkim motorkiem a klima co mi po niej tylko tyle ze w lecie schlodzi ale uwazam ze klima i tak jest zbedna na nassz umiarkowany klimat tak goraco nie jest , natomiast w gorących krajach jak grecja.... itd jest w sumie niemalze i wymagana chociaz połowa pewnie jej nie ma (starsde auta...)natomiast szwedzi to pewnie zyc bez tego nie mogą co klimat to cos innego......ale mozna by sie spierac na argumenty co lepsze jeden woli to drugi tamto i na to nie ma reguły jednak webasto to jest to nawet jakby policzyc zimne miesiace to i tak bedzie ich wiecej niz tych cieplych..... :wink: zauważ jedna rzecz ze wszystkie ciezarowki juz sa seryjnie wyposażone w webasto roczniki 90 miały webasto natomiast klimy nie .....dopiero potem sie ona jakos zadomowila i uważano ja za luxus :lol: a teraz wszystkie niemalze nowe auta maja klime a webasta prawie żadno.. jakze odwrotna sytuacja....
VW VARIAT 130hps
"I po co niszczyć sobie zdrowie głupotą innych !!! " 2fines

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”