Nuova Delta - samochód gaśnie

Anonymous

Nuova Delta - samochód gaśnie

Post autor: Anonymous » 20 wrz 2005, 22:42

Witajcie po długiej przerwie. Czas jakis nie było mnie w kraju, samochód jęździł dobrze, aż tu nagle...zaczeło się. Po kolei - podczas redukcji np z 4 na 3 obroty silnika zaczynają gwałtownie spadać i samochód gasnie, przy czym nie traci elektryki bo światła,deska etc, działają. Filtr paliwa wymieniłem - przytkane przewody?pompa?przepływomierz?Ostatnio na odcinku 5 ciu km zgasł 3 razy po czym przez 30 minut nie chciał się uruchomić, a w momencie przekręcania kluczyka do poz. startowej nie zapalały się wtryskiwacze. Chciałbym jeszcze wiedzieć ile może kosztować remont kapitalny silnika 2,0 16v ( może lepiej kupic inny ) - w moim zaczeły stukać zawory, świece okopcone, pali olej, wyciek spod koła rozrządu (?) i czy do delty pasuje zawieszenie z Tipo?
Wiem, że dlugie ale wielkie dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Nuova Delta - samochód gaśnie

Post autor: Kubek » 20 wrz 2005, 22:56

Wow, to niezle urzadziles ten samochod ze jest w takim stanie, ja nie mam pojecia co to moze byc, bo to wszystko moze byc jak ci sie juz takie rzeczy dzieja to trzeba by do warsztatu juz dac bo nie wiem czy ktos ci pomoze przez internet, ale nie w tym sens bo tak ogolnie to chcialem sie tylko zapytac jaki masz przebieg i po jakim [rzebiegu ci sie zaczely te wszystkie ceregiele ?
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Anonymous

Nuova Delta - samochód gaśnie

Post autor: Anonymous » 21 wrz 2005, 0:52

przebieg ma 130 tys. - kupilem ją w styczniu, więc mogła być już zajeżdżona, bo od początku były z nią cyrki.

hardwired

Nuova Delta - samochód gaśnie

Post autor: hardwired » 21 wrz 2005, 1:23

generalnie zawieszenie pasuje od tipo/tempra

Awatar użytkownika
Torell007
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 1363
Rejestracja: 09 sty 2005, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia

Nuova Delta - samochód gaśnie

Post autor: Torell007 » 21 wrz 2005, 8:37

"Marcin" pisze:przebieg ma 130 tys. - kupilem ją w styczniu, więc mogła być już zajeżdżona, bo od początku były z nią cyrki.
to masz pecha, bo generalnie Delty to bardzo dobre samochody. Czasem trafiają się egzemplarze "zajechane" ale to nie tylko w tej marce ... Poprostu pech i tyle :(
Wiele serc, jedno bicie, ciężarówki ponad życie ;-)

Obrazek

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

Nuova Delta - samochód gaśnie

Post autor: wujek » 22 wrz 2005, 0:12

Witaj,
W opisie problemów z silnikiem wspomniałeś, że autko trochę stało nieużywane. Jeżeli olej w silniku to minerał, po przebiegu pow. 5kkm, to możliwym jest, że stanęły pierścienie na tłokach. Ponadto zanieczyścil się silniczek krokowy oraz tunel przepustnicy.

Oczyszczenie przepustnicy - zdjąć rurę ( silnik lekko ciepły, rurę ściągnąć bez podważania wkrętakiem, bo popęka). Uchylić przepustnicę i szmatką+WD wypucować ścianki.

Przeczyszczenie silniczka krokowego - wymontować, zatkać palcem wylot i "napsikać" do kanału WD (sporo), zatkać wlot i pobawić się w barmana trzepiącego drinki. Wylać brudy i parę razy powtórzyć operację. Na zakończenie przedmuchać sprężonym powietrzem. Delikatnym narzędziem, np. patyczkiem do lodów, sprawdzić, czy przesłona w kanale silniczka obraca się i nie zacina. Myć do skutku.

A teraz ostrożnie!
Odpuszczenie pierścieni - kiedyś robilo się to w ten sposób: wykręcić świece, do garów nalać po kieliszeczku benzyny, odczekać chwilkę i zakręcić silnikiem (uwaga - wskazane wypięcie kostki z modułu cewek w.n.). To stary sposób, może dziś są do tego lepsze specyfiki.

A olej pod rozrządem - no, chyba bez wymiany uszczelniacza się nie obejdzie.Luzy zaworowe można sprawdzić.

Może te zabiegi coś pomogą, 130kkm to całkiem młody silnik.

Pozdrawiam

Anonymous

Nuova Delta - samochód gaśnie

Post autor: Anonymous » 22 wrz 2005, 23:10

Kurczę - mam nadzieję, że to tylko to o czym piszesz - tak czy owak wymieniam sondę lambda, pompę paliwa i pewnie zrobie remont silnika - zobaczę co na to powie mechanik.
Dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
mustafi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 418
Rejestracja: 09 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: Piła

Nuova Delta - samochód gaśnie

Post autor: mustafi » 23 wrz 2005, 0:05

"wujek" pisze:Witaj,

Może te zabiegi coś pomogą, 130kkm to całkiem młody silnik.

Pozdrawiam
jak na delte to jest wiek przedemerytalny :lol: :lol: i dzieki za dokladne opisy jak co zrobic przy aucie, moze kiedys skorzystam z tych konkretnych porad.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”