Lybra - Nemesis

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
Awatar użytkownika
BJK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 351
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa (wcześniej Piła, Szczecin, Londyn)
Kontakt:

Lybra - Nemesis

Post autor: BJK » 06 mar 2008, 14:25

Dzisiaj tak troszkę się pobawiłem Photoshop'em i zaplanowałem sobie przeróbki w Lyberce na ten rok.
Felgi już są nowe więc mam nadzieję, że i reszta uda się tak jak trzeba...





Opis:
Przyciemnić tylne szyby oraz obniżyć lekko zawieszenie. Plus kompletnie nowa zabudowa audio, ale tego planów nie wrzucę tylko umieszczę fotki po zrobieniu :D

Tylko nie odżegnujcie mnie od czci i wiary :P
Ostatnio zmieniony 06 mar 2008, 14:49 przez BJK, łącznie zmieniany 1 raz.

haha
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 78
Rejestracja: 26 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Wejherowo/Warszawa

Nemesis - plan na 2008...

Post autor: haha » 06 mar 2008, 14:48

fajnie ale może jakiś opis bo kurde slepy jestem i nie widzę specjalnie różnicy

Awatar użytkownika
BJK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 351
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa (wcześniej Piła, Szczecin, Londyn)
Kontakt:

Nemesis - plan na 2008...

Post autor: BJK » 06 mar 2008, 14:48

Właśnie chciałem to dodać - jest już w pierwszym poście :)

Różnice w zawieszeniu na foto widać najbardziej po przedniej feldze ;)

Awatar użytkownika
zoom
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 513
Rejestracja: 25 lip 2007, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: StalowaWola Ulubione piwo: Żywiec
Kontakt:

Nemesis - plan na 2008...

Post autor: zoom » 06 mar 2008, 15:21

Felgi ładniutkie :)
Ale moim zdaniem nie ma sensu przyciemniac samego "tyłu" bo auto wyglada jak van albo samochod przedstawiciela handlowego. Albo wszystkie (oprucz czolowej af korz) albo zadne :)
pozdr.
1.9 JTD driver.
HITart - Spoty na telebimy i monitory reklamowe
http://www.hitart.com.pl

Awatar użytkownika
p_r_z_e_m_k_o
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 155
Rejestracja: 09 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Kościan / WLKP

Nemesis - plan na 2008...

Post autor: p_r_z_e_m_k_o » 06 mar 2008, 18:19

Patrzac na fotki autko super takze nie wiem czy w ogole trzeba by cos zmieniac :D ale tak jak powiedzial wczesniej Zoom, chyba nie ma sensu przyciemniac tylu bo mnie osobiscie to sie kojarzy z karawanem pogrzebowym
Alfa Romeo 155 2.0 8v TS - była
Alfa Romeo GT 1.9 JTDm - była
Alfa Romeo 164 3.0 V6 - jest
Lancia Delta III 1.8t - jest

Awatar użytkownika
Króciak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 240
Rejestracja: 26 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Sobienie Jeziory

Nemesis - plan na 2008...

Post autor: Króciak » 06 mar 2008, 19:06

Felgi pierwsza klasa : yesyes : myslalem, ze w planach masz je kupic a Ty juz je posiadasz :wink:

A takie pytanie... jak zamierzasz przyciemniac szyby? Folia czy jakies inne sposoby?

Awatar użytkownika
BJK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 351
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa (wcześniej Piła, Szczecin, Londyn)
Kontakt:

Nemesis - plan na 2008...

Post autor: BJK » 06 mar 2008, 19:56

Szczerze mówiąc to myślałem o folii, ale dzisiaj właśnie odkryłem, że niedaleko mnie w Polsce (200km ;) ) jest firma robiąca to piecowo. Co do szyb przednich-bocznych to mam mieszane uczucia: w PL prawo jest dziwne, a w UK te szyby mogą być przyciemnione tylko przez producenta i się nieco boję, że zabiorą mi dowód :?

A felgi mam od 13 lutego :)
17" TSW Black Ice 4x100 z oponami DiamondBack 215/45 R17 91V :D

Awatar użytkownika
Króciak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 240
Rejestracja: 26 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Sobienie Jeziory

Nemesis - plan na 2008...

Post autor: Króciak » 06 mar 2008, 20:07

No wlasnie tez kiedys slyszalem o piecowym. Troche sie zastanawiam czy by sobie nie przyciemnic tylu i bocznych ale jeszcze zobacze... sam nie wiem musze przemyslec - bo mam ciemne auto wiec sadze ze ladnie by to wygladalo... ale od razu mowie, ze tylko delikatnie :wink:

Zycze aby data zalozenia felg nie miala zadnego znaczenia do ich uzytkowania :wink: bo stracic takie cudenka to : cenzura :
Jak sie jezdzi na 17stkach?

Awatar użytkownika
Łukasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 446
Rejestracja: 30 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Dąbrowa

Nemesis - plan na 2008...

Post autor: Łukasz » 06 mar 2008, 20:15

Samochod duzo stracil swojej dynamiki na 17'-ach???
Lancia Lybra SW 1.8 16VLX+ Navi
Mercedes C-klase 200 kompresor
Peuegot 307 SW HDI 110ps

Awatar użytkownika
BJK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 351
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa (wcześniej Piła, Szczecin, Londyn)
Kontakt:

Nemesis - plan na 2008...

Post autor: BJK » 07 mar 2008, 1:34

"Krociak" pisze: Jak sie jezdzi na 17stkach?
"Łukasz" pisze:Samochod duzo stracil swojej dynamiki na 17'-ach???
Powiem szczerze, że auto 19 marca trafia do warsztatu na niezbędne naprawy i z tego powodu nie żyłuję teraz za bardzo.
Ale stwierdzić muszę, że troszkę komfort jazdy spadł, zwłaszcza na poprzecznych uskokach (jakby nie było 2" żelastwa więcej), wzrosło spalanie (ze względu na uszkodzony wydech nie mogę określić dokładnie ile z powodu felg a ile z powodu wydechu bo te zdarzenia się zbiegły ze sobą) a ogólnie się mieszczą bez problemów - nic nie trze ani nie haczy, a świetny wygląd jest wart tych paru kropel benzyny czy mocniejszego trzęsienia w czasie jazdy ;)

Więcej szczegółów o zmianach w jeździe napiszę po 5 kwietnia - kiedy auto po naprawach przetoczy się przez Europę :)

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Nemesis - plan na 2008...

Post autor: maydayns » 09 mar 2008, 18:27

Przyciemnianie piecowe jest jak najbardziej legalne nawet na przednich bocznych, poniewaz w przeciwienstwie do foli, widok od srodka prawie sie nie zmiania, naprawde przy tkiej stonowanej przyciemie, od srodka nie widac wogole ze cos bylo przyciemniane. Zastanawia mnie fakt jak oni sprawdzaja czy przyciema jest fabryczna?? jest to wpisane w dowodzie auta czy jak?? bo jesli nie ma, to przy piecowym przyciemnianiu nie bedziesz mial problemu nawet w UK. Ale jesy jedno ale:) piecowe przyciemnianie jest dosc drogie, za takie auto to lekko 2000zl moza nawet i wiecej, nie znam dokladnych cen, kiedys sie tym interesowalem i za sedana (5szyb) jakos tak mi mowili, ale oczywiscie moge sie mylic;) do tego w PL jest tylko kilka osob ktore cos takiego robia...
Seat Leon

Awatar użytkownika
BJK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 351
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa (wcześniej Piła, Szczecin, Londyn)
Kontakt:

Nemesis - plan na 2008...

Post autor: BJK » 19 maja 2008, 6:17

"maydayns" pisze:Przyciemnianie piecowe jest jak najbardziej legalne nawet na przednich bocznych, poniewaz w przeciwienstwie do foli, widok od srodka prawie sie nie zmiania, naprawde przy tkiej stonowanej przyciemie, od srodka nie widac wogole ze cos bylo przyciemniane. Zastanawia mnie fakt jak oni sprawdzaja czy przyciema jest fabryczna?? jest to wpisane w dowodzie auta czy jak?? bo jesli nie ma, to przy piecowym przyciemnianiu nie bedziesz mial problemu nawet w UK. Ale jesy jedno ale:) piecowe przyciemnianie jest dosc drogie, za takie auto to lekko 2000zl moza nawet i wiecej, nie znam dokladnych cen, kiedys sie tym interesowalem i za sedana (5szyb) jakos tak mi mowili, ale oczywiscie moge sie mylic;) do tego w PL jest tylko kilka osob ktore cos takiego robia...
No ja znalazłem w necie firmę z Zielonej Góry i na ich stronie była orientacyjna cena około 1000zł za samochód. Czyli za kombicę będzie pewnie z pińcet więcej...
"Krociak" pisze: Jak sie jezdzi na 17stkach?
"Łukasz" pisze:Samochod duzo stracil swojej dynamiki na 17'-ach???
Odpowiadam na to pytanie, bo już wiem :D
Dynamiki nie stracił, spalanie też nie wzrosło. I już wiem czemu. Zamieniłem po prostu gumę na metal - zmniejszyłem profil opony o dwa cale zwiększając przy okazji rozmiar felgi :D
Dzięki temu mam teraz w bagażniku oryginalną 15" felgę robiącą za moje koło zapasowe : yesyes :

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”