Lybra - Xenony po raz enty...

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Lybra - Xenony po raz enty...

Post autor: Tomzik » 22 mar 2008, 14:26

A co jeżeli założę oryginalne całe lampy ksenonowe od innej K, które mają homologację na pracę z palnikiem a nie żarówką, spryskiwacze mam, ale układu samopoziomowania nie? Sam czujnik na belkę to ok. 600zł we Fiacie a całe lampy ponad 4k. Przymierzam się pod ksenony, ale nie wiem co z tym samopoziomowaniem..
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Lybra - Xenony po raz enty...

Post autor: maydayns » 23 mar 2008, 12:31

Z tym oślepianiem to przesada i to konkretna, dużo jeżdżę i nieraz widzę starsze auta z hidmi, które wcale nie oślepiają... jeśli ktoś wsadzi tak na odwal się i nie ustawi to oślepia, ale to tak samo jak przy zwykłych, po prostu kwestia regulacji. Xenon świeci jaśniej i reflektory są jaśniejsze, ale czy aż tak bardzo?? mnie to wcale nie oślepia... może niektórzy z was powinni sobie zrobić badania;) kierowcy karetek chyba maja takie badania na oślepianie;)
Ja sobie założę hidy, lepsza widoczność, większe bezpieczeństwo, to proste, a normalne lampy są strasznie słabe i żadne zwykle/niezwykle żarówki, czy to philipsa czy osrama, nie maja porównania nawet z tanimi hidami...
Takie jest moje zdanie, jeździłem autem z hidami i teraz chce je w Lyberce!
Seat Leon

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Lybra - Xenony po raz enty...

Post autor: Simon » 25 mar 2008, 13:20

"Tomzik" pisze:A co jeżeli założę oryginalne całe lampy ksenonowe od innej K, które mają homologację na pracę z palnikiem a nie żarówką, spryskiwacze mam, ale układu samopoziomowania nie? Sam czujnik na belkę to ok. 600zł we Fiacie a całe lampy ponad 4k. Przymierzam się pod ksenony, ale nie wiem co z tym samopoziomowaniem..
Z tego co napisał dudekken wynikałoby, że w takim razie oryginalne lampy xenonowe, z oryginalnym źródłem światła jak najbardziej powinny być zgodne z przepisami... o ile... homologacja nie obejmuje całego zestawu lampa+poziomowanie+spryskiwacz...
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Lybra - Xenony po raz enty...

Post autor: aro » 25 mar 2008, 13:49

"maydayns" pisze:Z tym oslepianiem to przesada i to konkretna, duzo jezdze i nieraz widze starsze auta z hidmi, ktore wcale nie oslepiaja... jesli ktos wsadzi tak na odwal sie i nie ustawi to oslepia, ale to tak samo jak przy zwyklych, poprostu kwestia regulacji. Xenon swieci jasniej i reflektory sa jasniejsze, ale czy az tak bardzo?? mnie to wcale nie oslepia... moze niektorzy z was powinni sobie zrobic badania;) kierowcy karetek chyba maja takie badania na oslepianie;)
Ja sobie zaloze hidy, lepsza widocznosc, wieksze bezpieczensto, to proste, a normalne lampy sa strasznie slabe i zadne zwykle/niezwykle zarowki, czy to philipsa czy osrama, nie maja porownania nawet z tanimi hidami...
Takie jest moje zdanie, jezdzilem autem z hidami i teraz chce je w Lyberce!
Mijałeś się z kimś takim w deszczu :wink: Ja tak! I ku : cenzura : wa wcale to nie oslepia. Daje po oczach nieźle. Na dodatek znajomy wpakował do ibizy takie pseudo ksenony kupione na allegro, a zamiast postojówek wsadził niebieskie diody - to dopiero jest miłe przeżycie spotkac sie z kims takim na drodze. Dziwne jest to, że zawsze przed badaniem technicznym to zdejmuje :lol:

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Lybra - Xenony po raz enty...

Post autor: Taz » 25 mar 2008, 14:03

Ogólnie policja nie czepia się pseudoksenonów... do momentu udziału auta w wypadku... Nawet jeśli nie będzie z waszej winy to oni będą szukali wszystkiego, a HID wtedy stawia was w naprawdę kiepskiej sytuacji.
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
dexus
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 14 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Tarnów (Bis.Mel)N.Sącz

Lybra - Xenony po raz enty...

Post autor: dexus » 25 mar 2008, 14:44

"Taz" pisze:Ogólnie policja nie czepia się pseudoksenonów... do momentu udziału auta w wypadku... Nawet jeśli nie będzie z waszej winy to oni będą szukali wszystkiego, a HID wtedy stawia was w naprawdę kiepskiej sytuacji.
I to jest właśnie cała prawda. Ja nie wypowiadam się czy HID jest zły czy dobry (sam spotykam auta z dobrze ustawionym i wcale ich nie wyśmiewam że wiocha albo coś w tym stylu). Można tylko czasem niepotrzebnie narobić sobie problemów.
Obrazek
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. (Jean Cocteau)

Dedra 2,0 8v 1992 - była
Kappa Kombi 2,4jtd 99r - była
i Lybra 2,4jtd SW po "znajomości"
Laguna II 3,0 V6 24v - była
Chrysler Pacifica 4.0 - jest

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Lybra - Xenony po raz enty...

Post autor: maydayns » 25 mar 2008, 16:22

"aro" pisze: Mijałeś się z kimś takim w deszczu :wink: Ja tak! I ku : cenzura : wa wcale to nie oślepia. Daje po oczach nieźle. Na dodatek znajomy wpakował do ibizy takie pseudo ksenony kupione na allegro, a zamiast postojówek wsadził niebieskie diody - to dopiero jest miłe przeżycie spotkać się z kimś takim na drodze. Dziwne jest to, że zawsze przed badaniem technicznym to zdejmuje :lol:
Oczywiście ze się mijałem i oślepiają tylko takie, które są ŹLE ustawione i taki źle ustawiony reflektor będzie oślepiał bez względu na to czy ma hidy czy zwykłego philipsa.... takie jest moje zdanie, co do legalności w razie stłuczki to nie mam pojęcia, o przeglądy bym się nie bal.. dziś to nie problem i sadze ze żaden policjant się nie przyczepi do normalnego ludzia;) bardziej do jakiegoś wiochmena w calibrze z przebiegiem kolo500tys km :lol:
Ja sobie założę hidy, dla własnego bezpieczeństwa, bo nie będę ukrywać ze w ciemności widzę dość słabo... taka przypadłość rodzinna :D
Ostatnio zmieniony 27 sty 2011, 17:49 przez bargaw3181, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: pisownia - poprawilem
Seat Leon

Awatar użytkownika
Patryklancia
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 522
Rejestracja: 18 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Lybra - Xenony po raz enty...

Post autor: Patryklancia » 26 mar 2008, 0:09

Obrazek

8 miesięcy na bixenonie i żadnych jak dotąd problemów , nikt nie mruga ,że go oślepiam. Spryskiwacze były u mnie seryjnie więc reflektor cały czas jest czysty co w deszczowej pogodzie szczególnie przy "szarym" niebie jest zasadniczą sprawą. Więc najważniejsze :!: dobrze ustawione światła. Źle ustawione lampy nawet przy zwykłej żarówce potrafią konkretnie oślepić! Poza tym palnik ma 35W więc oba 70W natomiast standardowe żarówki po 60/55W czyli 120/110 W-obie , nie mówię o wielu przypadkach jazdy na żarówkach np. typu h4 100/80W lub 100/90 i w skrajnych przypadkach 140/100-dla mnie istny debilizm :!:
Więc po pierwsze xenony czerpią mniej prądu wytwarzają mniej ciepła , klosze i odbłyśniki w lampach nagrzewają się w znacznie mniejszym stopniu w stosunku do standardowych żarówek( przy mocach 100W można popalić instalację i wypalić odbłyśniki lamp, wielu miałem klientów po takich właśnie przejściach potopione kostki żarówek, przepalone styki przełącznika zespolonego pod kierownicą jak i osobnego przełącznika świateł na skutek założenia zbyt mocnych żarówek )
Więc reasumując myślę że wiele przemawia za Hidami ale dobrze zamontowanymi i ustawionymi :!:
ObrazekObrazek
Lancia Dedra 1.8 i.e 16v Ls
GG:7270607 GG:7270607

Awatar użytkownika
Łukasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 446
Rejestracja: 30 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Dąbrowa

Lybra - Xenony po raz enty...

Post autor: Łukasz » 26 mar 2008, 13:37

Ciężko zrobić zdjęcie xenom. Jak dorwę aparat zrobi sesjone
Obrazek
Obrazek
Lancia Lybra SW 1.8 16VLX+ Navi
Mercedes C-klase 200 kompresor
Peuegot 307 SW HDI 110ps

STOD
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 399
Rejestracja: 19 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Lybra - Xenony po raz enty...

Post autor: STOD » 26 mar 2008, 14:12

Problem jednak może być kuewski(zjadłem r i pominąłem cenzurę-chytrze? ) .Bo w razie wypadku i nie daj Boże większych strat , nie mówię o stłuczce tylko nawet o ewentualnych urazach fizycznych uczestników zdarzenia , jeśli coś takiego znajdą , a znajdą ,to ubezpieczenie nie pokryje szkód!!! I to dopiero będzie jajo.nie chodzi to o jakieś tam zatrzymania dowodu czy mandaty ! Tez kiedyś chciałem do mazdy 626 z 1995 wpakować HIDy ale poczytałem trochę i sobie darowałem.
Lybra 2.4JTD
Najpiękniejszą rzeczą w życiu mężczyzny jest wiatr we włosach, świeży koń pod siodłem i ostry horyzont stepu...

Awatar użytkownika
redy19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 18 sty 2008, 0:00
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Lybra - Xenony po raz enty...

Post autor: redy19 » 30 kwie 2008, 17:56

udało się komos ustawić xenony w lybrze tak żeby świeciły jak powinny ? bo zastanawiam się czy zaryzykować i kupić cze lepiej nie .
redy19
Lybra 1.9 jtd

Awatar użytkownika
Przemo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 966
Rejestracja: 24 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Lybra - Xenony po raz enty...

Post autor: Przemo » 30 kwie 2008, 18:45

Takie coś możecie instalować w swoich Lybrach
Skracamy linki
Ostatnio zmieniony 27 sty 2011, 17:52 przez bargaw3181, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: skracamy linki - poprawiłem
Ford Fusion 1.4 TDCI
Audi A6 S-line 2.7 T Quattro 265 KM :)
Alfa Romeo 145 1.6 TS

Maccary
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

xenon

Post autor: Maccary » 17 lip 2008, 21:03

Witam , zamontowałem zestaw HID 4300K i jestem zadowolony - kolor nie wchodzi w niebieski, ustawienie bez problemów, nikt nie miga a widoczność drogi o niebo lepsza....

LBN_Pele
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 02 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin

Lybra - Xenony po raz enty...

Post autor: LBN_Pele » 06 sie 2008, 1:42

OK... gwoli wyjaśnienia wszelkich wątpliwości co do Xenonów w Lybrze (o tych seryjnych mowa):

1. Zupełnie różna wtyczka niż wersja zwykła (ksenony mają 12-pin, zwykłe 8, inny kształt).
2. Lampy lewa i prawa mają inną liczbę przewodów we wtyczce. Związane jest to z tym że komputer poziomujący dla obydwu lamp jest zintegrowany w lewej przetwornicy (silniki poziomujące oczywiście też, ale tak jest i w standardowych reflektorach). Nie ma, powtarzam, NIE MA odrębnego komputera poziomującego tak jak np w Renówkach (też je pod tym względem przerabiałem).
3. Czujniki poziomowania są w Lybrze 2. Oddzielny na przedni i tylny wahacz. Czy oba są niezbędne do pracy modułu poziomującego? Nie wiem
4. Jako że innych lamp ksenonowych niż Bi-ksenony nigdy w Lybrze nie było, inna zupełnie jest instalacja elektryczna w sensie rozkładu kabli. Oczywiście nie ma drugiej żarówki dla długich świateł, przełączenie z mijania na drogowe odbywa się za pośrednictwem małego zintegrowanego z lampą silniczka krokowego, który zmienia położenie całego odbłyśnika wraz z żarówką bez zmiany ich położenia względem siebie (w innych markach z Bi-ksenonami na D2R np. Volvo odbywa się to na zasadzie regulacji kształtu bądź położenia "puszki" przysłaniającej żarówkę).
5. Do założenia sobie oryginalnych ksenonów niezbędna jest wymiana przedniej części wiązki elektrycznej. Pasującą można wybrać w ePerze, ja ksenonów u siebie nie mam ale po wklepaniu VIN program podaje jedną z wiązek do ksenonów jako pasującą. Wiązki i inne części specjalnie do ksenonów mają oznaczenie kompatybilności 230. W tejże przedniej części wiązki NAJPRAWDOPODOBNIEJ są też kable połączeniowe do czujników poziomowania. Cena nowej wiązki ok. 300 Euro, część ASO daje nie wiedzieć czemu 15% zniżki i od takich należy ją zamawiać bo możemy sporo zaoszczędzić :).
6. Poza tym jest jeszcze zaślepka na deskę rozdzielczą, ta zamiast regulatora lamp, koszt 5 euro :).
7. Jedyne czego nie wiem, to kwestia bezpieczników i przekaźników do ksenonów, bo coś się o tym pojawia w instrukcji obsługi.

... 7. mam do sprzedania parę lamp ksenonowych do Lybry... Chętni na PW.

Awatar użytkownika
redy19
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 454
Rejestracja: 18 sty 2008, 0:00
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Lybra - Xenony po raz enty...

Post autor: redy19 » 26 lis 2008, 19:51

Ustawiałem i wydaje mi się ze dobrze ustawiłem promień światła jest dość dobrze skupiony jak na reflektory bez soczewek a jak wiadomo xenony maja mocniejsze światło od zwykłych żarówek wiec mocniej świecą
Ostatnio zmieniony 27 sty 2011, 17:53 przez bargaw3181, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: pisownia - poprawilem
redy19
Lybra 1.9 jtd

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”