Relacja Stiga z salonu samochodowego IAA Frankfurt 2005

Grupa Śląsk i Małopolska

Moderatorzy: ciociaE, andrzej1

Awatar użytkownika
romlen
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 4372
Rejestracja: 12 sty 2005, 0:00
Skype: romlen
Imię: Roman
Lokalizacja: Lyski koło Raciborza

Relacja Stiga z salonu samochodowego IAA Frankfurt 2005

Post autor: romlen » 30 wrz 2005, 20:56

W poprzedni weekend 16-18. IX. 2005r. udałem się wraz z moją drugą połówką do Frankfurtu na tegoroczny salon samochodowy IAA. Oczywiście o salonowych nowościach można było przeczytać już w prasie ale ja zatrzymam się dłużej przy stoisku Lancii. Już sam wystrój stoiska zwracał uwagę elegancją i ekskluzywnością choć powierzchniowo było skromnie. Koncern Fiat-a rozdysponował ją w większej części dla nowego Punto Grande oraz dla Alfy 159. Tonacja w kolorze czarnym i pomarańczowym zdradzała, że główną gwiazdą stoiska jest Lancia Ypsilon MOMODesign. Prezentowana przez bardzo urodziwą modelkę, oj było na co popatrzeć............. Poniżej rozlokowane były dwie kolejne nowości Musa Platino+ oraz ekskluzywna Phedra Unique Edition oraz dobrze znana Thesis Emblema 3.2 V6 24V comfortronic. Do wszystkich można było się przymierzyć za wyjątkiem Phedry, która była szczelnie odgrodzona ze względu na wyposażenie. Poniżej zamieszczam kilka fotek także z innych stoisk. Szczególnie ciekawie prezentowały się oczywiście Ferrari, Maserati oraz Alfa Romeo. Lamborghini zaprezentowało całą kolekcje Galardo oraz ukryte na zapleczu Murcielago. Maserati to piękne Quattroporte w dwóch nowych odmianach Executiv GT oraz Sport GT. Ciekawostką była możliwość nabycia różnych firmowych gadżetów Ferrari i Maserati. Impreza naprawdę ciekawa dla każdego miłośnika czterech kółek, szczególnie tych włoskich. STIG

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Lancia Prisma 1,6IE Symbol '87 (tak tak, dalej u mnie), Lancia Y 1.2 2003 grudzień - ostatni miesiąc produkcji, Lancia Lybra SW 2.0 '99 i nigdy nie widziała gazu; Lancia Gamma Coupe - o tym śnię :)
Tel. 503124557-Orange
Obrazek
Po czym poznać, że komputer uzyska świadomość? Że zamiast informatyka będzie przychodził do niego psycholog.

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Relacja Stiga z salonu samochodowego IAA Frankfurt 2005

Post autor: Blash » 30 wrz 2005, 21:08

świetna relacja i super auta

Anonymous

Relacja Stiga z salonu samochodowego IAA Frankfurt 2005

Post autor: Anonymous » 30 wrz 2005, 22:07

Zaje...ste futki, musiałeś się pewnie sporo nachodzić aby wszystko dokładnie obejżeć :D

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Relacja Stiga z salonu samochodowego IAA Frankfurt 2005

Post autor: Kubek » 30 wrz 2005, 23:30

Cholera targi sie dawno skonczyly a to cale Ferrari nie oddalo mi mojej kolekcji jeszcze, ktora zgodzilem sie pozyczyc, ach nie ladnie ! hehe ale tak na powaznie to dzieki za super zdjecia i ze sie chciales nimi podzielic. Niestety Lancia nie ma obecnie wielkiego wyboru i prawda jest taka ze nie widze tej firmy na dluzsza mete, dlugo nie pociagnie chyba ze ktos ja wykupi ale wprowadza cos dla ludu :). Bo np. takiej lanci musa nigdy w zyciu bym nie kupil, cena jest tak kosmiczna za tak male auto gdzie mozna kupic w tej cenie o klase wyzszy segment samochodu. Szkoda ze nie zrobiles zdjec nowego Punta, bo bardzo lubie ten model, bo kiedys mialem :). Ale ta Phedra mi sie bardzo podoba, takie wyposazenie ze sam jasnie pan Kaczynski by sie mogl tym wozic jak kiedys hitler mercedesem :)
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Anonymous

Relacja Stiga z salonu samochodowego IAA Frankfurt 2005

Post autor: Anonymous » 01 paź 2005, 13:15

Mało powiedziane zaj.......te to jest 8 cud świata, ale teraz do tematu, Stig jak będziesz miał troche czasu opisz w jaki spsób mozna sie dostać na takie cuuudo, chodzi mi o ceny i takie tam pierdoły :wink:
Ostatnio zmieniony 01 paź 2005, 20:48 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.

Anonymous

Relacja Stiga z salonu samochodowego IAA Frankfurt 2005

Post autor: Anonymous » 01 paź 2005, 19:30

Sory,
masz rację mufnal, że to 8 cud świata moje określenie za mało oddawało piękno tych autek

Awatar użytkownika
Adam L.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 281
Rejestracja: 02 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Relacja Stiga z salonu samochodowego IAA Frankfurt 2005

Post autor: Adam L. » 03 paź 2005, 7:40

"mufnal" pisze:Mało powiedziane zaj.......te to jest 8 cud świata, ale teraz do tematu, Stig jak będziesz miał troche czasu opisz w jaki spsób mozna sie dostać na takie cuuudo, chodzi mi o ceny i takie tam pierdoły :wink:
Najwyższe koszty to oczywiście paliwo, ja tankowałem diesla więc trzeba liczyć 1.14 euro/l. No i ważny jest jakiś hotelik, a z tym może być trudno przy takiej imprezie. Trzeba liczyć 35 euro od osoby. Sama wejściówka zależy od dnia i godziny. Ja byłem w dniu otwarcia dla publiczności więc kosztowało to mnie 15 euro od osoby.
Z dojazdem nie ma problemu kierować się na Frankfurt messe a potem już na piętrowe parkingi. Z parkingów dowożą Cię na tereny wystawiennicze autobusami. Zapraszam wszystkich gorąco za 2 lata, naprawdę warto. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Śląsk i Małopolska :::”