Kappa - Jak duży macie zbiornik LPG?

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
Awatar użytkownika
MarKapp
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 175
Rejestracja: 06 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Lubin, Dolnyśląsk

Kappa - Jak duży macie zbiornik LPG?

Post autor: MarKapp » 14 kwie 2008, 10:34

Witam.

Jak duży zbiornik gazu mieści się w Kappie i ile fizycznie Gazu do niego wchodzi? Ile udaje się wam przejechać Km na pełnym zbiorniku gazu?
Podajcie tez czy zbiornik w kole czy toroidalny.

pytam - ponieważ miejsce na koło zapasowe (dojazdówkę) wydaje mi się małe...
a niechciałbym co 200km zajeżdżać po gaz...
i niechciałbym, żeby gazownik wcisnął mi za małą butlę...

Dzięki za odpowiedzi i pozdr. wszystkich LPGowiczów!

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Kappa - Jak duży macie zbiornik LPG?

Post autor: stabraf » 14 kwie 2008, 10:44

Ja mam zbiornik 44l. w kole, mieści się do niego 35l. gazu i niestety musze co 200km ładować go do pełna:)Ten zbiornik jest trochę za wysoki i podłoga nie leży tak jak powinna.

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Kappa - Jak duży macie zbiornik LPG?

Post autor: Duch-Dziadka » 14 kwie 2008, 10:49

Z tego co pamietam w kolo wchodzi zbiornik o pojemnosci około 30 litrow.
Jednak jesli masz Kappe sedan to ten zbiornik i tak Ci bedzie wystawal i bedziesz mial lekko nierowna podloge jesli kombi to tego problemu nie bedzie.
Ja mam w sedanie butle za siedzeniami 36 litrow starcza mi to na rowne 300 km a przy tym nie graci wogle bagaznika. W 4 osoby spokojnie spakowalismy sie na wyjazd nad morze np.
http://images29.fotosik.pl/82/c9751a675200294c.jpg[/img]
Giulietta Veloce 2016r

Boorek

Kappa - Jak duży macie zbiornik LPG?

Post autor: Boorek » 14 kwie 2008, 10:54

Witam ja mam butle chyba 60 litrów za siedzeniami, na całą wysokość bagażnika, zajmuje sporo miejsca, ale na jednym zbiorniku robie ponad 400 km do zbiornika wchodzi mi 50 pare litrów. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
MarKapp
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 175
Rejestracja: 06 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Lubin, Dolnyśląsk

Kappa - Jak duży macie zbiornik LPG?

Post autor: MarKapp » 14 kwie 2008, 10:55

Co ciekawe w firmie Abart z Wrocławia zaproponowano mi poniższe pojemności zbiorników, ale chyba są to wielkości wyssane z palca...
Oto cytat z maila dotyczący wielkości zbiornika LPG:

W cenę wliczone jest:
- zbiornik toroidalny o pojemności do 49l montowany we wnęce koła zapasowego lub zbiornik cylindryczny do 80l,
Opcje za dopłatą:
- zbiornik toroidalny o pojemności do 70 litrów - 100zł,
- montaż zbiornika toroidalnego pod autem - 50zł,

Co wy na to?
Czy ktoś montował zbiornik pod autem?

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Kappa - Jak duży macie zbiornik LPG?

Post autor: Duch-Dziadka » 14 kwie 2008, 11:06

Taki duzy zbiornik mozesz sobie wmontowac w kolo ale podwarunkiem ze pewnie masz pelne kolo dojazdowe...
W kappie jest mala dojazdowka wiec *** blada.
Pod samochodem zbiornik chyba mozna zainstalowac tylko wtedy jak dojazdowka jest pod autem wiec w Kappie to odpada. :D
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Kappa - Jak duży macie zbiornik LPG?

Post autor: Marcin_D » 14 kwie 2008, 11:09

"MarKapp" pisze:Co ciekawe w firmie Abart z Wrocławia zaproponowano mi poniższe pojemności zbiorników, ale chyba są to wielkości wyssane z palca...
Oto cytat z maila dotyczący wielkości zbiornika LPG:

W cenę wliczone jest:
- zbiornik toroidalny o pojemności do 49l montowany we wnęce koła zapasowego lub zbiornik cylindryczny do 80l,
Opcje za dopłatą:
- zbiornik toroidalny o pojemności do 70 litrów - 100zł,
- montaż zbiornika toroidalnego pod autem - 50zł,

Co wy na to?
Czy ktoś montował zbiornik pod autem?
Ja mam w kole wchodzi 32-34L i tankuje tak co jakieś 230km.

POd autem to w Kappie za nic w świecie nie założysz. Ten tekst to jest do Francuzów.
A zbiorniki toroidalne to j widziałem największe 85L - tylko to nie są do osobówek.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
Króciak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 240
Rejestracja: 26 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Sobienie Jeziory

Kappa - Jak duży macie zbiornik LPG?

Post autor: Króciak » 14 kwie 2008, 11:14

Te informacje to podal Ci chyba ogolnikowo. Nie da sie wstawic do Kappy tak duzego zbiornika jakim jest 70-80l. Ja mam podobnie jak Boorek. Butla 60l i chodzi cos kolo 50(paru) litrow. Miesci sie idealnie przy kanapie miedzy kolami. Butla wcale tak duzo nie zajmuje bo bagaznik jest naprawde wielki wiec pakowanie zbiornika w miejsce dojazdowki - a co za tym idzie wyciaganie kola do bagaznika - mija sie kompletnie z celem bo wtedy kufer jest bardziej "zasmiecony".
Za 100zl gazu przejezdzam cos ponad 400km - a to nie jest tankowanie do pelna - wiec nie jest zle z czestym zajezdzaniem na stacje...

Awatar użytkownika
MarKapp
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 175
Rejestracja: 06 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Lubin, Dolnyśląsk

Kappa - Jak duży macie zbiornik LPG?

Post autor: MarKapp » 14 kwie 2008, 11:33

Czyli w Kappie sprawdza się jednak duża butla za kanapą.
Trochę szkoda, że zablokowane jest wtedy okienko w kanapie - a myślałem, że w przyszłym roku narty sobie tędy wypuszczę...

Dzięki za wszystkie wypowiedzi - myślę, że te informacje przydadzą się wielu przyszłym "gaziarzom".

Awatar użytkownika
Króciak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 240
Rejestracja: 26 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Sobienie Jeziory

Kappa - Jak duży macie zbiornik LPG?

Post autor: Króciak » 14 kwie 2008, 12:29

"MarKapp" pisze:Trochę szkoda, że zablokowane jest wtedy okienko w kanapie - a myślałem, że w przyszłym roku narty sobie tędy wypuszczę...
Okienko nie jest zasloniete w calosci. Mysle ze bez problemu wcisniesz tam narty. Poza tym Duch-Dziadka wstawil zdjecie i widac tam, ze nie jest tak zle.

orik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 192
Rejestracja: 31 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Jaworzno

Kappa - Jak duży macie zbiornik LPG?

Post autor: orik » 14 kwie 2008, 13:47

W dedrze kombi 1.8 miałem zbiornik 80 l ale zajmował pół bagażnika. Za to podjeżdzalem co 600 km na stacje. Będąc w Niemczech przydaje sie taki zbiornik, a w Polsce idzie przywyknąc do małej butli i czestego tankowania. :)
Lybra SW 1.9 JTD

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Kappa - Jak duży macie zbiornik LPG?

Post autor: Duch-Dziadka » 14 kwie 2008, 14:59

Niestety na zdjeciu to wyglada ladnie ale nawet moja butla w ktora wchodzi 36 l gazu a objetosciowo ma 45 l nie pozwala na otworzenie tego otworu na narty. Wiec jaka nie wlozylbys butle o nartach mozesz zapomniec.
Zostaje dokupic relingi i zalozyc trumne na dach :D
Ewentualnie ja kiedys kombinowalem zeby podciac klapke tak zeby sie jeszcza skladala w pol ale jakos nie potrzebowalem tego wiec odpuscilem. :D
Giulietta Veloce 2016r

Lewutek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 664
Rejestracja: 28 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: "Wincentowo" ... świętokrzyskie

Kappa - pojemność butli LPG

Post autor: Lewutek » 14 kwie 2008, 15:26

CZE...

W moim sedanie mam butlę w miejscu koła zapasowego o pojemności 53 litry ... w związku z tym podłoga bagażnika jest "prawie" równa :D (ona jest prawie równa mimo wyciętego uchwytu trzymającego koło zapasowe we wnęce koła) ... no i oczywiscie dojazdówka w bagażniku (mam też do wyboru pełnowymiarową alufelgę ale jej nie wożę bo dojazdówka cieńsza i mniej zajmuje bagażnik) ... Wlew LPG jest oczywiście za klapką przy wlewie paliwa

W butli mam podgięty pływak do tego stopnia że do pojemności 53 litry "wchodzi" około 52,5 litra LPG (oczywiście jak wyjeżdżę zbiornik do oparów) ... temat tak "zacnego" podgięcia pływaka był już opisywany w którymś z moich postów (kto chce ten poszuka), tak że proszę nie "czepiać" się tzw. bezpieczeństwa bo jest to bezpieczne.

Spalanie LPG na blosie w warunkach drogowych rzędu 11-11,3 litra LPG/100 km ... obroty kręcenia motoru tak pod 4500 maksymalnie do 5000 ... np. wyprzedanie, a w normalnej jeździe jak się da jechać na trasie to tak 100-120 km/godz co odpowiada obrotom 3000-3300 ... Przy takich warunkach spalania na zbiorniku da się bez problemu przejechać dystans rzędu 460 km

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2008, 15:29 przez Lewutek, łącznie zmieniany 1 raz.
Buraczany Wóz, "Ł"opel, "Ł"A"Ł‚"di, VW ... Obrazek
aktualnie turlam się™ od lat ... KAPISZONOLOT-em 2,4LX z "heblami" BREMBO ... na Blosie ... jest i K2,0T 20V

Awatar użytkownika
MarKapp
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 175
Rejestracja: 06 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Lubin, Dolnyśląsk

Kappa - Jak duży macie zbiornik LPG?

Post autor: MarKapp » 14 kwie 2008, 15:27

A czy ma ktoś butlę w bagażniku wsadzoną wzdłuż jednego boku zamiasast za kanapą?
Ciekawe jaka duża by wtedy weszła, no i klapka by się otwierała, ale trochę bardziej jakby to zagraci bagażnik...

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Kappa - Jak duży macie zbiornik LPG?

Post autor: Taz » 14 kwie 2008, 18:43

u mnie ok 32l - zamiast koła zapasowego

http://images13.fotosik.pl/112/510dd86639bf039a.jpg[/img]
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”