Kappa 2.4 JTD opinie

Moderator: stabraf

Awatar użytkownika
ThemADI_NS
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1346
Rejestracja: 16 paź 2006, 0:00
Imię: Adam
Lokalizacja: Brzezna / Nowy Sącz

Do użytkowników Kappy 2.4 JTD, bądź pochodnych :)

Post autor: ThemADI_NS » 17 maja 2008, 16:57

Witam!
Mam taki mały problem.
Mój brat, ma możliwość zakupu Lanci Kappy 2.4 JTD (rocznik 1998) w cenie 4000 zł, sprowadzona do opłat. Stan techniczny bardzo dobry, nie wymaga wkładów finansowych.
Tutaj zaczyna się problem-po moich przygodach z Themami, nie jest przekonany do Lanci :)
Proszę o pomoc tych, którzy jeżdżą, bądź jeździli Lanciami z silnikiem 2.4 JTD, dokładniej chodzi mi o ich awaryjność, zasady "dbania" itp.
Czy warto brać coś takiego i czy nie będzie później z tym problemów?
Od razu z góry dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam!
Obrazek Oj... miejsca coraz mniej... ;)

trigojunior
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1025
Rejestracja: 29 gru 2006, 0:00
Lokalizacja: Ciechanów woj. mazowieckie

Do użytkowników Kappy 2.4 JTD, bądź pochodnych :)

Post autor: trigojunior » 17 maja 2008, 17:01

coś dziwna ta okazja 8O 2,4jtd w dobrym stanie nie kosztuje 4000zł tylko >15000zł

albo coś jest z nią nie tak albo ktoś chcę sprzedać za grosze (tylko po co).
2,4jtd ogólnie jest dobrym silnikiem (mój tata ma taki tylko że w Lybrze i wersje 150KM ale to chyba bez różnicy, konstrukcja ta sama)

radzę zainteresować się stanem tego auta żeby kolejna osoba nie zraziła się do Lancii
Była:
Lancia Delta II 1,6 16V
Lancia Lybra Intensa 2,4JTD
Jaguar X-Type 2,0D
Jest:
BMW E90 318i

dudekken

Do użytkowników Kappy 2.4 JTD, bądź pochodnych :)

Post autor: dudekken » 17 maja 2008, 17:07

4 tysiaki... To ciekawe ile zapłacił za nią sprzedający he he, za takie pieniądze to nie liczyłbym na dobry egzemplarz, a raczej patrzyłbym na takie auto bardziej jako dawce. Aczkolwiek mogę się mylić :D
Zdradź więcej szczegółów - przebieg, pochodzenie...

Awatar użytkownika
ThemADI_NS
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1346
Rejestracja: 16 paź 2006, 0:00
Imię: Adam
Lokalizacja: Brzezna / Nowy Sącz

Do użytkowników Kappy 2.4 JTD, bądź pochodnych :)

Post autor: ThemADI_NS » 17 maja 2008, 17:13

Przebieg...w sumie nie pamiętam... pochodzenie-sprowadzona z zagranicy, do rejestracji. Dlaczego taka mała cena? Ponieważ samochód pochodzi od dobrego znajomego (naprawdę dobrego, a nie takiego który jest dobry jak chce coś sprzedać :) ) i wizualnie jest do drobnych poprawek lakierniczych i lekkiej kosmetyki :) TYLE!
Reszta :*

W pytaniu "czy warto" , bardziej chodziło mi o sam silnik konstrukcyjnie. Czy jest awaryjny, drogi w utrzymaniu i takie tam podobne. Jeżeli ktoś ma zdanie na ten temat-dobre bądź złe-to proszę, żeby się nim podzielił :)
Obrazek Oj... miejsca coraz mniej... ;)

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Do użytkowników Kappy 2.4 JTD, bądź pochodnych :)

Post autor: skyblu » 17 maja 2008, 17:18

nie interesuje mnie cena Twoja sprawa, mam JTD, krótko 5-6 miesięcy
po kupnie wymieniony rozrząd, olej, filtry, sworznie, durze tuleje wahacza, wchacze tylne, zarówki, oponyzimowe, teraz będe wymieniać świece żarowe i pasek wielorowkowy, Przebieg na wyświetlaczu 330.000, dwa razy byłem w zimie we Włoszech, wypakowane auto x4 i pak, napiszę jeszcze że jest silny..... :D :D :D , oby tak dalej
ale nie widzę możliwości by auto za 4000 mogło być w ...dobrym porządnum, przyzwoitym stanie..... oczywiście jak będzie na felgach alu to możesz za 1000 sprzedać, etc., etc....pozdro i decyduj :wink:
pasek 70 , świece 70szt, resztę części zobacz na allegro w sklepie, autosklep24.pl
jeszcze jedno b. ważne, ten silnik nie wyłącza się zaraz po zatrzymaniu, w celu zgaszenia trzeba odczekać z min 10 sek/turbina/
zapytaj właściciela, ciekaw jestem czy go zaskoczysz tą informacją :wink: , jeżeli nie to jest to plus :D
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

Awatar użytkownika
ThemADI_NS
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1346
Rejestracja: 16 paź 2006, 0:00
Imię: Adam
Lokalizacja: Brzezna / Nowy Sącz

Do użytkowników Kappy 2.4 JTD, bądź pochodnych :)

Post autor: ThemADI_NS » 17 maja 2008, 17:47

BRAWO! BRAWO! O takie opinie mi chodziło! Właściciela raczej zaskoczę, bo on te samochody sprowadza, tak więc nimi nie jeździ, ale stan techniczny jesteśmy w stanie ocenić sami, gdyż nie od wczoraj zajmujemy się samochodami :) chociaż, przyznam szczerze, że nie mieliśmy wcześniej styczności z Fiatowskimi dieslami.
Dlatego nie chcę porady czy warto kupić samochód za takie pieniądze (bo to kwestia zdolności negocjacyjnych :wink: ), tylko potrzebuję porady typowo technicznej co do samego silnika.
W tym przypadku stan oceniam na bardzo dobry, tylko co dalej? Jak z awaryjnością? Brat się boi żeby nie stała dłużej w naprawie, niż ma nią jeździć :)
Przepraszam za niezbyt składną wymowę, ale mam nadzieję, że rozumiecie o co chodzi. Nie tyle mam nadzieję, ale jestem wręcz przekonany! W końcu Lanciami nie jeżdżą bezmózgi, tylko pożądni, inteligętni, szanujący się obywatele-czyli każdy kto ma na tyle dobrego smaku, aby wybrać LANCIE! :D
Obrazek Oj... miejsca coraz mniej... ;)

arkashka

Do użytkowników Kappy 2.4 JTD, bądź pochodnych :)

Post autor: arkashka » 17 maja 2008, 17:58

Silniki JTD to jedne z najlepszych i najbardziej niezawodnych konstrukcji. Nie na darmo pół Europy wkłada je do swoich aut. Jeśli stan jest OK, nie musisz się niczego obawiać.

Awatar użytkownika
Cossi86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 476
Rejestracja: 29 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków

Do użytkowników Kappy 2.4 JTD, bądź pochodnych :)

Post autor: Cossi86 » 18 maja 2008, 22:09

Mój Włoski diesel ma ponad 400 000 km i śmiga idealnie. Kompresja fabryczna 8)
Lancia Kappa 2.4 T.DS

merbart
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 201
Rejestracja: 15 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Do użytkowników Kappy 2.4 JTD, bądź pochodnych :)

Post autor: merbart » 19 maja 2008, 17:45

Witam
Mam od ponad 2 miesięcy Kappe z silnikiem 2,4 JTD mogę powiedzieć że silnik to mocna strona tego auta, wymieniłem pare drobiazgów chodzi bez zarzutów i jak na tą pojemność to dość oszczędny przy normalne jeździe. Ja polecam.
Czarna Kappa 2,4 JTD

Awatar użytkownika
Gawlick
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 707
Rejestracja: 02 maja 2007, 0:00
Imię: Barney
Lokalizacja: Wrocław

Do użytkowników Kappy 2.4 JTD, bądź pochodnych :)

Post autor: Gawlick » 19 maja 2008, 18:07

2.4 JTD mam w Lybrze i naprawdę polecam. Kiedy trzeba da się przycisnąć, a kiedy jeździ się normalnie potrafi mało spalić. Ogólnie chyba silniki 2.4 JTD to jedne z najlepszych :)
Rodzinnie:
Były: Thema 3.0 V6/ Thema 2.0 Turbo 16v/Thema 2.0 8v/Kappa 2.4 TDS
Są: Y Elefantino 1.2 16v Super-Fire/ Lybra SW 2.4 JTD

Obrazek Lybra SW 2.4 JTD 00`
Obrazek Suzuki Swift 1.3 97`
Obrazek Y Elefantino 1.2 16v 02`

Sixt

Re: Do użytkowników Kappy 2.4 JTD, bądź pochodnych :)

Post autor: Sixt » 19 maja 2008, 18:52

"themADI" pisze:Witam!
Mam taki mały problem.
Mój brat, ma możliwość zakupu Lanci Kappy 2.4 JTD (rocznik 1998) w cenie 4000 zł, sprowadzona do opłat. Stan techniczny bardzo dobry, nie wymaga wkładów finansowych.
Powiedz bratu żeby zmienił znajomych bo Ci go okłamują.. :lol: Nie ma auta które po kupnie nie wymaga wkładu. A już na pewno nie auto za 4 tyś. pln ... Taka Kappa o której piszesz powinna kosztować 14 tyś.
"themADI" pisze:Tutaj zaczyna się problem-po moich przygodach z Themami, nie jest przekonany do Lanci :)
Powiedz mu że każde auto się psuje a jeśli ktoś się sugeruje TUVami i innymi duperelami..Wystarczy dbać o samochód i nic się nie psuje samo, nie ważne czy to Panzerwagen,Mercedes czy Lancia albo Ssangyong (nie wiem jak to sie pisze). A tego powiedz mu żeby lepiej nie kupował bo będzie głosił opinię że Lancia to shit, on miał "Ideał" a ciągle dokładał (...)
"themADI" pisze:Proszę o pomoc tych, którzy jeżdżą, bądź jeździli Lanciami z silnikiem 2.4 JTD, dokładniej chodzi mi o ich awaryjność, zasady "dbania" itp.
Czy warto brać coś takiego i czy nie będzie później z tym problemów?
2.4 jtd to b. dobra jednostka, sprawdza się cały czas w grupie Fiata - Dbać o regularne wymiany oleju, nie pałować zimnego silnika i studzić turbinę a o paliwie z bańki za 3 pln./litr i innych promocjach na stacji Pana "czesia" można zapomnieć..

jenks
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 386
Rejestracja: 20 gru 2007, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: dominowo

Do użytkowników Kappy 2.4 JTD, bądź pochodnych :)

Post autor: jenks » 19 maja 2008, 18:55

ja kulam 2,4jtd 150kucy,jednak mam go za krótko,żeby coś powiedzieć o jego awaryjności ale z opini mechaników wynika ,że jeśli przestrzegane są procedury tj wymiana oleju,schładzanie turbiny to jest on nie do zajechania.z nowoczesnych turbodiesli uchodzi za bezawaryjny i nawet dobrze trawi naszą rope i jest zaj........biście oszczędny.
pozd
lancia lybra intensa 2,4jtd-sprzedana
lancia delta III platinum 2,0 M-jet 2010r-sprzedana
Alfa Romeo Tonale-użytkowana
***** ***

Awatar użytkownika
Jarek_Lu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 427
Rejestracja: 05 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin

Re: Do użytkowników Kappy 2.4 JTD, bądź pochodnych :)

Post autor: Jarek_Lu » 19 maja 2008, 20:11

"themADI" pisze:po moich przygodach z Themami, nie jest przekonany do Lanci :)
Po moich przygodach z VW 1300 nie jestem przekonany do żadnych niemieckich samochodów.
Po pierwszym włoskim A A Alfasud jestem oddany im bez reszty.
2,4 JTD nie odstaje awaryjnością od jednostek napędowych innych producentów.
Generalny dystrybutor własnego czasu.

Awatar użytkownika
Torell007
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 1363
Rejestracja: 09 sty 2005, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia

Do użytkowników Kappy 2.4 JTD, bądź pochodnych :)

Post autor: Torell007 » 19 maja 2008, 20:13

ja szczerze polecam te silniki sa trwale, stosunkowo ekonomiczne, bardzo mocne chodzi o moment NM, elastycznosc i wogole przyjemnosc z jazdy :)
Wiele serc, jedno bicie, ciężarówki ponad życie ;-)

Obrazek

Awatar użytkownika
ThemADI_NS
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1346
Rejestracja: 16 paź 2006, 0:00
Imię: Adam
Lokalizacja: Brzezna / Nowy Sącz

Re: Do użytkowników Kappy 2.4 JTD, bądź pochodnych :)

Post autor: ThemADI_NS » 19 maja 2008, 23:32

"Sixt" pisze:Powiedz bratu żeby zmienił znajomych bo Ci go okłamują.. :lol: Nie ma auta które po kupnie nie wymaga wkładu. A już na pewno nie auto za 4 tyś. pln ... Taka Kappa o której piszesz powinna kosztować 14 tyś.
Cały czas chodziło mi o to, że nie wymaga wkładu finansowego od technicznej strony silnika. Chodzi ładnie, równo, nie kopci.
Wizualnie to troszkę inna bajka... :(
Dopiero dzisiaj widziałem ją na włane oczy i wygląda...hmm? Jak to samochód sprowadzony z Włoch. Poobdzierana, jakiś grad na nią sypną i środek trochę dosyfiony, ale nie przesadnie-do uratowania :)
Tak że, w sumie do lakierowania, raczej nadaje się cała, dlatego też cena taka a nie inna...po lakierowaniu sprzedawca napewno będzie żądał więcej, a że brat jest lakiernikiem to ten koszt mu odpada, bo zrobi sobie to sam :) i może ją nabyć przed lakierowaniem za dobrą cenę.

Tak poza tym, dziękuję wszystkim za opinie. Są tak zachęcające, że chyba sam zaczne składać na Kappe 2.4 JTD, zamiast na Theme :D

Pozdrawiam! Adam
Obrazek Oj... miejsca coraz mniej... ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”