Dedra - demontaż kokpitu

Awatar użytkownika
Ragnarok
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 202
Rejestracja: 26 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Gniezno

Dedra - demontaż kokpitu

Post autor: Ragnarok » 22 paź 2005, 12:16

czy ktoś to robił :?: musze naprawić podświetlanie konsoli nawiewu.

jesli nikt tego nie robił w Dedrze to może w Kappie lub Themie. na co zwracać uwage podczas tej czynności wiem że w niektórych autach czychają różne niespodzianki. a nie chciałbym nic wyłamac i uszkodzić :)
Przysłowia tracą na aktualności: Szewc już nie hasa boso.

Anonymous

Dedra - demontaż kokpitu

Post autor: Anonymous » 22 paź 2005, 13:23

Zaczynamy od początku
1-zdejmujemy osłonę spod kierownicy, 3 śrubki od dołu, potem 2 śrubki części górnej tej osłony(znajdują się obok przełączników
2-zdejmujemy przednią półkę tam gdzie idzie nawiew 2 małe imbusy
3-odkręć 4 śrubki (krzyżak) poniżej zegarów u mnie jest to akurat biały plastik
4-nad zegarami masz taką osłonkę która jest przykręcona 7 małymi śrubkami też krzyżak
5-potem delikatnie wyjmij konsole poodłanczaj wszystkie kostki, nie martw się z założeniem tego spowrotem, bo każda jest inna i pasuje tylko na swoje miejsce
6-żaróweczki takie malutkie są i bez problemu je wymienisz
jak by co to pisz


Awatar użytkownika
makek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 698
Rejestracja: 24 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów

Dedra - demontaż kokpitu

Post autor: makek » 22 paź 2005, 21:46

Ale czy o to chodziło, o "zegary"? Bo kolega napisał, że o konsole nawiewu. Ja zrozumiałem , że to ma być panel sterowania np. klimą (nad popielniczką).

Anonymous

Dedra - demontaż kokpitu

Post autor: Anonymous » 22 paź 2005, 21:51

To wykonuje czynność 2, potem z góry wykręca 3 śrubki, demontuje popielniczke i gotowe :wink:

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dedra - demontaż kokpitu

Post autor: Kubek » 22 paź 2005, 23:47

Ta ale jak ty tam chcesz naprawic to oswietlenie ? caly kokpit ci totalnie nie swieci ? Bo musze Cie zmartwic ale tam sa diody, nie zadne lampki, tylko diody przylutowane do plytki, zeby zmienic taka diode musisz ja starannie wylutowac i wlutowac taka sama, z takim samym oporem i napieciem, zielone ( albo biale ) tam sa wiec maja zawsze takie same napiecie, ale jak bys czasem chcial zmienic kolor :)
Nie jestem pewny tez na 100% czy tam byly diody bo juz nie pamietam, ale tak mi sie wydaje. Jesli czasem ci za slabo swieca to zobacz czy nie skreciles potencjometra na kierownicy ktory reguluje jasnosc oswietlenia, a jesli to nie to a one swieca troche za slabo to sprobuj poczyscic styki itp, w tym kokpicie , moze za slabe napiecie dociera, a przedewszystki zobacz bezpieczniki.
Jak chcesz sie o tym kokpicie czegos wiecej doowiedziec to polecam sciagnac z dzialu Download - Service manual for dedra i obejrzec rozdzial 1-21, szczegolnie od strony 80. Jes po niemiecku ale jest duzo obrazkow, jak rozkrecic i jak to wyglada w sordku
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Awatar użytkownika
Ragnarok
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 202
Rejestracja: 26 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Gniezno

Dedra - demontaż kokpitu

Post autor: Ragnarok » 23 paź 2005, 0:08

chłopaki jestem pod wrażeniem że tyle osób zaoferowało swoją pomoc. dzieki. szczególnie dla Mufnala. specjalnie robiłes te zdjęcia czy poprostu miałeś je w swoim archiwum :?:

już opisuje dokładnie w czym problem. nie świeci mi środkowa część panelu. kiedyś kilkakrotnie udało mi sie odpowiednio dociskając je spowodować że było OK ale przez chwilke. potem nastapiło to co widać na zdjęciu ponizej.

http://www.lara.neostrada.pl/Lancia/P4290005b.JPG[/img]

wole nie myśleć co by było gdybym miał inne zawieszenie.
Przysłowia tracą na aktualności: Szewc już nie hasa boso.

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dedra - demontaż kokpitu

Post autor: Kubek » 23 paź 2005, 0:44

hehe to lipa ! i co to nie swieci w ogle ?, oprocz tego mogla plytka peknac, Jak dla mnie jedyne wyjscie to kupic z jakies zdezelowanej dedry badz delty ten panel i podmienic sama plytke elektroniczna ( na pewno to beda grosze za ten panel ) Mozesz ewentualnie wylutowac ten wskaznik LCD i pochodzic po skelpach elektronicznych czy nie maja czegos podobnego i wlutowac, ale na pewno mniej zachodu bedziesz mial z podmienieniem samej plytki, a to ze nie swiecilo tylko dopiero po docisnieciu to najprawdopodobniej jakis kabel pin laczacy sie z plytka byl poluzowany, albo na plytce jakies miejsca lutowania sie skruszyly.
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Awatar użytkownika
makek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 698
Rejestracja: 24 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów

Dedra - demontaż kokpitu

Post autor: makek » 23 paź 2005, 10:50

Samo podświetlenie na zdjęciu jw. jest na żarówkach (chyba 9 szt), uruchamiane po zapaleniu świateł. Diody natomiast sygnalizują aktualnie uruchomione funkcje. Pewne jest , że to trzeba wyjąć, tak jak Jaqob napisał: dwa imbusy od nawiewu, trzy wkręty na górze i dwa na dole, nad popielniczką. Całość da się rozkręcić, płytkę będziesz miał na "dłoni" może będzie widać jakieś mechaniczne uszkodzenie.

Anonymous

Dedra - demontaż kokpitu

Post autor: Anonymous » 23 paź 2005, 12:08

Albo gdzieś będzie zimny lut, a czy tylko nie działało oswietlenie, zanieś potem do jakiegos elektronika jak sam sobie nie poradzisz :wink:

Awatar użytkownika
Ragnarok
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 202
Rejestracja: 26 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Gniezno

Dedra - demontaż kokpitu

Post autor: Ragnarok » 24 paź 2005, 0:35

tak wygląda podświetlenie. zrobiłem zdjęcie bo to lepsze od każdego opisu :wink:

http://www.lara.neostrada.pl/Lancia/PA240001a.jpg[/img]
Przysłowia tracą na aktualności: Szewc już nie hasa boso.

Awatar użytkownika
makek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 698
Rejestracja: 24 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów

Dedra - demontaż kokpitu

Post autor: makek » 24 paź 2005, 19:30

Jest dobrze. To tylko żarówki nie świecą. Raczej coś nie łączy, bo żeby naraz spałiły się wszystkie to mało prawdopodobne.

Anonymous

Dedra - demontaż kokpitu

Post autor: Anonymous » 24 paź 2005, 19:36

Raczej cos nie łączy, widać po plastiku :wink:

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dedra - demontaż kokpitu

Post autor: Kubek » 24 paź 2005, 19:39

rozkrec, docisnij kabelki, lacza stykowe oczysc, i przekrec klucyzk i ozabcz czy bedzie swiecic, sprawdzales bezpiecnzik ?, jak to nie to to sprobuj wymienic jedna zarowke, i cyz ta jedna zaswicie jak nie to to poprostu kup taka plytke od kogos co sprzedaje czesci na allegro i powiedz ze moesz mu za nia dac, 20 zl i tyle, i podlaczysz sobie nowa plytke
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Awatar użytkownika
Ragnarok
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 202
Rejestracja: 26 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Gniezno

Dedra - demontaż kokpitu

Post autor: Ragnarok » 24 paź 2005, 20:22

"Jaqob" pisze:...jak nie to to poprostu kup taka plytke od kogos co sprzedaje czesci na allegro i powiedz ze moesz mu za nia dac, 20 zl i tyle...
taaa nie którzy to sie cenią z częsciami i myśle że za 20 zł to im sie nie bedzie chciało.

wysyłałem już do kilku osób pytania o kilka części które by mi sie przydały a nie są mi potrzebne na gwałt i jak na razie nic z tego nie wyszło.
Przysłowia tracą na aktualności: Szewc już nie hasa boso.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”