Thema - silniczek lusterek

Awatar użytkownika
inferno_m
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 171
Rejestracja: 07 paź 2006, 0:00
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Jelenia Góra/Polska

Thema - silniczek lusterek

Post autor: inferno_m » 05 lip 2008, 19:09

Czy ktoś się orientuje na jakiej zasadzie składają się lusterka w themie ? czy jest to jeden silniczek i cięgna czy może w każdym lusterku jest zamontowany osoby silniczek? Spaliło się"coś" i lusterka nie składają się i nie rozkładają. Nie mogę nigdzie znaleźć informacji na ten temat.
Thema SW 2.0T 8 1989 Zeta 2.0T 1996 BMW E39 530d steptronic

argenta67

Thema - Lustera - silniczek

Post autor: argenta67 » 05 lip 2008, 19:11

W każdym lusterku jest osobny silniczek do składania i dwa silniczki do regulacji
:)

Awatar użytkownika
bogdan
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1789
Rejestracja: 20 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Narew
Kontakt:

Thema - Lustera - silniczek

Post autor: bogdan » 07 lip 2008, 15:44

Te lusterka w themie to ciężka sprawa, wymnieniałem je pare razy dlatego że się nie składały i mam dwa komplety.
Pozdrawiam.
TYLKO L A N C I A

Awatar użytkownika
inferno_m
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 171
Rejestracja: 07 paź 2006, 0:00
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Jelenia Góra/Polska

Thema - Lustera - silniczek

Post autor: inferno_m » 07 lip 2008, 18:21

Hm, wszystko było ok z tymi lusterkami do czasu kiedy mój ojciec nie zaczął się zbyt często nimi "bawić", przecież nie należy za każdym razem trzeba je składać :D A w Kappie również się składają i jest mniejsza awaryjność ?
Thema SW 2.0T 8 1989 Zeta 2.0T 1996 BMW E39 530d steptronic

argenta67

Thema - Lustera - silniczek

Post autor: argenta67 » 07 lip 2008, 19:54

I Thema i Kappa mają taką samą zasadę działania i mam oba samochody i jedynym problemem jaki miałem to, że poprzednik w Themie nie składał lusterek i prawe zardzewiało i nawet ręcznie nie dawało się złożyć. Problemem może być włącznik bo leży poziomo i z czasem w niego wpada tyle śmieci, że styki przestają działać a i za tym lusterka. :?
Mam w planie zrobić sobie tak aby przy każdym zamknięciu drzwi lustra bedą się składać a przy otwieraniu lustra też będą się otwierać, z tym że muszę zasilanie do luster zrobić na stałe a nie po stacyjce.

Awatar użytkownika
bogdan
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1789
Rejestracja: 20 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Narew
Kontakt:

Thema - Lustera - silniczek

Post autor: bogdan » 07 lip 2008, 20:50

Oj, chyba się różnią mechanizmem kappa i thema, w kappie jest lepsze rozwiązanie i dla tego jest w niej mniejsza awaryjność.
Pozdrawiam.
TYLKO L A N C I A

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”