Kappa - łożysko z tyłu

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - łożysko z tyłu

Post autor: tomek » 19 paź 2004, 12:46

Konczy mi sie chyba lozysko z tylu (lewe). W moim modelu jest to komplecik: piasta, lozysko, czujnik ABS. Prawe mam wymienione 1,5 roku temu ze wzgledu na czujnik ABS. Nie usmiecha mi sie wydawac teraz >350 zl. za lozysko. Nie ma ktos z Was informacji ojakims tanszym miejscu na zakup tej czesci niz serwis?
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Krzysiek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 167
Rejestracja: 27 sie 2003, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Kappa - łożysko z tyłu

Post autor: Krzysiek » 19 paź 2004, 13:03

Intercars, Auto Moto Fan - części nowe. Orginały i zamienniki.
ItalAuto (chyba Sopot).
Namiarów poszukaj w necie.
k 2.4 (LPG)
delta integrale

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - łożysko z tyłu

Post autor: tomek » 19 paź 2004, 14:05

Namiary na te firmy mam :(. Pytam, bo moze ktos ma taka czesc na zbyciu ;). Swego czasu (2-3 m-ce temu) bylo to lozysko na Allegro ale... po co kupowac na zapas :(
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - łożysko z tyłu

Post autor: tomek » 22 paź 2004, 8:24

Wczoraj dokladnei przyjrzelismy sie z mechanikiem kolom i najprawdopodobniej ten dzwiek nie pochodzi z ozyska tylko z opon. Kurde 2 sesony i jakies 35 kkm i ktoras opona jest do d... A wszystko to przez polskie drogi :(
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - łożysko z tyłu

Post autor: tomek » 03 lis 2004, 10:03

Chyba to jednak byly opony- po zalozeniu zimowek, wbrew pozorom, jest zdecydowanie ciszej. Dobrze, ze nie kupilem lozyska ;).
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - łożysko z tyłu

Post autor: Arek » 03 lis 2004, 11:32

To sie nazywa AUTOUSUWANIE USTEREK :lol:
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
tomek
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6852
Rejestracja: 16 cze 2003, 0:00
Imię: Tomek
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Kappa - łożysko z tyłu

Post autor: tomek » 03 lis 2004, 13:53

"Arek" pisze:To sie nazywa AUTOUSUWANIE USTEREK :lol:
Problem pojawi sie wiosna, gdy trzeba bedzie:
1.wyprostowac felgi
2.Kupic komplecik opon :(
Ale moze kupie sobie 205/60/15!!!
Tomek
Obrazek
Obrazek- tyle palił mój Passat do 194 tys. - przestałem uzupełniać tankowania :(

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - łożysko z tyłu

Post autor: Arek » 03 lis 2004, 14:35

OOOOOOOOOO TOMEK wstawiłeś mi fotke Lucynki mojej!! Fajnie :lol: :roll:
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Anonymous

Łożysko z przodu

Post autor: Anonymous » 13 gru 2004, 11:52

"tomek" pisze:Konczy mi sie chyba lozysko z tylu (lewe). W moim modelu jest to komplecik: piasta, lozysko, czujnik ABS. Prawe mam wymienione 1,5 roku temu ze wzgledu na czujnik ABS. Nie usmiecha mi sie wydawac teraz >350 zl. za lozysko. Nie ma ktos z Was informacji ojakims tanszym miejscu na zakup tej czesci niz serwis?
Witam wszystkich uczestników forum. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Lanci Kappy Kombi 2.4 JTD rocznik 1998 :D Ostatnio postanowiłem zawalczyć z szumiącym łożyskiem z przodu. Widzę, że temat był poruszany na forum - czy rzeczywiście musi być wymieniany komplecik piasta+łożysko+czyjnik ABS ? Tomek pisał "w moim modelu" - czy to oznacza, że w innych modelach jest inaczej ?

Anonymous

Kappa - łożysko z tyłu

Post autor: Anonymous » 13 gru 2004, 12:01

EURO MOTO FAN - tam są tanie czesci, ja tam kupuje

Awatar użytkownika
Arek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 546
Rejestracja: 15 lip 2003, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - łożysko z tyłu

Post autor: Arek » 13 gru 2004, 12:05

Tomkowi chodziło o tył.
Natomiast przednie, jak ja wymieniałem to nie było problemu (łozysko na piaście - to tak sie chyba fachowo nazywa). Fakt że mechanik sie nasapał przy jego zdjęciu :lol:
"My Lancisti musimy sie trzymac razem" Arystoteles

Awatar użytkownika
Krzysiek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 167
Rejestracja: 27 sie 2003, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Kappa - łożysko z tyłu

Post autor: Krzysiek » 13 gru 2004, 13:59

Nie sądzę żeby tak miało być jak pisze Adam. Kupuje się po prostu łożysko (ok.85PLN), lub komplet naprawczy (łożysko+uszczelnienia+nowa nakrętka i Siegery) (ok.130PLN). Łożysko w Kappie jak w każdym nowszym aucie szerokie dwurzędowe - więc tylko prasa, młotkiem nie da rady. W AS samo łożysko ok.250PLN :roll: .
I niby dlaczego w Dieslu miało by być inaczej :?:
k 2.4 (LPG)
delta integrale

Anonymous

Kappa - łożysko z tyłu

Post autor: Anonymous » 13 gru 2004, 14:43

Trochę ustaliłem - cytowałem Tomka, który faktycznie pisał o tylnym. Według moich ustaleń sprawa wygląda następująco: łożysko z przodu wymienia się razem z czujnikiem ABS z takiej przyczyny, że czujnik niszczy się przy demontażu. Istnieje jeszcze jeden problem związany z samym czujnikiem - istnieją jego dwie wersje tz. przedzmianowa i pozmianowa (części pozmianowe, to takie w których wprowadzono zmiany w czasie trwania produkcji modelu). Co ciekawe pozmianowy czujnik ABS jest lewy i prawy - stąd moja wątpliwość czy nie będę musiał wrzucić od razu dwóch sztuk. Samo łożysko ma w sobie element systemu ABS - jeden z pierścieni ma elementy magnetyczne, które "zgrywają się" z czujnikiem ABS.
Jeżeli chodzi o ceny EURO MOTO FAN chyba do najtańszych nie należy - oryginalne łożysko ok. 180 zł.
Znalazłem taniej - gość sprzedaje wysyłkowo oryginały. "Przećwiczyłem" z nim na drobiazgach - wszystko było OK. U niego takie samo łożysko 150 zł, czujnik ABS pozmianowy 240 zł, piasta 215 zł. Kontakt do gościa magsim@interia.pl.

Awatar użytkownika
bryś
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 683
Rejestracja: 26 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: KRAKÓW

Kappa - łożysko z tyłu

Post autor: bryś » 13 gru 2004, 16:57

Jak się posiada 40% rwbatu w Euro Moto Fan to ceny są ok. 8)

Anonymous

Kappa - łożysko z tyłu

Post autor: Anonymous » 14 gru 2004, 9:16

Pozazdrościć. Czym trzeba zasłużyć sobie na taki rabat ? Na marginesie to uświadamia jak wysokie mają marże skoro stać ich na udzielenie takiego rabatu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”