Dla przeciwników LPG

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Dla przeciwników LPG

Post autor: aro » 08 lip 2008, 19:38


arkashka

Dla przeciwników LPG

Post autor: arkashka » 08 lip 2008, 20:05


Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Dla przeciwników LPG

Post autor: fazi » 08 lip 2008, 20:15

Zdecydowanie gaz dla osób robiących duże przebiegi ,ale w bardzo prostych 8 zaworowych silnikach.Do takich jak my tutaj jezdzimy ze zmiennymi fazami rozrzadu ,skompolikowanemu działaniu ,zdecydowanie nie -temat drugi bardzo trafny.Pozdrawiam.
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

Awatar użytkownika
bolek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 489
Rejestracja: 03 sie 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Olsztyn

Dla przeciwników LPG

Post autor: bolek » 08 lip 2008, 20:28

"arkashka" pisze:Gaz czy benzyna?
w mojej opinii nie wszystko jest prawdą, co pisze autor, np:
znacznie większa toksyczność spalin dla nowoczesnych silników (z EOBD) zasilanych gazem w porównaniu z zasilaniem benzyną
- widziałem specyfikację emisji spalin w kilku wersjach silnikowych Opla w związku z certyfikacją instalacji LPG jednej z firm na zgodność z regulaminem 115 i emisje były niższe.
producenci nowoczesnych samochodów (np: z wielopunktowym wtryskiem paliwa) nie zalecają zasilania ich pojazdów gazem a w przypadkach samochodów na gwarancji zabraniają zasilania gazem pod rygorem utraty gwarancji
- sytuacja zmienia się o 180 stopni, przy pojawieniu sie instalacji w ofertach dealerów marki - np. Skoda, Fiat,
zmniejszona moc silnika na LPG o min. 10% szczególnie dająca się odczuć na wyższych obrotach przy dynamicznym przyśpieszaniu (szczególnie uciążliwa przy jeździe górskiej)
- focus 1,6 mierzony na hamowni - maksymalny spadek mocy 3% - widziałem osobiście

Nie będę dalej punktował, bo nie w tym rzecz. Myślę, że każdy przeciwnik LPG znajdzie wiele argumentów na poparcie swojej tezy, a każdy zwolennik wiele zargumentów za.

Z moich wiadomości wynika, że największym mankamentem w części samochodów są gniazda zaworowe i właściwie tylko tu można doszukiwać się zauważalnego i kosztownego problemu.

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Dla przeciwników LPG

Post autor: Tomzik » 08 lip 2008, 20:34

Każdsy by wolał tankować sobie benzynkę, ale niestety coraz mniej ludzi na to stać.. W ostatnim Auto Świecie jest też artykuł, że LPG jest be. Chętnie będę lał bezołowiową jeśli redakcja będzie mi sponsorować. Cena benzyny i ON w Polsce to paranoja (a w sumie raczej zarobki). I tak jak napisano w AŚ większośc ludzi ma w nosie toksyczność spalin, smród itp tankując paliwo na jakie ich stać.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

arkashka

Dla przeciwników LPG

Post autor: arkashka » 08 lip 2008, 20:43

"Tomzik" pisze:Chętnie będę lał bezołowiową jeśli redakcja będzie mi sponsorować.
Może w czasie wyborów podziękuj za wysokość akcyzy i VAT-u? :wink: AutoBild nie jest winien tym bandyckim cenom.

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Dla przeciwników LPG

Post autor: Tomzik » 08 lip 2008, 20:47

No ja tym bardziej nie jestem winien..

A kto jest guzik mnie obchodzi, fakt jest taki, że ceny paliw są chore w stosunku do zarobków. Widać panowie redaktorzy AŚ nieźle zarabiają.. W takim razie też bym chętnie poszedł i nawet wypisywał, że VW jest najlepsze :wink:
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Dla przeciwników LPG

Post autor: aro » 08 lip 2008, 21:12

"arkashka" pisze:Gaz czy benzyna?
Jakiś mało obiektywny ten autor :roll: No to teraz pochwalcie się użytkownicy aut ON ile one kosztują w serwisowaniu :D

Awatar użytkownika
Weeb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 402
Rejestracja: 16 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: W-wa

Dla przeciwników LPG

Post autor: Weeb » 09 lip 2008, 9:35

Dla mnie największą wadą gazu, jest smród zgniłych jajek z rury wydechowej ... a jak przy tym stoi przede mną klasa luksusowa to zawsze mi się wydaje, że śmierdzi jeszcze bardziej ;-)
Pozdrawiam
Łukasz
------------------------------------------------------------------------
Była ostra Włoszka Lancia Kappa 3.0 '97

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Dla przeciwników LPG

Post autor: aro » 09 lip 2008, 9:46

"Weeb" pisze:Dla mnie największą wadą gazu, jest smród zgniłych jajek z rury wydechowej ... a jak przy tym stoi przede mną klasa luksusowa to zawsze mi się wydaje, że śmierdzi jeszcze bardziej ;-)
hmmmm.... mi tam z kuperka nic nie smierdzi :lol: Może to stereotypy o LPG :lol:

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Dla przeciwników LPG

Post autor: Nat » 09 lip 2008, 10:17

"arkashka" pisze:
"Tomzik" pisze:Chętnie będę lał bezołowiową jeśli redakcja będzie mi sponsorować.
Może w czasie wyborów podziękuj za wysokość akcyzy i VAT-u? :wink: AutoBild nie jest winien tym bandyckim cenom.
Tylko komu? znaczy- nie komu podziąkować , lecz kogo zaprosić w zamian, by załatwił problem? Brak poważnych kandydatur.


Autobild sam zapewne jest sponsorowany (tu akurat przez wytwórcow benzyn, a nie instalacji LPG). Artykuł pod zamówioną tezę.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
paśny
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1908
Rejestracja: 01 paź 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa / Młynek

Dla przeciwników LPG

Post autor: paśny » 09 lip 2008, 10:29

Moim zdaniem największym problemem są zakładacze gazu - trudno trafić na gościa z pojęciem o tym, co robi - zwłaszcza w zakresie serwisu i regulacji. Gaz w passacie to sobie sam musiałem ustawić, żeby nie odstrzelał przepływomierzy. Od tamtej pory jestem zadowolony.
Viva la macchina

szarkiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 672
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Dla przeciwników LPG

Post autor: szarkiz » 09 lip 2008, 10:49

Nie zaskakuje Was fakt ze temat LPG stał sie tak bardzo popularny własnie teraz ?

Przeciez LPG w Polsce używane jest od okolo 15-16 lat. Dopiero teraz, kiedy różnica w cenie tak bije w oczy, kiedy co tydzien specjaliści straszą nas ceną ropy pobijającą kolejną "psychologiczną bariere", okazuje sie ze gaz jest niezdrowy, śmierdzi, jest nieekologiczny, niszczy silnik i obniża parametry auta.

Dziwne, bo auta jeżdzą na nim od lat, niektore maja na gazie po 100kkm i wiecej i nadal jeżdżą. I teraz kiedy dostosowanie auta do gazu staje sie sprawą dość oczywistą, pojawiają sie calymi tabunami reportarze ze stacji diagnostycznych, wypowiedzi "specjalistów" i artukuły odradzające montaz takowych instalacji. Powinni pod każdą taka wypowiedzią umieszczać w stopce "Artykuł sponsorowany przez PKN Orlen", bo przecietnego Kowalskiego nie interesuje zapach czy emisja CO2, bo przeciętny Kowalski woli kupić dziecku zabawke niż ładować zarobione pieniądze do baku.

pozdr.
Przemek.
Lancia Kappa 2.0
Datsun Laurel 2.8D 1984
Legnica

Awatar użytkownika
Weeb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 402
Rejestracja: 16 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: W-wa

Dla przeciwników LPG

Post autor: Weeb » 09 lip 2008, 11:00

"aro" pisze:
"Weeb" pisze:Dla mnie największą wadą gazu, jest smród zgniłych jajek z rury wydechowej ... a jak przy tym stoi przede mną klasa luksusowa to zawsze mi się wydaje, że śmierdzi jeszcze bardziej ;-)
hmmmm.... mi tam z kuperka nic nie smierdzi :lol: Może to stereotypy o LPG :lol:
Proszę Cię :D Zapewne jest to też zależne od ilości przejechanych na nim kilometrów, ale jak stoję na światłach i przede mną stoi gazociąg, to z dobrego taktu oglądam tylko buty czy w coś nie wdepnąłem :mrgreen:

Sam jeździłem na gazie przez 6 miesięcy (wstyd mi) ale czułem w samochodzie przy ostrzejszym hamowaniu właśnie ten smród ...
Pozdrawiam
Łukasz
------------------------------------------------------------------------
Była ostra Włoszka Lancia Kappa 3.0 '97

Awatar użytkownika
paśny
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1908
Rejestracja: 01 paź 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa / Młynek

Dla przeciwników LPG

Post autor: paśny » 09 lip 2008, 11:11

Tak od siebie to powiem, że kwestia smrodu (przy instalacji II gen.) w moim przypadku zależała od wyregulowania. Po regulacji smród ustąpił.
Viva la macchina

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”