Lybra 2.4 jtd - Tuning z Clublybra.it

Wszystko na temat tuningu [zarówno mechanicznego jak i optycznego] najpiękniejszych aut na świecie...Forum jest tylko dla zasady, bo któż chciałby tuningować takie auta...:)
Awatar użytkownika
Kis79
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 211
Rejestracja: 25 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Giżycko

Lybra 2.4 jtd - Tuning z Clublybra.it

Post autor: Kis79 » 15 sie 2008, 19:19

Witam, jak wy sie zapatrujecie na artykul z clublybra.it ?

:link: => meccanica => consigni per cambio e sfogo intercoller


Nie znam jezyka wloskiego , ale z tego co udalo mi sie zrozumiec, to w lybrze 2.4 jtd drzemia pewne rezerwy mocy, do ktorych mozna latwo dojsc.
Po pierwsze w lybrze nie ma otworow w nadkolu dla wylotu powietrza przechodzacego przez intercooler, mozna wyciac chrapy takie jak w wiekszosci tdi itp.
bo tak powietrze nie ucieka, jest slaby przeplyw

Po drugie zrobic CAI - czyli doprowadzic rure o srednicy min 6 cm od kratki w dole zderzaka , do filtra powietrza, bo orygonalnie silnik ciagnie dosc cieple powietrze z komory silnika obok nagrzanej turbiny.., a wiadomo ze cieple powietrze to mniejsze osiagi.

Cieple powietrze + slabo schlodzone - mniej mocy .

Jesli ktos zna troche wloski, moglby rozwinac temat, bo sadze ze jest dosc interesujacy
Lybra SW Lx 2.4 JTD , YZF 750 R
Obrazek

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tuning lybra 2.4 jtd z Clublybra.it

Post autor: Toper » 15 sie 2008, 21:38

Jak będziesz przerabiał dolot powietrza, to uważaj żeby w razie ulewy nie mogła dostać się do niego woda, chlapnięta np. przez jadący z naprzeciwka samochód. Coś takiego może się bardzo smutno skończyć jak dostanie się woda do silnika.

Pozdrawiam
Toper
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

arkashka

Tuning lybra 2.4 jtd z Clublybra.it

Post autor: arkashka » 15 sie 2008, 21:39

Włoskigo nie znam, zle ja bym zaczął od przeprogramowania komputera. Jeśli to nie pomoże, szukałbym dalej.

Awatar użytkownika
Kis79
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 211
Rejestracja: 25 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Giżycko

Tuning lybra 2.4 jtd z Clublybra.it

Post autor: Kis79 » 15 sie 2008, 21:48

"arkashka" pisze:Włoskigo nie znam, zle ja bym zaczął od przeprogramowania komputera. Jeśli to nie pomoże, szukałbym dalej.
osobiscie nie chce inwestwac w chip tuning,ani zmieniac cos w lyberce, przynajmniej na razie.
Trafilem na ten artykul przypadkiem i mnie zaciekawil
Lybra SW Lx 2.4 JTD , YZF 750 R
Obrazek

Awatar użytkownika
Fantom
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 58
Rejestracja: 15 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Tuning lybra 2.4 jtd z Clublybra.it

Post autor: Fantom » 15 sie 2008, 21:55

Powiem tak. Podzwoniłem i popytałem parę osób.
Podobno, podkreślam podobno, silnik Lybry 2.4 ma sporo niewykorzystanej mocy. Zwykły chiptuning (a więc przeprogramowanie komputera) pozwala zwiększyć moc nawet o 20-30% a moment obrotowy o 30%. Silnik podobno spokojnie to wystrzymuje.
Od jednego gościa słyszałem że przerabiał już 2 Lybry z tym silnikiem i podkręcił je do 185 i 195KM. Nie było reklamacji.

Mam ochotę na coś takiego ale trochę się waham czy naprawdę to jest bezpieczne i jaki ma wpływ na długofalowe zużycie silnika.
Lancia Lybra 2.4 jtd SW (140kM, 2001')

Awatar użytkownika
Toper
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 613
Rejestracja: 19 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Tuning lybra 2.4 jtd z Clublybra.it

Post autor: Toper » 15 sie 2008, 22:25

"Fantom" pisze: Od jednego gościa słyszałem że przerabiał już 2 Lybry z tym silnikiem i podkręcił je do 185 i 195KM. Nie było reklamacji.

Mam ochotę na coś takiego ale trochę się waham czy naprawdę to jest bezpieczne i jaki ma wpływ na długofalowe zużycie silnika.
Silnik jak silnik, reklamacje można mieć dopiero po dłuuuuższym przebiegu, za to duuuuuże pretensje ;-) ale jak ktoś dobrze zrobi to OK, tyle, że bardziej bym się martwił o przebugy, nie są najmocniejsze, a ten moment muszą wtedy przenieść...

Pozdrawiam
Toper
Pozdrawiam
Toper
Lancia Lybra SW 2.4JTD 150KM :-)

Awatar użytkownika
krl
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 122
Rejestracja: 02 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Tuning lybra 2.4 jtd z Clublybra.it

Post autor: krl » 17 sie 2008, 22:01

@Kis79
Jezeli Ci angielski nie sprawia problemu to polecam Translator
"italian to english".
Po dluzszej zabawie mozna tez przetlumaczyc na polski.

pozdrawiam
Lancia K JTD 98r
Suzi B6 96r

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Re: Tuning lybra 2.4 jtd z Clublybra.it

Post autor: NajMlodszyM » 18 sie 2008, 9:31

"Toper" pisze:Jak będziesz przerabiał dolot powietrza, to uważaj żeby w razie ulewy nie mogła dostać się do niego woda, chlapnięta np. przez jadący z naprzeciwka samochód. Coś takiego może się bardzo smutno skończyć jak dostanie się woda do silnika.

Pozdrawiam
Toper

Woda zostanie w filtrze powietrza :P


Pozdrawiam
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Tuning :::”