Thema - centralny zamek, wlew paliwa

Awatar użytkownika
Artas
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 406
Rejestracja: 09 sie 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Siedlce

Thema - centralny zamek, wlew paliwa

Post autor: Artas » 15 wrz 2008, 8:13

Mam problem z centralnym zamkiem, przestał działac po incydencie z klapką od wlewu paliwa.Przedwczoraj pojechałem zatankować i ku mojemu zdziwieniu nie mogłem otworzyć przyciskiem klapki , więc sie wkur......i pojechałem do domu.Rozebrałem panel, podmieniłem przycisk, który okazał się sprawny :cry: Szlag mnie trafiał, myślałem że wypiernicze klapke łomem :twisted: ale oświeciło mnie w pore i rozebrałem boczek w bagażniku i ujrzałem mechanizm otwierania klapki z fajnym sznureczkiem do odblokowywania :P Dostałem sie do wlewu , wszystko ładnie poskręcałem i huk...nie zamyka się teraz klapka i nie działa centralny...
Czy klapka wlewu paliwa powinna się zablokować w momencie zamkniecia wszystkich drzwi centralnie?
Ostatnio zmieniony 01 sty 2010, 23:09 przez Taz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmieniłem tytuł tematu.
Lancia Thema Turbo 16V SW

argenta67

Re: Thema-centyralny zamek +wlew paliwa

Post autor: argenta67 » 15 wrz 2008, 8:19

"Artas" pisze:Mam problem z centralnym zamkiem, przestał działac po incydencie z klapką od wlewu paliwa.Przedwczoraj pojechałem zatankować i ku mojemu zdziwieniu nie mogłem otworzyć przyciskiem klapki , więc sie wkur......i pojechałem do domu.Rozebrałem panel, podmieniłem przycisk, który okazał się sprawny :cry: Szlag mnie trafiał, myślałem że wypiernicze klapke łomem :twisted: ale oświeciło mnie w pore i rozebrałem boczek w bagażniku i ujrzałem mechanizm otwierania klapki z fajnym sznureczkiem do odblokowywania :P Dostałem sie do wlewu , wszystko ładnie poskręcałem i huk...nie zamyka się teraz klapka i nie działa centralny...
Czy klapka wlewu paliwa powinna się zablokować w momencie zamkniecia wszystkich drzwi centralnie?
Klapka zamyka się przy zamknięciu drzwi centralnym zamkiem a sznureczek powinien wystawać przez taką małą dziurkę w tapicerce.

Awatar użytkownika
Artas
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 406
Rejestracja: 09 sie 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Siedlce

Thema-centyralny zamek +wlew paliwa

Post autor: Artas » 15 wrz 2008, 8:36

Czyli jeżeli walniety jest mechanizm zamykania klapki to pozostałe dzrzwi się też nie zamkną nawet jesli odetnie mu sie zasilanie?
Lancia Thema Turbo 16V SW

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Thema-centyralny zamek +wlew paliwa

Post autor: prezesjm » 15 wrz 2008, 8:59

Może namotałeś coś przy klapce, zrobiłeś zwarcie w obwodzie i wywaliło bezpiecznik od centralnego.

Awatar użytkownika
Artas
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 406
Rejestracja: 09 sie 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Siedlce

Thema-centyralny zamek +wlew paliwa

Post autor: Artas » 15 wrz 2008, 9:06

w którym miejscu znajduje sterowanie centralnego
Lancia Thema Turbo 16V SW

Awatar użytkownika
Artas
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 406
Rejestracja: 09 sie 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Siedlce

Thema-centyralny zamek +wlew paliwa

Post autor: Artas » 15 wrz 2008, 12:01

to gdzie jest ten bezpiecznik, z lewej strony pod kierownicą czy gdzies oddzielnie?
Przy okazji jeszcze jedna sprawa, czasem w czasie jazdy zapala mi sie kontrolka otwartych dzrzwi kierowcy. Gdzie ten czujnik jest ukryty?
Lancia Thema Turbo 16V SW

argenta67

Thema-centyralny zamek +wlew paliwa

Post autor: argenta67 » 15 wrz 2008, 18:16

Bezpieczniki z lewej strony a sterowanie kontrolkami w zamkach

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Thema-centyralny zamek +wlew paliwa

Post autor: mario09 » 15 wrz 2008, 18:35

Sprawdź bezpieczniki nad lewym kolanem kierowcy. W Themie jest tak (nie jestem pewien czy tyczy się to również klapki wlewu paliwa), że jeśli któreś drzwi mają zatrzaśnięty zamek a pozostałe nie to centralny nie działa oznacza to, że wszystkie zamki muszą być w jednakowej pozycji.
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

argenta67

Thema-centyralny zamek +wlew paliwa

Post autor: argenta67 » 15 wrz 2008, 19:01

"mario09" pisze:Sprawdź bezpieczniki nad lewym kolanem kierowcy. W Themie jest tak (nie jestem pewien czy tyczy się to również klapki wlewu paliwa), że jeśli któreś drzwi mają zatrzaśnięty zamek a pozostałe nie to centralny nie działa oznacza to, że wszystkie zamki muszą być w jednakowej pozycji.
W Themie siłowniki elektryczne w drzwiach przednich są masterami czyli sterują centralnym zamkiem a klapka i bagażnik działają na tej samej przemiennej zasadzie czyli zamkniecie masterem a otwarcie oddzielnym włącznikiem.

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Thema-centyralny zamek +wlew paliwa

Post autor: mario09 » 15 wrz 2008, 19:29

"argenta67" pisze: W Themie siłowniki elektryczne w drzwiach przednich są masterami czyli sterują centralnym zamkiem...
Tu oczywiście w pełni się zgadzam,
"argenta67" pisze: a klapka i bagażnik działają na tej samej przemiennej zasadzie czyli zamkniecie masterem a otwarcie oddzielnym włącznikiem.
Tu też, jednak dziwna konstrukcja sterownika uniemożliwia wysterowanie zamkiem kiedy jeden z siłowników ma inny stan (bez różnicy czy to master czy slave). Możliwe, że również klapka ma na to wpływ.

BTW: krańcówka sygnalizacji zamkniętych drzwi znajduje się w "szkielecie" zamka, rozbierz tapicerkę i przyjrzyj się dokładnie zamkowi, zobaczysz dokąd dochodzą kabelki.
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

argenta67

Thema-centyralny zamek +wlew paliwa

Post autor: argenta67 » 15 wrz 2008, 21:51

"mario09" pisze:
"argenta67" pisze: W Themie siłowniki elektryczne w drzwiach przednich są masterami czyli sterują centralnym zamkiem...
Tu oczywiście w pełni się zgadzam,
"argenta67" pisze: a klapka i bagażnik działają na tej samej przemiennej zasadzie czyli zamkniecie masterem a otwarcie oddzielnym włącznikiem.
Tu też, jednak dziwna konstrukcja sterownika uniemożliwia wysterowanie zamkiem kiedy jeden z siłowników ma inny stan (bez różnicy czy to master czy slave). Możliwe, że również klapka ma na to wpływ.

BTW: krańcówka sygnalizacji zamkniętych drzwi znajduje się w "szkielecie" zamka, rozbierz tapicerkę i przyjrzyj się dokładnie zamkowi, zobaczysz dokąd dochodzą kabelki.
Błąd w myśleniu, siłowniki drzwi przednich posiadają mikro wyłączniki do sterowania przekaźnikiem centralnego zamka a reszta siłowników to zwykłe silniczki elektryczne lecz jeśli będą w innej pozycji to uzwojenie silniczka wprowadza błędne informacje(zwarcie obwodu) i nie pozwala na właściwe działanie przekaźnika sterującego całą "instytucją" centralnego zamka drzwi, bagażnika i klapki wlewu paliwa.

Awatar użytkownika
Artas
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 406
Rejestracja: 09 sie 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Siedlce

Thema-centyralny zamek +wlew paliwa

Post autor: Artas » 16 wrz 2008, 8:32

"mario09" pisze:Sprawdź bezpieczniki nad lewym kolanem kierowcy. W Themie jest tak (nie jestem pewien czy tyczy się to również klapki wlewu paliwa), że jeśli któreś drzwi mają zatrzaśnięty zamek a pozostałe nie to centralny nie działa oznacza to, że wszystkie zamki muszą być w jednakowej pozycji.
Fakt, zwłaszcza w zimie kiedy któreś drzwi przymarzną (a w themie zamarzają niezwykle często :cry: ) można otworzyć tylko te od strony kierowcy
Zaczęło się od klapki wlewu, więc podejrzewam że tam trzeba szukać przyczyny, tylko że nie moge wybebeszyć tego cholernego mechanizmu, bo jest zainstalowany miedzy dwoma płatami blachy.Jest jeden wkręt, ale jego wykręcenie pozwala tylko na regulację ,a coś tam dalej to ustrojstwo trzyma. Boje się że jak to wyjme to już tego spowrotem nie włoze na swoje miejsce, bo dostęp jest fatalny.Echchch...tęskni mi sie za samochodem z szybami na korbkę i trzema pokrętłami do nawiewu
Lancia Thema Turbo 16V SW

Awatar użytkownika
Artas
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 406
Rejestracja: 09 sie 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Siedlce

Thema-centyralny zamek +wlew paliwa

Post autor: Artas » 16 wrz 2008, 8:36

Jeszcze jedno, jak rozebrałem ten boczek w bagażniku żeby odblokować klapke znalazłem tam jeszcze przekaźnik i bezpiecznik tylko nie wiem do czego 8O
Lancia Thema Turbo 16V SW

argenta67

Thema-centyralny zamek +wlew paliwa

Post autor: argenta67 » 16 wrz 2008, 15:20

"Artas" pisze:Jeszcze jedno, jak rozebrałem ten boczek w bagażniku żeby odblokować klapke znalazłem tam jeszcze przekaźnik i bezpiecznik tylko nie wiem do czego 8O
Nic takiego tam nie ma chyba, że do anteny automatycznej

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Thema-centyralny zamek +wlew paliwa

Post autor: Windforce » 16 wrz 2008, 23:01

Jest kolego bo rozbieralem ostatnio theme na czesci i byly tam bezpieczniki i przekaznik... jednak tez nie wiem od czego sa.

W mojej themie natomiast tez ich nie mam :)
Lancia Thema III 2.5td 09.92r

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”