Thema - centralny zamek, wlew paliwa

argenta67

Thema-centyralny zamek +wlew paliwa

Post autor: argenta67 » 17 wrz 2008, 6:15

"Windforce" pisze:Jest kolego bo rozbieralem ostatnio theme na czesci i byly tam bezpieczniki i przekaznik... jednak tez nie wiem od czego sa.

W mojej themie natomiast tez ich nie mam :)
Co znaczy jedna, ja rozebrałem trzy i nie było a tą co jeżdżę jest do anteny automatycznej.

Awatar użytkownika
Artas
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 406
Rejestracja: 09 sie 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Siedlce

Thema-centyralny zamek +wlew paliwa

Post autor: Artas » 17 wrz 2008, 8:34

może w kombiaku jest jakoś inaczej
Lancia Thema Turbo 16V SW

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Thema-centyralny zamek +wlew paliwa

Post autor: Windforce » 17 wrz 2008, 10:47

Hmm no nie wiem anteny automatycznej w tej themie niebylo.
Lancia Thema III 2.5td 09.92r

argenta67

Thema-centyralny zamek +wlew paliwa

Post autor: argenta67 » 17 wrz 2008, 12:21

"Windforce" pisze:Hmm no nie wiem anteny automatycznej w tej themie niebylo.
Może w tej twojej bo u mnie jest oryginalna instalacja do sterowania anteną, chyba że uważasz że ktoś wciągnął w oryginalną wiązkę przewodzik dodatkowy.
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2008, 12:22 przez argenta67, łącznie zmieniany 1 raz.

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Thema-centyralny zamek +wlew paliwa

Post autor: Windforce » 17 wrz 2008, 14:25

Podazajac za pierwotnym tematem... kolego jak ci sie zepsul mechanizm centralnego klapki to moge ci go sprzedac bo go mam.

Zdiagnozuj co jest i jak cos to sie odezwij
Lancia Thema III 2.5td 09.92r

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Thema-centyralny zamek +wlew paliwa

Post autor: mario09 » 17 wrz 2008, 19:47

"Windforce" pisze:Jest kolego bo rozbieralem ostatnio theme na czesci i byly tam bezpieczniki i przekaznik...
Zwykle są to przekaźniki i bezpieczniki do tylnych elektrycznych szyb.
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Thema-centyralny zamek +wlew paliwa

Post autor: mario09 » 17 wrz 2008, 19:54

"argenta67" pisze:
"mario09" pisze:
"argenta67" pisze: W Themie siłowniki elektryczne w drzwiach przednich są masterami czyli sterują centralnym zamkiem...
Tu oczywiście w pełni się zgadzam,
"argenta67" pisze: a klapka i bagażnik działają na tej samej przemiennej zasadzie czyli zamkniecie masterem a otwarcie oddzielnym włącznikiem.
Tu też, jednak dziwna konstrukcja sterownika uniemożliwia wysterowanie zamkiem kiedy jeden z siłowników ma inny stan (bez różnicy czy to master czy slave). Możliwe, że również klapka ma na to wpływ.
...
Błąd w myśleniu, siłowniki drzwi przednich posiadają mikro wyłączniki do sterowania przekaźnikiem centralnego zamka a reszta siłowników to zwykłe silniczki elektryczne lecz jeśli będą w innej pozycji to uzwojenie silniczka wprowadza błędne informacje(zwarcie obwodu) i nie pozwala na właściwe działanie przekaźnika sterującego całą "instytucją" centralnego zamka drzwi, bagażnika i klapki wlewu paliwa.
Według tego co napisałeś, to jednak nie ma błędu w rozumowaniu. Potwierdziłeś to, co ja napisałem wcześniej.
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

argenta67

Thema-centyralny zamek +wlew paliwa

Post autor: argenta67 » 18 wrz 2008, 6:02

"mario09" pisze:
"argenta67" pisze:
"mario09" pisze:
"argenta67" pisze: W Themie siłowniki elektryczne w drzwiach przednich są masterami czyli sterują centralnym zamkiem...
Tu oczywiście w pełni się zgadzam,
"argenta67" pisze: a klapka i bagażnik działają na tej samej przemiennej zasadzie czyli zamkniecie masterem a otwarcie oddzielnym włącznikiem.
Tu też, jednak dziwna konstrukcja sterownika uniemożliwia wysterowanie zamkiem kiedy jeden z siłowników ma inny stan (bez różnicy czy to master czy slave). Możliwe, że również klapka ma na to wpływ.
...
Błąd w myśleniu, siłowniki drzwi przednich posiadają mikro wyłączniki do sterowania przekaźnikiem centralnego zamka a reszta siłowników to zwykłe silniczki elektryczne lecz jeśli będą w innej pozycji to uzwojenie silniczka wprowadza błędne informacje(zwarcie obwodu) i nie pozwala na właściwe działanie przekaźnika sterującego całą "instytucją" centralnego zamka drzwi, bagażnika i klapki wlewu paliwa.
Według tego co napisałeś, to jednak nie ma błędu w rozumowaniu. Potwierdziłeś to, co ja napisałem wcześniej.
Nic co ty piszesz to ja nie potwierdzam, tylne szyby nie posiadają w ogóle przekaźników a do centralnego zamka jest jeden specjalny przekaźnik a tak ogólnie to mam dośc dyskusji z tobą bo tworzysz jakies sztuki a dokładniej to by się wypowiedział "prezesjm""Nie dyskutuj z idiotą , na początku sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem. Żegnam [/b]

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Thema-centyralny zamek +wlew paliwa

Post autor: mario09 » 18 wrz 2008, 7:04

Niczego tu nie tworzę, po prostu podpieram sie doświadczeniem i dłubaniem w Themach od 13tu lat.
Wiem, co Prezesjm ma w opisie i insynuacjami niczego tu nie zwojujesz, a swoje fochy możesz zatrzymać dla siebie. To, że rozebrałeś trzy o niczym nie świadczy. Naprawiłeś w ogóle w którejś cokolwiek?
W ten właśnie sposób wątek spełzł na zupełnie inny temat.
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

Awatar użytkownika
Artas
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 406
Rejestracja: 09 sie 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Siedlce

Thema-centyralny zamek +wlew paliwa

Post autor: Artas » 18 wrz 2008, 7:53

"Windforce" pisze:Podazajac za pierwotnym tematem... kolego jak ci sie zepsul mechanizm centralnego klapki to moge ci go sprzedac bo go mam.

Zdiagnozuj co jest i jak cos to sie odezwij
Spoko, jak tylko będe miał troszkę czasu to sprawdzę wszystko co mi koledzy podpowiedzieliście.Cholera nie mam kiedy zajrzeć :cry: z pracy do pracy, albo dzieciaki właża na głowe
Lancia Thema Turbo 16V SW

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Thema-centyralny zamek +wlew paliwa

Post autor: Windforce » 18 wrz 2008, 9:47

Popieram Mario09... Wymieniajmy sie doswiadczeniami a nie zarzucajmy niekompetencji. Mario napisal wiele pomocnych postow.

BTW. Tez mi sie wydaje ze nie ma przekaznikow tylnich szyb. Mam cala elektryke w garazu rozciagne ja i zobacze jak bede mial czas.

Zobacze tez gdzie ida te bezpiezniki i przekazniki z bagaznika

POzdrawiam
Lancia Thema III 2.5td 09.92r

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Thema-centyralny zamek +wlew paliwa

Post autor: mario09 » 18 wrz 2008, 11:52

Przyszła mi jeszcze jednak koncepcja związana z tymi przekaźnikami z tyłu. Trzebaby sprawdzić, czy czasem nie są one związane z instalacją podgrzewania foteli. Sprawdzę to u siebie w aucie. Oprócz tego o czym było pisane wcześniej, ja mam dodatkowo kilka bezpieczników i przekaźników pod osłoną "narzędziówki", ale są one związane z instalacją do haka.
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

Awatar użytkownika
Artas
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 406
Rejestracja: 09 sie 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Siedlce

Thema-centyralny zamek +wlew paliwa

Post autor: Artas » 29 wrz 2008, 9:49

Zamek już działa, klapka wlewu też , spalił się bezpiecznik :roll: ale nie wiem why?
Natomiast nie moge sobie poradzić z tym czujnikiem zamknietych drzwi od strony kierowcy, kontrolka świeci się nadal. Zrobiłem dwie fotki kiepskiej jakości zresztą , może coś podpowiecie w którym miejscu szukac przyczyny


Lancia Thema Turbo 16V SW

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Thema-centyralny zamek +wlew paliwa

Post autor: prezesjm » 29 wrz 2008, 10:08

Czasem nie ma co dorabiać teorii tylko sprawdzić najprostsze rzeczy, za sygnał na check jest odpowiedzialny mikroprzełącznik , na pierwszym zdjęciu centralnie go dobrze widać. Pomierzyć omomierzem i będziesz wiedział czy to on czy instalacja.

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Thema-centyralny zamek +wlew paliwa

Post autor: Windforce » 29 wrz 2008, 11:21

Tak na pierwszym zdjeciu widac ten element ktory odpowiada za wyswietlenie niedomknietych drzwi.

Zreszta jak otworzysz drzwi i srubokretem domkniesz zatrzask (imitacja zamykania drzwi) to zobaczysz jak to tam dziala.
Lancia Thema III 2.5td 09.92r

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”