Kappa - patent na centralny zamek - odsłona druga

Awatar użytkownika
annubis17
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1231
Rejestracja: 16 sie 2010, 19:41
Imię: Damian
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kappa - patent na centralny zamek odsłona druga

Post autor: annubis17 » 15 lip 2011, 15:00

stefan67 pisze:Niedawno zakładałem alarm w mojej Kappie, chociaż tak naprawdę bardziej chodziło o zdalne zamykanie i otwieranie... Problem był ten sam - padnięty siłownik drzwi kierowcy. Diagnoza nie jest trudna - jeśli zamykanie z kluczyka od strony kierowcy działa bezproblemowo to znaczy, że to właśnie ten zamek. Analogicznie z drugiej strony. Kluczyk poprzez zamek i cięgło obraca fizycznie nie działającym silniczkiem siłownika i załącza stycznik informujący centralkę, że zamknięte. Jeśli chcesz zamknąć z pilota przy uszkodzonym siłowniku, silniczek dostaje z centralki komendę "zamknij" ale nie jest w stanie tego zrobić i wciąż otwarty stycznik powoduje natychmiastowe ponowne otwarcie wszystkich zamków. Kupiłem nowy za niecałe 250 zeta na Alledrogo i działa super.
Można też za 10zł kupić uniwersalny siłownik i też działa super.
Citroen XM 2.1D / Lancia Kappa 2.0 VIS

Awatar użytkownika
stefan67
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 183
Rejestracja: 20 mar 2011, 13:03
Imię: Janusz
Lokalizacja: Lesko

Re: Kappa - patent na centralny zamek odsłona druga

Post autor: stefan67 » 15 lip 2011, 17:55

Może i tak, ale wymaga to trochę kombinacji i przerabiania zapewne... Chyba zaczyna mi padać prawy tył, więc niebawem pewnie będę testował różne tańsze metody.
Lancia Kappa 2.0 20V automat 1996 r.

Awatar użytkownika
annubis17
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1231
Rejestracja: 16 sie 2010, 19:41
Imię: Damian
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kappa - patent na centralny zamek odsłona druga

Post autor: annubis17 » 15 lip 2011, 18:03

stefan67 pisze:Może i tak, ale wymaga to trochę kombinacji i przerabiania zapewne... Chyba zaczyna mi padać prawy tył, więc niebawem pewnie będę testował różne tańsze metody.
Mam tak zamontowane dwa zamki, roboty z tym mnie niż bym rozbebeszał fabryczny zamek, bo nawet samo jego wyjęcie nie jest łatwe.
Citroen XM 2.1D / Lancia Kappa 2.0 VIS

Awatar użytkownika
stefan67
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 183
Rejestracja: 20 mar 2011, 13:03
Imię: Janusz
Lokalizacja: Lesko

Re: Kappa - patent na centralny zamek odsłona druga

Post autor: stefan67 » 15 lip 2011, 18:28

W takim razie, kiedy już całkiem wysiądzie mi ten tylny siłownik zwrócę się do Kolegi o jakieś łopatologicznie przedstawione instrukcje w związku z wymianą na universal. Pozdrawiam.
Lancia Kappa 2.0 20V automat 1996 r.

Awatar użytkownika
annubis17
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1231
Rejestracja: 16 sie 2010, 19:41
Imię: Damian
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kappa - patent na centralny zamek odsłona druga

Post autor: annubis17 » 15 lip 2011, 18:57

stefan67 pisze:W takim razie, kiedy już całkiem wysiądzie mi ten tylny siłownik zwrócę się do Kolegi o jakieś łopatologicznie przedstawione instrukcje w związku z wymianą na universal. Pozdrawiam.
Myślę że to nie będzie konieczne, spójrz na pierwszy post tego wątku ;)
Citroen XM 2.1D / Lancia Kappa 2.0 VIS

Awatar użytkownika
larry123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 939
Rejestracja: 01 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa-Bródno-Białołęka
Kontakt:

Re: Kappa - patent na centralny zamek odsłona druga

Post autor: larry123 » 20 kwie 2012, 9:07

Witam

Czy można dostac kompletną instrukcję z montażem ???
Ponieważ na pierwszej stronie nie działaja zdjęcia.

Pozdrawiam

PS. Szkoda że nie umieszcza się instrukcji w formie PDF.

Awatar użytkownika
annubis17
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1231
Rejestracja: 16 sie 2010, 19:41
Imię: Damian
Lokalizacja: Koszalin

Re: Kappa - patent na centralny zamek odsłona druga

Post autor: annubis17 » 20 kwie 2012, 9:45

larry123 pisze:Witam

Czy można dostac kompletną instrukcję z montażem ???
Ponieważ na pierwszej stronie nie działaja zdjęcia.

Pozdrawiam

PS. Szkoda że nie umieszcza się instrukcji w formie PDF.
Kompletna instrukcja z montażem jest na pierwszej stronie... Zdjęcia również działają bez problemu...
Citroen XM 2.1D / Lancia Kappa 2.0 VIS

Alan

Re: Kappa - patent na centralny zamek odsłona druga

Post autor: Alan » 26 wrz 2012, 20:16

Wczoraj wymieniałem wszystkie zamki,dziś dokonywałem poprawek....bom w zamku kierowcy uszkodzony silnik wymienił na ...uszkodzony :P

Tak czy inaczej w dalszym ciągu mam problemy z centralnym.

Czy z klucza czy z pilota otwiera auto normalnie,wszystkie wrota.Ale juz ich nie zamyka,ani z pilota ani z klucza.Żaden z masterów nie steruje zamknięciem.

Co ciekawe jeśli zamknę auto kluczem i zostawię z otwartymi pozostałymi zamkami to po kilku minutach samochód sam pozamyka się cały...ot,takie czary z mleka.

Zamki po regeneracji,zamek kierowcy sprawdziłem multimetrem wedle opisu bliźnioka :) i Dup..a zbita.

Gdzie szukać?

argenta67

Re: Kappa - patent na centralny zamek odsłona druga

Post autor: argenta67 » 26 wrz 2012, 20:50

Alan pisze:Wczoraj wymieniałem wszystkie zamki,dziś dokonywałem poprawek....bom w zamku kierowcy uszkodzony silnik wymienił na ...uszkodzony :P
Tak czy inaczej w dalszym ciągu mam problemy z centralnym.
Czy z klucza czy z pilota otwiera auto normalnie,wszystkie wrota.Ale juz ich nie zamyka,ani z pilota ani z klucza.Żaden z masterów nie steruje zamknięciem.
Co ciekawe jeśli zamknę auto kluczem i zostawię z otwartymi pozostałymi zamkami to po kilku minutach samochód sam pozamyka się cały...ot,takie czary z mleka.
Zamki po regeneracji,zamek kierowcy sprawdziłem multimetrem wedle opisu bliźnioka :) i Dup..a zbita.
Gdzie szukać?
Posłuchaj zasada i budowa C.Z. w Kappie jest prosta jak budowa cepa ale ilość mikro-wyłączników powoduje zagmatwanie i z tym masz problem lub np z siłą dociśnięcia mikro-styku i dlatego po jakimś czasie jednak zamyka. Weź jeszcze jeden zamek taki z przednich drzwi i zamieniaj albo z prawej albo z lewej lub prościej odłącz jeden i tylko jednym masterem steruj i nie rób tego za dużo razy bo np po trzech razach non-stop przestanie działać w ogóle musi sterownik odpocząć. Oczywiście silniczki muszą być pewne na 100%.

Alan

Re: Kappa - patent na centralny zamek odsłona druga

Post autor: Alan » 26 wrz 2012, 21:00

Pawle,takoż robiłem. Dopinałem wrota od samochodu (łączniki instalacji ) i wciąż to samo.

Sprawdziłem multimetrem piny w zamkach,wedle schematu jaki jest na pierwszej stronie.Wszystko jest ok.

Najpierw padł zamek prawy tył,później padł zamek w drzwiach kierowcy. Dostałem trzy sprawdzone zamki po regeneracji.Wszystkie wymieniłem.Nie miałem tylko zamka kierowcy.Ten więc wedle opisu rozebrałem i wymieniłem uszkodzony silniczek.

Wcześniej zamki żyły własnym życiem.Potrafiły się zamykać i otwierać z pilota.Potrafiły się zamknąć...a po jakimś czasie same pootwierać.Zamykasz wieczorem samochód,przychodzisz rano...otwarty.To samo właśnie z przekręceniem mastera na zamknięty...a on zamyka resztę po czasie :) Taka złośliwa zaraza :)

Teraz po zamknięciu już sam się nie otwiera,tylko zamyka jak ma chęć :) wszystkie lampki świecą jak włosi chcieli,otwieranie działa...zamykanie wedle kaprysu :) odpinałem dla prób wszystkie wrota kolejno...żadnych zmian.

Awatar użytkownika
facio
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 412
Rejestracja: 02 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kappa - patent na centralny zamek odsłona druga

Post autor: facio » 30 wrz 2012, 8:23

Sprawdz jak możesz tunel z prawej strony czy tam nie jest czasami mokro!!!!
We Wroclawiu utworzylem mały klub kappy można poznać nas po rejestracjach wszystkie zaczynaja sie DW 222 mam tez duzo czesci lanci... Tel.691-771-549 A teraz do stadka dołączy Thesis 2.4 jtd mojej żonki DW 898

Alan

Re: Kappa - patent na centralny zamek odsłona druga

Post autor: Alan » 30 wrz 2012, 8:24

Jurek to było pierwsze co zrobiłem,ja wiem jaka zaraza się tam chowa..sucho. Zerowy ubytek płynu,zero zapachu płynu w aucie,nie mam parowania szyb.


Zresztą jadę w środę na serwis do Wrocławia...to może mi sprawdzą :P :lol:

Alan

Re: Kappa - patent na centralny zamek odsłona druga

Post autor: Alan » 03 paź 2012, 18:02

Problem z głowy,winny zamieszania był przekaźnik centralnego zamka.

Powstały na nim zimne luty,po przelutowaniu podstawy stycznika (prosta sprawa) zamek znów funkcjonuje jak trzeba.

Awatar użytkownika
facio
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 412
Rejestracja: 02 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kappa - patent na centralny zamek odsłona druga

Post autor: facio » 03 paź 2012, 19:34

: beczy : Kapuś !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
We Wroclawiu utworzylem mały klub kappy można poznać nas po rejestracjach wszystkie zaczynaja sie DW 222 mam tez duzo czesci lanci... Tel.691-771-549 A teraz do stadka dołączy Thesis 2.4 jtd mojej żonki DW 898

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Re: Kappa - patent na centralny zamek odsłona druga

Post autor: skyblu » 05 paź 2012, 20:07

Alan pisze:Problem z głowy,winny zamieszania był przekaźnik centralnego zamka.

Powstały na nim zimne luty,po przelutowaniu podstawy stycznika (prosta sprawa) zamek znów funkcjonuje jak trzeba.
A gdzie to cudo się znajduje, ;) ten przekaźnik :)

pozdrawiam :D
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”