Kappa - głośniki

mike_d
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 740
Rejestracja: 10 kwie 2007, 0:00

kappa - demontaz tylnej polki/glosnikow

Post autor: mike_d » 13 maja 2008, 19:26

"PAHO" pisze:
"mike_d" pisze:
"wega" pisze:
"mike_d" pisze: tak sie tłuką, że wywalilem je i jeżdze bez.
Jeździsz bez maskownic? :?
Narazie tak włąśnie jeżdze. Jeszcze nie mam pomysłu jak to przykryć a dzwięk jest dla mnie ważniejszy :)
odczep siatkę, mocowania obklej taśmą dwustronną, to samo w miejscu styku maskownic z półką, aha taśma dwóstronna na zatrzaski
mam tak zamontowane, w bagażniku skrzynia basowa a maskownice nawet nie drgną
aha no i oczywiście maty wygłuszające do plastików, na których są przykręcone głośniki. góra i dół
Ok. dzieki dobry człowieku z sąsiedztwa. Tak sie składa, że mam taką taśmę :D

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1262
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Kappa - głośniki w tylnej półce, zmieniał ktoś?!

Post autor: mikaeltdi » 31 sie 2008, 13:37

Hi! Podepnę sie pod temat i troszkę odświeżę bo właściwie chodzi o tylne głośniki a mianowicie zauwazyłem sporą róznice w jakości dżwięku pomiędzy lewym a prawym kanałem , lewy tył ledwo słychać prawy hula aż miło przy ustawieniu balansu środkowym różnica ledwo słyszalna .Pytanie brzmi
czy tak ma być(rozdzielenie dzwięku,czy cóś) czy tez jakis problem z przewodami(zwarcie) bo głośniczki zmieniłem i nadal ten sam problem,czy może przyczyny szukać w radiu ? Pioneer DEH2920MP.
Dzięki za wszelką pomoc
Pozdro...
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
jest Renault Espace 1,9DCI 2004r.

Awatar użytkownika
PAHO
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 235
Rejestracja: 08 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Oświęcim

Kappa - głośniki w tylnej półce, zmieniał ktoś?!

Post autor: PAHO » 03 wrz 2008, 1:11

"mikaeltdi" pisze:lewy tył ledwo słychać prawy hula aż miło przy ustawieniu balansu środkowym różnica ledwo słyszalna
yyy sprecyzuj czy: - jak ustawisz balans na środkowy to wtedy głośniki grają podobnie??
czy: -jak ustawienie jest na środek to nie robi to różnicy i jeden głośnik gra cały czas gorzej

bo nie do końca zrozumiałem wypowiedzi
Była Kappa 2,4 jtd
jest Audi A6 C5 2.5TDI / ale spoko docelowo THESIS powrót musi być

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1262
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Kappa - głośniki w tylnej półce, zmieniał ktoś?!

Post autor: mikaeltdi » 03 wrz 2008, 16:44

Cześć PAHO dokładnie jak mówisz tzn jak ustawię na środku to jeden gra gorzej ,różnica nie jest tak bardzo odczuwalna (drugi głośnik nadrabia) ,natomiast przy zmianie z lewego na prawy i z powrotem różnicę słychać i to bardzo(prawy kanał słychać czysto i wyraźnie nie jestem audio maniakiem ale jest OK natomiast lewy jakby zza ściany)...dzięki za zainteresowanie teraz proszę o ewentualną pomoc :wink:
pozdro...
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
jest Renault Espace 1,9DCI 2004r.

Awatar użytkownika
PAHO
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 235
Rejestracja: 08 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Oświęcim

Kappa - głośniki w tylnej półce, zmieniał ktoś?!

Post autor: PAHO » 03 wrz 2008, 18:50

zacznij od odkręcenia trzeszczącego głośnika i zobacz czy wtyczka dobrze trzyma, czy kabelki nie są poluzowane, jeśli nie to możliwe że głośnik po prostu padł ze starości, ew końcówka mocy w radiu padnięta, ale w to wątpię, jakie masz radio??
Była Kappa 2,4 jtd
jest Audi A6 C5 2.5TDI / ale spoko docelowo THESIS powrót musi być

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1262
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

Kappa - głośniki w tylnej półce, zmieniał ktoś?!

Post autor: mikaeltdi » 03 wrz 2008, 21:11

Heja ! radio Pioneer deh2920mp głośniczek 16 już wymieniony kabelki sprawdzone spróbuje podpiąć zewnętrzny przewód może gdzieś zwarcie ,a może ten wysoko tonowy padł i tak muli...
pozdro...
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
jest Renault Espace 1,9DCI 2004r.

Awatar użytkownika
PAHO
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 235
Rejestracja: 08 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Oświęcim

Kappa - głośniki w tylnej półce, zmieniał ktoś?!

Post autor: PAHO » 04 wrz 2008, 0:01

napisz jakie efekty "badania" wtedy coś wmyślimy
Była Kappa 2,4 jtd
jest Audi A6 C5 2.5TDI / ale spoko docelowo THESIS powrót musi być

Awatar użytkownika
sloneczna
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1148
Rejestracja: 03 mar 2005, 0:00

Kappa-zmiana głośników.

Post autor: sloneczna » 23 lis 2008, 13:33

Do tej pory było ok, fabryczne głośniki w Kappie .
Problem w tym ,że w Fiacie obskubanym z audio przez byłego właściciela, zamontowaliśmy swoje radio i głośniki.
Przód 2xwysokie w podszybiu i w drzwi Pioneery 16cm .Zostały dziury w półce 20cm . I postanowiłem kupić dwa głośniki JBL GTO 20cm.
Zrobiło się tak fajnie a JBL to naprawdę dobre głośniki .Dzisiaj jechałem Kappą włączyłem radio i tragedia ono w ogóle nie gra, muzyka jak z jamnika kupionego na bazarze.Dodam że radia w Kappie i Fiacie są prawie identyczne.

I wybór padł na JBL tylko co z przednimi drzwiami 16cm czy oryginały?
Dodam ,że na zewnątrz bum, bum nie słychać i tak ma być ,ale środek jest wypełniony od 35Hz-18THz.
Jurek odszedł od nas na zawsze...

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Kappa-zmiana głośników.

Post autor: skyblu » 24 gru 2008, 14:10

czyli po zmianie głośników radio jest do wymiany!?, właśnie kupiłem Alpine i gra jak gra, ale to zapewne głośniki, troszkę mało brzmienia pełnego, właśnie chcę wymienić głośniki, przód i tył, przód x4 Pioneer, tylko takie pasują koszt 200?! /dużo? mało?/ a tył polecasz JBL?
czy wiesz jaka jest droga do wymiany głośników w podszybiu? kokpit trzeba zdjąć :roll: ?
pozdro :D
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Kappa-zmiana głośników.

Post autor: Marcin_D » 29 gru 2008, 15:11

Krzysiek w podszybiu gwizdki są na takich 3 zatrzaskach - trzeba podłożyć płaski wkrętak i delikatnie podważyć i wyłażą. Uważać trzeba przy tym żeby tych zatrzasków nie złamać. Jak już wyjmiesz to dalej sobie zobaczysz co i jak.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Kappa-zmiana głośników.

Post autor: Tomzik » 15 sty 2009, 18:55

Akurat "cykawki" z przodu to jedyne głośniki jakie grają całkiem dobrze.

Natomiast reszta mnie tak wnerwia, że szkoda słów.

Na dokładkę konstruktorzy nie przewidzieli tego, że ten badziew będzie komuś nie odpowiadał i nie ma miejsca na coś większego.

Z wielkim trudem i kiepskim mocowaniem upchnąłem z przodu w standardowe miejsce jakieś płaskie 16cm woofery. W porównaniu do żenujących 13cm oryginałów to już dużo lepiej gra i przy najmniej nie pierdzi jak tylko zrobię odrobinę głośniej.

Natomiast na tył nie mam pomysłu na tą chwilę, poza tym, że tych kiepściutkich 16 trzeba się pozbyć na rzecz 20cm.

Nie oczekuję cudów, auto nie musi mi podskakiwać do rytmu. Ale jakoś to powinno grać. W Cromie miałem 16cm w drzwiach z przodu plus 20cm w tylnej półce i byłem zadowolony.

A tu tragedia.

Najgorsze jest to, że nie ma miejsca do czegoś lepszego i jeśli się chce zainstalować coś więcej trzeba ciąć :cry: A ja nie chciałbym nic ruszać i rozważam pomysł podjechania do jakiejś firmy audio, że coś z tym zrobiła. Zapłacę, ale może będzie w miarę grać i wyglądać..

Skyblu: Alpine akurat robi bardzo ładnie brzmiące radyjka. Wina za dźwięk w kabinie Kappy leży tylko i wyłącznie po stronie tragicznych głośników.

Zrobiłem mały eksperyment- założyłem sobie jeden głośnik Blaupunkta 20cm (który miałem przedtem w Cromie) w półkę w miejsce oryginału, oczywiście głośnik odstawał i w ogóle nie pasował, zatem nie miał na dobrą sprawę odpowiedniej "skrzyni" do pracy. A bas był i tak o wiele lepszy na tej 1 dwudziestce niż na obu oryginalnych szesnastkach.. To chyba o czymś świadczy.

Pioneer akurat moim zdaniem w głośnikach nie jest dobry, co najwyżej mocno przeciętny, stanowczo lepsze będą (ale i raczej droższe) wspomniane JBL, Magnaty, Hertze, nie wiem co tam jeszcze.. W każdym razie produkty firmy zajmującej się głośnikami a nie wszystkim na raz :wink:

Sloneczna Co do 16cm w drzwi mocno uważaj, bo mało które zmieszczą się tam. Miejsca jest tylko na 13, ja swoje 16 też musiałem pozbawić kołnierza, inaczej bez szans. No i odpada oryginalny koszyk mocujący. Magnes musi być płytki. Na pewno 16 będą lepsze niż 13, ale trzeba pogłówkować jak je tam upchnąć.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
Vico
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 114
Rejestracja: 07 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Radom

Re: Kappa - głośniki

Post autor: Vico » 28 sty 2010, 10:00

Właśnie zastanawiam się nad zmianą oryginalnych głośników w przednich drzwiach. Już je nawet wyciągnąłem bo nie dało się słuchać tego brzęczenia... Nie chciałbym nic przerabiać, bo ani pogoda nie nastraja do większych prac, ani czasu za bardzo nie ma. Ktoś wie może o jakiej maksymalnej głębokości wejdą głośniki w oryginalne miejsca? Do 5cm da rade? Stare miały około 4cm, ale może da się jakoś je upchnąć :D Po za tym jakie wybrać? Aukcje są zawalone głośnikami i można się pogubić. Jak ktoś ma jakieś ciekawe propozycje niech rzuci linka :P
Ostatnio zmieniony 03 gru 2010, 22:10 przez bargaw3181, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: pisownia

Awatar użytkownika
sachaj
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 52
Rejestracja: 27 wrz 2009, 16:31
Lokalizacja: Zamość

Re: Kappa - głośniki

Post autor: sachaj » 11 kwie 2010, 15:03

Siedzę tez na forum o tematyce car audio, zbieram dużo info na temat głośników i w naszym przypadku jest to ciężki temat.Otóż dużo osób pisze ze można zrobić panele do drzwi widziałem takie u forumowicza i wyszły mu bardzo ładnie i jeżeli się przyłożymy do roboty to wejdą nam głośniki 16 i będą grały jak należy jednak jeżeli zrobimy takie panele aby wsadzić tylko 16 to lepiej kupić solidne 13 i wytłumić jakaś mata drzwi i efekt tez będzie zadowalający. Ja mam zamiar wsadzić do siebie coś takiego: Skracamy linki i podpiąć dodatkowo pod wzmacniacz. Opinie tych głośników są takie ze jak na taka cenę powinny zagrać dobrze a na pewno lepiej od seryjnych które jak na auto rządowe są cieniutkie.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2010, 8:21 przez bargaw3181, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o używanie polskich znaków

nuriel
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 09 lis 2010, 17:52
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Kappa - głośniki

Post autor: nuriel » 02 gru 2010, 22:12

Zastanawiam się czemu montujecie głośniki w drzwiach? Przecież to nie może lepiej zagrać niż z podszybia. Nie lepiej zainwestować w porządne 2 drożne głośniki (brzęczek i średnio-nisko tonowy) na deskę? Problemu z demontażem przednich z tego co wyczytałem nie ma.

Może się mylę, ale w czym lepszy jest głośnik w drzwiach skierowany na nogi? Przecież wystarczy zrobić w domu mały eksperyment, odwrócić kolumny pokojowe o te 90' żeby się o tym przekonać.
Czyżby właściwości rezonansowe drzwi dawały efekt na tyle lepszy że wychodzi z tego lepszy dźwięk niż z podszybia?

Sam niskotonowy w drzwiach może bym i jeszcze zrozumiał, bo bas i tak zagra po odbiciu, ale średnie tony już nie.

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Kappa - głośniki

Post autor: Tomzik » 03 gru 2010, 22:03

Moim skromnym zdaniem chodzi właśnie o bas. Drzwi są solidniejsze, można je wygłuszyć, a z deską trochę więcej zachodu, o ile to w ogóle możliwe. Bas na pewno będzie lepszy z drzwi. Wiadomo, że średnie częstotliwości, odpowiadające tez za wrażenie "przestrzenności" bez sensu kierować w nogi czy podłogę, natomiast niskie czemu nie- ludzkie ucho i tak trudniej orientuje się skąd dochodzi dźwięk w przypadku niskich tonów. Zatem- woofery w drzwi, tweetery w deskę. Zresztą w miejsce oryginalnych tweeterów z przodu i tak nie upchniesz nic sensownego.

Ja muszę skończyć zabudowę swoich głośników z przodu i w końcu zaprezentuję swój zestaw. Co prawda od roku już to obiecuję ;)
Ostatnio zmieniony 03 gru 2010, 22:11 przez bargaw3181, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: polskie znaki
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”