Dedra - wskaźnik paliwa i kontrolka rezerwy

Awatar użytkownika
Ragnarok
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 202
Rejestracja: 26 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Gniezno

Dedra - wskaźnik paliwa i kontrolka rezerwy

Post autor: Ragnarok » 22 lis 2005, 20:30

pojemność baku 60L.
z moich obserwacji wygląda to tak.
przy pojemności 30L po odpaleniu kontrolka sobie miga jakis czas po czym gasnie.
przy 15L w dół po dopaleniu kontrolka miga a potem już sie świeci cały czas.
Przysłowia tracą na aktualności: Szewc już nie hasa boso.

Awatar użytkownika
-OLO-
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 186
Rejestracja: 01 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Środa Śląska

Dedra - wskaźnik paliwa i kontrolka rezerwy

Post autor: -OLO- » 22 lis 2005, 20:45

Powiem tak, u mnie żyd zapala się tylko jak mam poniżej 10l, i tak jak piszesz nie miga po prostu się zapala :roll: . Jeśli mam więcej 10l to się nie zapala, ale błyska przy zakrętach, hamowaniu i przyspieszaniu. Natomiast powyżej 15l wogóle się nie odzywa 8:'
Pamiętaj, nie dostaniesz drugiej szansy, aby wywrzeć pierwsze wrażenie

Radinho
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 177
Rejestracja: 29 sie 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław/Lubin

Dedra - wskaźnik paliwa i kontrolka rezerwy

Post autor: Radinho » 22 lis 2005, 22:03

Kontrolka stanu paliwa to w ogole w Lanciach jakas pomylka - rzuca nia jak Zydem po pustym sklepie :D

Na moj gust to kwestia plywaka, czy cos takiego w baku.

Anonymous

Dedra - wskaźnik paliwa i kontrolka rezerwy

Post autor: Anonymous » 22 lis 2005, 22:43

U mnie w delcie jest podobna sytuacja, mam chyba mniejszy zbiornik ale jak jest koło 1/4 na wskażniku to kontrolka robi co chce, raz sie świeci raz mruga innym wogóle sie nie zapala a zdarzyło sie ze mrugała w rytm kierunkowskazu czasem 8O. Myślałem że to tak u mnie tylko ale widzę że problem dotyczy szerszego grona, nie jestem sam :D

Awatar użytkownika
Ragnarok
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 202
Rejestracja: 26 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Gniezno

Dedra - wskaźnik paliwa i kontrolka rezerwy

Post autor: Ragnarok » 23 lis 2005, 7:44

ja narzekam dopiero ponizej 15L. wtedy juz nie jestem pewien ile jest paliwa. no i zależnie od prędkości z jaką sie poruszam inaczej pokazuje :)

jest gdzies na forum TTT napisane jak sobie poradzić z problemami wskaźnika paliwa.
Przysłowia tracą na aktualności: Szewc już nie hasa boso.

Awatar użytkownika
dexus
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 14 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Tarnów (Bis.Mel)N.Sącz

Dedra - wskaźnik paliwa i kontrolka rezerwy

Post autor: dexus » 23 lis 2005, 8:17

Mi dokładnie od wczoraj zaczęła świecić już na 15l.
Wcześniej włączała się przy około10l
Obrazek
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. (Jean Cocteau)

Dedra 2,0 8v 1992 - była
Kappa Kombi 2,4jtd 99r - była
i Lybra 2,4jtd SW po "znajomości"
Laguna II 3,0 V6 24v - była
Chrysler Pacifica 4.0 - jest

Anonymous

Dedra - wskaźnik paliwa i kontrolka rezerwy

Post autor: Anonymous » 23 lis 2005, 9:50

U mnie to samo jak wleję powyżej 15l to jest ok i kontrolka się nie pali ale jeśli tylko poziom paliwa spadnie poniżej tej wartości to wskazówka zaczyna najpierw skakać w cały świat a później to już nic nie pokazuje a żyd świeci się cały czas.

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dedra - wskaźnik paliwa i kontrolka rezerwy

Post autor: Kubek » 23 lis 2005, 10:22

To jesy chyba standart, dlatego ja nie wiem ile moge na tej rezerwie zrobic, ale z moich obserwacji wynika ze jak mi sie zydolf swieci to jeszcze ze 100 km mozna zrobic i nigdy nie wiadomo ile tych litrow tam, jest , trzeba by tak jezdzic, zeby zatankowac do pelna i za zero uznac 15l, wtedy gdy spadnie nam do 15 litrow to tankowac, ja wczesniej purubowalem tak ze tankowalem ze 15 litrow i bylo gites i chcialem tankowac jak mi sie rezerwa zaswieci ale po pewnym casie po... to bo ledwo 50 km zrobie i juz mi sie judasz swieci co jest bardzo denerwujace bo nie wiem ile mi pali w koncu. :)
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Anonymous

Dedra - wskaźnik paliwa i kontrolka rezerwy

Post autor: Anonymous » 23 lis 2005, 14:25

U mnie jest to samo ale już wiem że przy ok. 10 l to się już zapala. Jak jest nieco więcej paliwa to tak jak u Ola przy skręcaniu czy "jakichś" przechyłach auta na chwilę się zapala ale na moment też myślę że to pływak jest winny. Fakt że nie jest łatwo precyzyjnie określić ile w zbiorniku jest tego paliwa. Na rezerwie też przejeżdżałem sporo kilometrów, ale unikam tego bo jak jest mało paliwa to nie jest to dobre dla wtrysków.

Awatar użytkownika
Macio
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 58
Rejestracja: 17 sie 2005, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Dedra - wskaźnik paliwa i kontrolka rezerwy

Post autor: Macio » 23 lis 2005, 16:43

"Jaqob" pisze:To jesy chyba standart, dlatego ja nie wiem ile moge na tej rezerwie zrobic, ale z moich obserwacji wynika ze jak mi sie zydolf swieci to jeszcze ze 100 km mozna zrobic i nigdy nie wiadomo ile tych litrow tam, jest , trzeba by tak jezdzic, zeby zatankowac do pelna i za zero uznac 15l, wtedy gdy spadnie nam do 15 litrow to tankowac, ja wczesniej purubowalem tak ze tankowalem ze 15 litrow i bylo gites i chcialem tankowac jak mi sie rezerwa zaswieci ale po pewnym casie po... to bo ledwo 50 km zrobie i juz mi sie judasz swieci co jest bardzo denerwujace bo nie wiem ile mi pali w koncu. :)
Wg moich obserwacji wskaznik jest dosyc dokladny. Co prawda w niskich zakresach lubi poszalec ale to IMO jest spowodowane tym ze na dole zbiornika sa jakies przegrody które zapobiegaja przelewaniu sie resztek po calym baku i przy zakretach paliwo sobie tam potrafi zmienieac poziom dajac dziwne odczyty na kontrolce rezerwy. Ale zauwazylem ze jak postoi autko to sie wszystkko stabilizuje i rezerwa pokazuje faktycznie jakies 10 litrów.
A ze swieceniem radze sobie w ten sposob ze jak zamruga to jej tankuje ze 20 l i po krzyku :-)
Pozdrawiam - Macio
Dedra 1.8 SW (i jeszcze pare innych pojazdów niekoniecznie na chodzie)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”