Lybra 2.4 jtd LX sw-antena radia

Awatar użytkownika
ananas1991
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 44
Rejestracja: 13 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Chorzów

Lybra 2.4 jtd LX sw-antena radia

Post autor: ananas1991 » 07 gru 2008, 19:14

Mam problem z radiem. W terenach poza aglomeracją śląską gubi sygnał. Jest to wersja radio + telefon + nawigacja. Na dachu mam tą krótką wersję anteny. Wiem że na szybie bocznej bagażnika powinna być antena radia ale jej tam nie widać wtopionej. Czy jednak mam ją w szybie i jej nie widzę czy jest może na dachu w tej krótkiej. Wiem że to zagmatwane ale naczytałem sie już tylu sprzecznych opinii... Czy ew. mogę prosić o zdjęcie tej anteny w szybie dla sw?

Awatar użytkownika
PitchBlack
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 41
Rejestracja: 25 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pabianice

Lybra 2.4 jtd LX sw-antena radia

Post autor: PitchBlack » 07 gru 2008, 19:45

Antene w szybie widac bardzo dobrze, wyglada to tak jak podgrzewanie tylniej szyby (czyli taki precik wtopiony w szybe).

Pozdrawiam
Pitch Black

kartonik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 611
Rejestracja: 08 mar 2005, 0:00
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lybra 2.4 jtd LX sw-antena radia

Post autor: kartonik » 08 gru 2008, 8:09

Ja mam te sama przypadlosc. W poprzedniej lybrze bez nawi radio wyszukiwalo wszystkie stacje, jakie byly dostepne w danym regionie. Teraz przy opcji z nawi w Wawie jest oki. Zbiera wszystkie stacje. Ale po wyjechaniu poza zasieg stolicznych nadajnikow jest bryndza. Np. na trasie Warszawa-Radom lapie tylko 3-4 stacje - Zet, rmf, trojka... i Maryja :wink: W Olkuszu np. moge sluchac tylko rmf i zet. Sa takie miejsca na trasie Warszawa-Katowice, ze w ogole radio nie moze zlapac sygnalu. Strasznie to denerwujace i wlasciwie nie wiem od czego to zalezy.

Nie mam anteny w bocznej szybie, mam duza na dachu. W poprzedniej lybrze antena byla wlasnie w szybie i radio odbieralo perfekcyjnie.

pozdro,
m

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Lybra 2.4 jtd LX sw-antena radia

Post autor: Dudi » 08 gru 2008, 8:49

A ja z kolei mam antenę na dachu (radio bez navi) i "łapie" mi wszystkie stacje bez problemu. Może masz sprawdź połączenia wszystkie może coś nie kontaktuje, albo wyłącz funkcję"TP".
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
NajMlodszyM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 408
Rejestracja: 18 paź 2006, 0:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Poręba Wielka/Gdańsk

Lybra 2.4 jtd LX sw-antena radia

Post autor: NajMlodszyM » 08 gru 2008, 17:25

"kartonik" pisze:Ja mam te sama przypadlosc. W poprzedniej lybrze bez nawi radio wyszukiwalo wszystkie stacje, jakie byly dostepne w danym regionie. Teraz przy opcji z nawi w Wawie jest oki. Zbiera wszystkie stacje. Ale po wyjechaniu poza zasieg stolicznych nadajnikow jest bryndza. Np. na trasie Warszawa-Radom lapie tylko 3-4 stacje - Zet, rmf, trojka... i Maryja :wink: W Olkuszu np. moge sluchac tylko rmf i zet. Sa takie miejsca na trasie Warszawa-Katowice, ze w ogole radio nie moze zlapac sygnalu. Strasznie to denerwujace i wlasciwie nie wiem od czego to zalezy.

Nie mam anteny w bocznej szybie, mam duza na dachu. W poprzedniej lybrze antena byla wlasnie w szybie i radio odbieralo perfekcyjnie.

pozdro,
m
Mam dokładnie to samo. Trasa Warszawa - Katowice, są właśnie takie miejsca, gdzie kompletnie NIC nie odbiera. Antenkę mam wbudowaną w szybkę, radio bez navi i podejrzewam, że wina nie leży w antenie tylko gdzieś w połączeniu radio - antena, gdyż po odłączeniu anteny (kabel biegnie koło zmieniarki) w miejscu gdzie jest zmieniarka(jest tam taka złączka) radio odbierało identycznie.


Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
ananas1991
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 44
Rejestracja: 13 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Chorzów

Lybra 2.4 jtd LX sw-antena radia

Post autor: ananas1991 » 08 gru 2008, 18:32

Dzisiaj zabrałem się za moją Lyberkę. Po przeglądnięciu forum i programów serwisowych Lancia zacząłem od samego radia: szufladki, nawiewy, stelaż, radio... Podłączyłem nową, osobną antenę i... działa. Więc etap następny. Szukam wg. schematów i forum tej anteny w szybie tylnej bocznej i tylnej. Rozbiórka tapicerki bagażnika z obu stron, słupki, podsufitka... i tu zaskoczenie bo radio, nawigacja i telefon podążają do jednego złącza antenowego na dachu(mała antena). Nadmieniam że Lybra z lutego 2001. W końcu zamieniłem antenę na większą i wszystko zadziałało jak powinno. Rozebrałem pół auta, straciłem pól dnia, a okazało się że to wina zepsutej/za słabej anteny. Teraz wszystkie stacje działają bez zarzutu, RDS śmiga, stacje wyszukuje(sprawdzone na trasie Ustroń-Chorzów gdzie zawsze gubiło zasięg). Nie bawcie się w rozbieranie połowy samochodu, najpierw zmieńcie antenę. :D

Awatar użytkownika
pamaj
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 264
Rejestracja: 09 gru 2009, 16:37
Lokalizacja: Wrocław/J-L

Re: Lybra 2.4 jtd LX sw-antena radia

Post autor: pamaj » 17 cze 2010, 21:11

Podłączam się pod temat anteny. Mam antenę w szybie bocznej tylnej i tylnej, ale słabo odbiera i gubi sygnał. Zastanawiam się nad montażem zewnętrznej na dachu z opcja wiercenia otworu. Rozbierałem wcześniej tapicerke, za którą są wzmacniacze i wszystko wygląda dobrze, ale sygnał do d... Czy ktoś bawił się w wiercenie dziurki i jaka antenę polecacie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”