Kappa - hamulce od wersji turbo

sashxxx
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 21 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Kappa - hamulce od wersji turbo

Post autor: sashxxx » 07 sty 2009, 15:09

witam . ma pytanko czy istnieje mozliwosc zamontowania hamulcy od kappy 2.0 TURBO 20V (Mitsubishi) do wersji 2.0 bez turbo ?? jezeli tak to czy wystarczy tylko wymienic tarcze i zaciski hamulcowe ?? czy ewentualnie trzeba cos jeszcze wymienic?? nie wiem ale u mnie przy wiekszych predkosciach hamulce bardzo szybko sie nagrzewaja i zaczyna sie koszmar !! prawie nie hamuje!! pozdrawiam

dudekken

Kappa - hamulce od wersji turbo

Post autor: dudekken » 07 sty 2009, 15:46

Hamulce w Kapiszonie należą do bardzo dobrych i kiedy zestaw tarcze+klocki są dobrej jakości to auto nie ma problemów z hamowaniem. Prawdopodobnie masz przegrzane tarcze lub klocki, tarcze i klocki lub marnej jakości powyższe elementy.

sashxxx
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 21 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Kappa - hamulce od wersji turbo

Post autor: sashxxx » 07 sty 2009, 16:11

hmmm.. ostatno tarcze sprawdzalem i sa ok. klocki tez. ale zastanawia mnie dlaczego do tak ciezkiego auta sa zamontowane tak male klocki hamulcowe. przed kapiszonem mialem nissana primere z 92r i mial duzo wieksze klocki a auto bylo o 300kg lzejsze . i nie bylo w/w problemu zeby mi sie hamulce grzaly:( no chyba ze w wersji z 95 r byly jakies inne hamulce.

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5391
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Kappa - hamulce od wersji turbo

Post autor: Tomzik » 07 sty 2009, 20:22

A masz płyn hamulcowy czy już wodę? :wink:

Sprawdź jeśli tego nie zrobiłeś.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
Bany
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 29 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kappa - hamulce od wersji turbo

Post autor: Bany » 07 sty 2009, 20:38

dobra tarcza i klocek załatwia sprawe.tylko przód i tył,bo były tez teorie że tył wogule nie hamuje i nie potrzeba.
a jak dalej chcesz turbo to sprawdź sobie ceny tarcz ,i klocków.
tanie nie sa a już dobrych producentów na pewno.
a zakładanie systemu z turbo a potem kupowanie tanich tarcz i klocków mija sie z celem.Poza tym felgi mniejsze niż 16 nie wchodza w gre

wujaa
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 196
Rejestracja: 28 sie 2006, 0:00
Lokalizacja: gostyn

Kappa - hamulce od wersji turbo

Post autor: wujaa » 07 sty 2009, 20:46

kappa oprucz wersji turbo benzyna maja takie same tarcze i klocki co dedra turbo,mialem w niej tarcze brembo i klocki ferrodo hamowalo hmm wysmienicie do tego jeszcze byl plyn motul racing,rewelacja ,,moja kappa hamuje bardzo dobrze nic dodac nic ujac,wiec proponuje najpierw płyn wymienic przynajmniej po mrozach.
BYŁA-- thema 2.0,, dedra 2000 turbo,,JEST kappa 2.4 LE

sashxxx
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 21 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Kappa - hamulce od wersji turbo

Post autor: sashxxx » 07 sty 2009, 20:54

rok temu kupilem kapiszoan ale powiem prawde ze nie zmienialem plynu hamulcowego:( myslalem ze przyczyna slabych hamulcy sa tak male klocki . jutro w takim razie biore sie za wymiane plynu i zobaczymy czy to co pomoze :)

Awatar użytkownika
Python25
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 175
Rejestracja: 28 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Ropczyce

Kappa - hamulce od wersji turbo

Post autor: Python25 » 10 sty 2009, 19:01

U mnie w lucynie są takie rewelacyjne hamulce że szczerze mówiąc nie jeździłem samochodem o takiej masie żeby z taką lekkością wyhamowywał z takich prędkości jak robi to ta kruszynka. Ja tez jestem zdania że najpierw dobre tarcze dobre klocki i dobry płyn potem szukać innych powodów
Lancia kappa 2.4 JTD
Alfa 147 GTA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”