Kappa - jako mój pierwszy samochod?

Moderator: stabraf

merlin91
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Pińczów (świętokrzyskie)

Kappa - jako mój pierwszy samochod?

Post autor: merlin91 » 02 lut 2009, 16:10

Witam,a wiec mam pytanie jak Wam sie sprawuje ten piekny samochodzik??? Na co zwrucic uwage przy kupnie??? Czy to odpowiednie auto na pierwszy samochod??? Czy warto kupic Kappe do 8000 ZL??? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3249
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Kappa na pierwszy samochod

Post autor: Marcin_D » 02 lut 2009, 16:16

wszystko zależy od egzemplarza jaki trafisz, jak trafisz w dobrym stanie to będziesz jeździł, jak kupisz szrota to będziesz dokładał i nigdy nie dojdziesz do ładu.
Przypuszczalnie do 8 tys kupisz cos w co będziesz musiał parę zł włożyć.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Kappa na pierwszy samochod

Post autor: Nat » 02 lut 2009, 16:22

Przede wszystkim zwróć uwagę, by pisac we właściwym dziale. Bo to jest ::: Pytania i porady techniczne :::, a nie ::: Rozpoczynam przygodę z Lancią :::
Przesuwam post tam, gdziej jego miejsce.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

merlin91
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Pińczów (świętokrzyskie)

Kappa na pierwszy samochod

Post autor: merlin91 » 02 lut 2009, 16:33

oki sorki:))) To widze ze trzeba nie spieszyc sie i poogladac kilka egzemplarzy:)

merlin91
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Pińczów (świętokrzyskie)

Kappa na pierwszy samochod

Post autor: merlin91 » 02 lut 2009, 16:40

Bo tez zastanawiam sie nad Fiatem Bravo HGT lub 1.8 GT macie jakies zdanie na ten temat??? Wiem ze to forum lancia ale tak na marginesie... : yesyes :

alan0104
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 137
Rejestracja: 30 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Nurowice
Kontakt:

Kappa na pierwszy samochod

Post autor: alan0104 » 02 lut 2009, 16:48

"merlin91" pisze:Bo tez zastanawiam sie nad Fiatem Bravo HGT lub 1.8 GT macie jakies zdanie na ten temat??? Wiem ze to forum lancia ale tak na marginesie... : yesyes :
kappa bedzie zdecydowanie wygodniejsza. zalezy, czego oczekujesz od przyszlego auta: ekonomia, komfort, osiagi etc

merlin91
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Pińczów (świętokrzyskie)

Kappa na pierwszy samochod

Post autor: merlin91 » 02 lut 2009, 17:28

O wlasnie a jak ze spalaniem w tych dwulitrowych benzynach bez LPG??? I ile tak okolo za OC sie placi???

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Kappa na pierwszy samochod

Post autor: aro » 02 lut 2009, 17:53

"merlin91" pisze: I ile tak okolo za OC sie placi???
Dziwne zadajesz pytania... Jak wiadomo składka OC zalezy od kilku rzeczy :wink:

merlin91
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Pińczów (świętokrzyskie)

Kappa na pierwszy samochod

Post autor: merlin91 » 02 lut 2009, 18:29

No ale tak okolo,przeciez wiadomo ze kazdy inaczej placi ale jakis przedzial chcialem wiedziec,wiesz wszystko musze uwzgledniac,zeby to byl przemyslany zakup byl i potem nie zalowac

Lorgbow
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 419
Rejestracja: 25 sty 2009, 0:00
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Bydgoszcz

Kappa na pierwszy samochod

Post autor: Lorgbow » 02 lut 2009, 18:35

merlin91, nie mam najmniejszego zamiaru odwodzić Cię od kupna Kappy(szczególnie że sam choruję na takie autko), ale:
Kappa jest autem dość sporym, i o sporej mocy, jeśli to ma być Twoje pierwsze autko i mało/nie jeździłeś wcześniej to może Ci się zdarzyć kilka otarć, a to idzie w koszta.
Ma zupełnie inny charakter niż Bravo - Kappa to duży i wygodny samochód, a Bravo to małe sportowe autko, zdecydowanie zwrotniejsze.

Jeśli chodzi o ubezpieczenie, jesteś w wieku poniżej 25 lat nie masz zniżek i celujesz w silniki w okolicach 2 litrów to licz się ze sporymi kwotami(sam kupiłem miesiąc temu samochód na siebie, fiata temprę 2.0, mam 19 lat i większość ubezpieczycieli wyliczała mi składkę na około 2k PLN)

Ogólnie, patrząc na swoje doświadczenie - jeżdżę niecałe półtora roku, na pierwszy samochód radziłbym kupić coś o mniejszym litrażu i gabarytach(np Lancię Deltę II) - takie jest moje zdanie i mój punkt widzenia, niekoniecznie zgodny z Tobą.
Chwilowo bez lancii.....

Była: Delta II 1.6 8v | Dedra 2.0 8vT

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Kappa na pierwszy samochod

Post autor: Duch-Dziadka » 02 lut 2009, 19:06

Dobra Kappa to wydatek mysle wiecej niz 8 tysiecy.
Ubezpieczenie za takie auto moze wachac sie od 2 tys do np 360 zl rocznie w zaleznosci od znizek/wzwyzek.
Kappa to spore auto, wygodne i fajnie sie prowadzi. Jesli Twoj budzet na auto jest scisle okreslony, to lepiej faktycznie kupic Delte, Dedre, a moze Y.
Spalanie Kappy w zaleznosci od styly jazdy wacha sie miedzy 8.5 w trasie do 13 jazdy w miescie. Srednie jednak mysle ze kolo 10-11 powinienes sie zamknac.
Dokladnie przejzyj auto ktore chcesz kupic, bo wiele Kapp na rynku to zlomy.
Jesli jednak chcialbys wydac troche wiecej to Bufi chce sprzedac swoja. Wczesniej ja nia jezdzilem i wiecej o niej, oraz zdjecia mozesz zobaczyc klikajac w link w mojej stopce. Polecam auto super z wypasem i gazem. :D
Wydasz troche wiecej, ale na pewno nie bedziesz zalowal. :D
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Kappa na pierwszy samochod

Post autor: fazi » 02 lut 2009, 19:45

Jak ja słysze ile to auto będzie palić,ile kosztuje utrzymanie .Chłopie powiem ci wprost ,jak nic między 5 a 10 tyś lużnych pieniedzy to ty musisz miec na początkowe naprawy .Chyba ,ze interesuje cie jazda ,e tam zrobie pózniej albo wcale,no to taki stan rzeczy raczej sobie daruj to zbyt piękne auto by je dojeżdzić i wpuścić w nie kury,kup sobie lepiej astre ,albo golfa.To samochody które od wielu z nas wymagają mase wyzeczeń by utrzymać je w należytej sprawności.Ja ,gdy kupiłem kappe myslałem ,że to bedzie jak w przypadku innych samochodów to sie wymieni,to sie kupi ,a tu portfel zmienił sie w harmonie ,poczatki były straszne teraz nie oddał bym tego samochodu za nic,teraz juz wiem gdzie sie obrócić i mam też drugie znacznie młodsze autko do poruszania sie na codzień,od takie frycowe płaciłem poczatkowo ,tak jak inni piszą możesz kupić dobrze,a możesz nie nadażać kasy z bankomatu wypłacać.Jedno jest pewne nic ci nie odradzam tez chorowałem na kappe i ja kupiłem ,ten tylko sie dowie kto na własnej skórze sie przekona ,ja cie naturalnie tez zachecam do kupna bo to kawał wyjatkowego i pięknego samochodu,jadnakże bądz przygotowany na niespodzianki jezeli tak jest witaj wsród lancistów.Życze rozwagi "sece podpowiada "rozsądek nie koniecznie .Pozdrawiam.
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

skurek

Kappa na pierwszy samochod

Post autor: skurek » 02 lut 2009, 19:48

Jeśli mogę coś radzić, to na pierwszą furę kup sobie coś małego i zwrotnego. Ja swojej latorośli kupiłem na początek fiestę za 2k w tym ubezpieczenie na rok. Za rok się to coś zezłomuje i wtedy może sobie kupić auto do jazdy. Jeśli jesteś zielony na drodze, to nie ma bata- albo Ty przytrzesz, albo Ciebie przytrą.
Za rok kupisz sobie Kappę i wtedy będziesz wiedział co z nią robić. Teraz tylko Ty się umęczysz z nią, a ona z Tobą

matias21
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 695
Rejestracja: 31 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk

Kappa na pierwszy samochod

Post autor: matias21 » 02 lut 2009, 19:51

"fazi" pisze:Jak ja słysze ile to auto będzie palić,ile kosztuje utrzymanie .Chłopie powiem ci wprost ,jak nic między 5 a 10 tyś lużnych pieniedzy to ty musisz miec na początkowe naprawy .Chyba ,ze interesuje cie jazda ,e tam zrobie pózniej albo wcale,no to taki stan rzeczy raczej sobie daruj to zbyt piękne auto by je dojeżdzić i wpuścić w nie kury,kup sobie lepiej astre ,albo golfa.To samochody które od wielu z nas wymagają mase wyzeczeń by utrzymać je w należytej sprawności.Ja ,gdy kupiłem kappe myslałem ,że to bedzie jak w przypadku innych samochodów to sie wymieni,to sie kupi ,a tu portfel zmienił sie w harmonie ,poczatki były straszne teraz nie oddał bym tego samochodu za nic,teraz juz wiem gdzie sie obrócić i mam też drugie znacznie młodsze autko do poruszania sie na codzień,od takie frycowe płaciłem poczatkowo ,tak jak inni piszą możesz kupić dobrze,a możesz nie nadażać kasy z bankomatu wypłacać.Jedno jest pewne nic ci nie odradzam tez chorowałem na kappe i ja kupiłem ,ten tylko sie dowie kto na własnej skórze sie przekona ,ja cie naturalnie tez zachecam do kupna bo to kawał wyjatkowego i pięknego samochodu,jadnakże bądz przygotowany na niespodzianki jezeli tak jest witaj wsród lancistów.Życze rozwagi "sece podpowiada "rozsądek nie koniecznie .Pozdrawiam.
akurat ty trafiłeś na skarbonke, ja przez 1,5 roku wymieniłem poza rzeczami typu rozrząd, tylko termostat i jutro jade na wymiane jakiejś rolki, nie przesadzajcie, że te LANCIE sie tak sypią ! Kappa to najbardziej niezawodne włoskie auto, a częsci to ma drogie, ale tylko blacharskie, których na allegro pełno, kupuj śmiało kappe, ale nie turbo i v6 bo tam faktycznie sie nie wypłacisz, reszta silników siedzi w większości fiatów.
Delta HPE 1.6 16v 96r ----->klik


skurek

Kappa na pierwszy samochod

Post autor: skurek » 02 lut 2009, 19:58

"merlin91" pisze:No ale tak okolo,przeciez wiadomo ze kazdy inaczej placi ale jakis przedzial chcialem wiedziec,wiesz wszystko musze uwzgledniac,zeby to byl przemyslany zakup byl i potem nie zalowac
Coś tak między 700 (ja tyle zapłaciłem na starcie, bez zniżek za bezszkodową jazdę,ale z 25 letnim pełnym prawkiem), a ponad 2000 (tyle miałem na liczniku w link4 jak przeliczałem to samo mojej córce z miesięcznym prawkiem, tylko B).
Tylko Ty wiesz coś o sobie. Wejdź na stronę link4, albo AXA i zrób sobie symulację. Podajesz dokładne swoje dane i fikcyjne dane samochodu i wszystko wiesz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kappa/Kappa SW/Kappa Coupe”