Kappa-piski

Awatar użytkownika
korser
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 174
Rejestracja: 27 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa-piski

Post autor: korser » 09 lut 2009, 12:38

Witam!

W ostatnim czasie Kappa zaczęła mi popiskiwać gdzieś z okolic tylnego prawego tyłu albo środka auta po tamtej stronie. Jest to dość silny pisk, pojawiający się przeważnie po dłuższej jeździe,nieregularny,niezależny od prędkości i obciążenia. Po wciśnięciu hamulca pisk znika, chociaż czasem znika samoczynnie i wraca po 5-10 minutach. Klocki mają około roku i są dopiero w połowie zużyte. Mieliście kiedyś taki nieprzyjemny problem ze swoim autem? Prośba o pomoc w tej sprawie.
była: Kappa 2.4 TDS '97 jest: Toyota Corolla 1.6 VVTi '04

Awatar użytkownika
kulu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 144
Rejestracja: 17 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Żagań

Kappa-piski

Post autor: kulu » 09 lut 2009, 12:53

Witam
Być może ręczny niedostatecznie odbija. Jeżeli masz kanał lub najazd to możesz sprawdzić hamulec ręczny. Po zaciągnięciu i spuszczeniu ręcznego zobacz czy dźwigienki przy tylnych kołach odbijają do samego ogranicznika, jeżeli nie to albo jedna z linek jest walnięta lub sam mechanizm za ciężko chodzi.

Awatar użytkownika
misiekk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 228
Rejestracja: 25 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Kappa-piski

Post autor: misiekk » 10 lut 2009, 18:17

Miałem tak samo.
Sprawdż czy po takiej jeździe z piskiem masz "ciepłą" felgę i jeśli tarcza hamulcowa jest (zdecydowanie) cieplejsza od drugiej. Jeśli tak to ja rowiązałem w ten sposób:
Problem polegał na zacinaniu się klocka hamulcowego w zacisku. Wystarczyło wyjąć klocek, przeczyścić (oj nazbierało sie syfku z dróg) zacisk i śmiga jak należy.
Lancia Kappa 2.4 JTD - była :bialaflaga:
Lancia Lybra 1.8 SW - była

Awatar użytkownika
tomas
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 163
Rejestracja: 13 wrz 2007, 0:00
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Mielec - podkarpacie
Kontakt:

Kappa-piski

Post autor: tomas » 10 lut 2009, 19:56

Cześć.
Zrobiłem kiedyś tak samo jak pisze Misiekk
Klocek był tak mocno zakleszczony w zacisku że nie dało się go ściągnąć, musiałem odkręcić cały zacisk wraz z klockami i wybić młotkiem. Czyszczenie zacisku, klocków i od roku bez problemów.
Jest:
10' Daihatsu Materia 1,5 103Km - Obrazek
98' Ypsilon Elefantino 1,1 55Km - autko do wszystkiego Obrazek

Było:
07' Lancia Thesis 2,4 mJTD 20V 185Km Obrazek
07' Daihatsu Materia 1,3 91Km - rzadsze niż porsche, fantastyczny do miasta Obrazek
97' Kappa 2,0 VIS 155Km LPI-Vialle - holenderska ekologia Obrazek
87' Chrysler Le Baron GTC 2,2 TURBO Benz. 185Km - to było coś, moc w czystej postaci
72' VW Garbus 1,3 44Km - jedyny Volkswagen którego szanuje ;-)

Awatar użytkownika
korser
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 174
Rejestracja: 27 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa-piski

Post autor: korser » 10 lut 2009, 21:04

Dzięki za info. Podniosłem auto z tylnej prawej strony i za nic nie mogłem obrócić kołem. Okazalo się że po zimie nazbierało się syfu z dróg i zacisk cały czas trzymał tarczę-ręczny nie odbijał. Poza tym pokorodowały same zaciski. wymieniłem linkę ręcznego,oczyściłem zaciski,zmieniłem prowadnicę i znacznie się poprawiło. Chociaż od czasu do czasu nadal hamulce mi popiskują. Może klocek jest nierówno wytarty i hałasuje. Na razie to zostawię i zobacze co się będzie działo.
była: Kappa 2.4 TDS '97 jest: Toyota Corolla 1.6 VVTi '04

Awatar użytkownika
Zygi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 296
Rejestracja: 07 lut 2006, 0:00
Lokalizacja: Konstancin woj.mazowieckie

Odp: Kappa-piski

Post autor: Zygi » 31 mar 2009, 21:04

Nie chce zakładać nowego tematu,a ten jest związany z moim problemem. Czy zaciski tylnych hamulców różnią się czymś w kappach przed i po liftingu? Chodzi mi czy zacisk z 2.0 z 1997 roku będzie pasował do kappy jtd 2000r.? Przez swoją niewiedzę rozwaliłem sobie zacisk i potrzebuje go wymienić. Będę wdzięczny za info.

david_b
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 172
Rejestracja: 01 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów

Odp: Kappa-piski

Post autor: david_b » 01 kwie 2009, 6:28

Klocki tylne są takie same we wszystkich kappach,więc może zaciski też?

Awatar użytkownika
Zygi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 296
Rejestracja: 07 lut 2006, 0:00
Lokalizacja: Konstancin woj.mazowieckie

Odp: Kappa-piski

Post autor: Zygi » 01 kwie 2009, 7:17

Tez mi sie tak wydaje, ale wolalem zapytac. Dzieki za odpowiedz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”