Kappa - wiązka klapy, brak świateł wstecznych

Bosiur11
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 35
Rejestracja: 25 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Busko-Zdrój / Kielce

Kappa - wiązka klapy, brak świateł wstecznych

Post autor: Bosiur11 » 06 mar 2009, 21:44

Witam ponownie. Mam prośbę i liczę że mi pomożecie. Wczoraj zauważyłem brak świateł wstecznych, które jeszcze kilka dni temu się świeciły. Pomyślałem sobie że może padł bezpiecznik lub wypięła się kostka z czujnika skrzyni biegów. Posprawdzałem ,poruszałem i jak nie było tak niema. Nawet ruszałem kablami na klapie. Proszę pomóżcie. P.s czy może ma ktoś opis schematu bezpieczników?- będę wdzięczny. Acha olej w skrzyni w serwisie lancii mi zmieniali na początku tygodnia i dodatkowo brakło prądu na podświetleniu tablicy rej (lewa lampka). Przepraszam za porozrzucane opisy, ale to mi jeszcze przyszło na myśl. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 03 sty 2010, 12:27 przez Taz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmieniłem tytuł tematu.

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

kappa - światła wsteczne- brak

Post autor: Taz » 06 mar 2009, 22:07

Prawdopodobnie potopiły się kostki w tylnej lampie i oświetleniu tablicy rejestracyjnej - przerabiałem to ostatnio. Tylne lampy powinieneś kupić bez problemu na allegro za grosze, a lampki tablicy rejestracyjnej pasują idealnie z Cinquacento.
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Awatar użytkownika
Krzys
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 672
Rejestracja: 12 kwie 2008, 0:00
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Piaseczno / Krasnobród

kappa - światła wsteczne- brak

Post autor: Krzys » 06 mar 2009, 23:21

Ja ostatnio mi miałem także z tym mały problem. Przyczyną były przerwane kable do tylnej klapy i przy czujniku wstecznych.
Lancia Lybra Intensa 1,9 JTD + virus Ramzesa

Awatar użytkownika
PAHO2
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 62
Rejestracja: 02 lut 2009, 0:00
Lokalizacja: Oświęcim

kappa - światła wsteczne- brak

Post autor: PAHO2 » 07 mar 2009, 7:38

sprawdź kostki jak mówi Taz, u mnie było podobnie, tyle ze moje dało się zreanimować, kombinuj :D
Obrazek DXZ948RMP
Obrazek Z4100
Obrazek ES12
Obrazek s-5c

Bosiur11
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 35
Rejestracja: 25 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Busko-Zdrój / Kielce

kappa - światła wsteczne- brak

Post autor: Bosiur11 » 07 mar 2009, 7:51

Dzięki Panowie za rady. Doszłem do tego- że najlepiej podjadę do lancii w Kielcach (gdzie zmieniali mi olej w skrzyni biegów), bo od tego czasu przestał się świecić. Po wizycie napewno się odezwę i opowiem co "mistrzowie" zdziałali. Pozdrawiam Wszystkich

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

kappa - światła wsteczne- brak

Post autor: wujekp » 07 mar 2009, 9:56

"Bosiur11" pisze:Dzięki Panowie za rady. Doszłem do tego- że najlepiej podjadę do lancii w Kielcach (gdzie zmieniali mi olej w skrzyni biegów), bo od tego czasu przestał się świecić. Po wizycie napewno się odezwę i opowiem co "mistrzowie" zdziałali. Pozdrawiam Wszystkich
Jak było grzebane przy skrzyni, to prawdopodobnie problem jest tam. Ale częstym problemem w Kappie są też przerwane wiązki idące do klapy. Także jeśli nie przy skrzyni to tu też można szukać źródła problemu.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Bosiur11
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 35
Rejestracja: 25 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Busko-Zdrój / Kielce

kappa - światła wsteczne- brak

Post autor: Bosiur11 » 07 mar 2009, 15:23

A więc: byłem -zrobiłem (fachurzy zrobili). I tak jak Wszyscy podejrzewali i kierowali mieli słuszną rację : ta za : cenzura : wiązka do klapy. Teraz to mam nawet i podświetlenie tablicy rejestracyjnej : yesyes : . Myślałem że będę w większym szoku, a tu za sprawdzenia połączeń i polutownia kabli zapłaciłem jedynie 45 złotych- więc jak na salon lancii (Kielce) wydaje mi się że zawołali w miarę rozsądną cenę. Dzięki Wszystkim, i życzę miłego i pogodnego weekendu

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

kappa - światła wsteczne- brak

Post autor: wujekp » 07 mar 2009, 20:46

Z ciekawości, gdzie byłeś? Na rogu Krakowskiej i Nowotki? (tam jest chyba w Kielcach?)
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Bosiur11
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 35
Rejestracja: 25 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Busko-Zdrój / Kielce

kappa - światła wsteczne- brak

Post autor: Bosiur11 » 07 mar 2009, 20:52

wujekp- dokładnie tam byłem. To jest salon lancii, alfy i fiata w jednym. Widzę że jesteś obeznany w kielcach :) . Może coś więcej wiesz na temat salonu odemnie :D .

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

kappa - światła wsteczne- brak

Post autor: wujekp » 07 mar 2009, 21:13

"Bosiur11" pisze:wujekp- dokładnie tam byłem. To jest salon lancii, alfy i fiata w jednym. Widzę że jesteś obeznany w kielcach :) . Może coś więcej wiesz na temat salonu odemnie :D .
Wiesz, mieszkalem w mieście latających scyzoryków 18 lat :D 8)
Salonu nie znam z autopsji, co prawda regularnie bywam w Kielcach, ale nie korzystam na szczęście. Ale na wszelki wypdek lepiej wiedzieć gdzie jest :wink:
A ja go znam jeszcze jako Polmozbyt :D - ojciec jeździł tam z Syrenką 8)
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Bosiur11
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 35
Rejestracja: 25 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Busko-Zdrój / Kielce

kappa - światła wsteczne- brak

Post autor: Bosiur11 » 07 mar 2009, 21:24

To ja powiem to tak: serwis jako sam w sobie jest w porządku- fachurzy znają się na rzeczy, a co do cen za usługi to nie są zbytnio wygórowane. Wiadomo- lepiej żeby nasze piękności się nie psuły, ale jakby co- to polecam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”