Jaka instalka LPG do Luci K. V6?

Problemy, porady i opinie dotyczące LPG w Naszych Lanciach
Awatar użytkownika
wpieriod
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 73
Rejestracja: 16 maja 2009, 19:01
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Odp: Jaka instalka LPG do Luci K. V6?

Post autor: wpieriod » 13 cze 2009, 16:27

Odbieram dzisiaj swoją Lucynę 3,0 V6 w zestawie: STAG 300+, Magic Jet, reduktor Gold KME, zbiornik 80l - cena 2600,00pln.
Jutro wieczorem relacja z trasy i ze spalania.
Mam nadzieję że wsio OK :D
_____________________________________________
Karol
nie ma jak LANCIA:)
Luci K.V6 AUTOMAT, ur.1999, temperamentna i delikatna zarazem.

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Odp: Jaka instalka LPG do Luci K. V6?

Post autor: KGB » 13 cze 2009, 23:22

krzychc pisze:
KGB pisze:ja wkladam 55l , 630/220 i bedzie troche wystawala,ale trudno ,na butli tez mozna klasc bagaze,
jak chcesz miec duzy zasieg to wkladaj walca - bagaznik i tak duzy pozostanie ,a butla 80-90l wejdzie bez problemow
ile będzie Ci wystawał zbiornik?
jeszcze nie moglem przylozyc na gotowe ,ale z tego co patrzylem to bedzie wystawala jakies ~5cm ,czyli tak jakbys mial zapasowke np. 215/60r15 bez wycinania gabek - zaslona jest do tego przystosowane ,bo ma zagiecie w dwoch miejscach

Awatar użytkownika
wpieriod
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 73
Rejestracja: 16 maja 2009, 19:01
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Odp: Jaka instalka LPG do Luci K. V6?

Post autor: wpieriod » 15 cze 2009, 8:20

Witajcie:)

Od razu do rzeczy:
spalanie - 330km- 36 lt. LPG - fenomenalnie - prędkości od 80 do - :D (z umiarem jednakże)
praca silnika - bez zmian
komputer nie pokazuje błędów
estetyka wykonania - wg. mnie super
dostępność do elementów eksploatacyjnych pozostała bez zmian:)
Kultura, fachowość i życzliwość firmy montażowej oraz jej właściciela - super.

Firma:
PE-GAZ
Parznice k/Radomia
POLECAM :-P
_____________________________________________
Karol
nie ma jak LANCIA:)
Luci K.V6 AUTOMAT, ur.1999, temperamentna i delikatna zarazem.

db7
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 117
Rejestracja: 29 mar 2009, 14:58
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Odp: Jaka instalka LPG do Luci K. V6?

Post autor: db7 » 15 cze 2009, 15:34

no to ciesz się brachu z 200 KM i śmigaj gdzie poniesie:) ja mam podobny zestaw i nie sprawia on również problemów

Awatar użytkownika
wpieriod
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 73
Rejestracja: 16 maja 2009, 19:01
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Odp: Jaka instalka LPG do Luci K. V6?

Post autor: wpieriod » 15 cze 2009, 22:43

Dzieki :)
I jak to mówią - szerokości dla Ciebie:)
_____________________________________________
Karol
nie ma jak LANCIA:)
Luci K.V6 AUTOMAT, ur.1999, temperamentna i delikatna zarazem.

krzychc
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 109
Rejestracja: 18 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Namysłów

Odp: Jaka instalka LPG do Luci K. V6?

Post autor: krzychc » 07 lip 2009, 14:58

Witam, ja też mogę pochwalić się nową instalką: Stag300, wtryski MagicJet, reduktor Gold i butla w kole 52litry (wchodzi 42 gazu). Butla wystaje ok 5 cm wieć podłożyłem styropian po bokach butli i jest OK. Przejechałem 2000 km (od razu po montażu czekał mnie wyjazd nad morze i powrót) i spalanie na poziomie 12,4 - 12,6. Jazda A1 podniosła mi spalanie do 13,5. Silnik pracuje bez zmian, Check nie pokazał się ani razu. Zmartwiła mnie jednak dzisiejsza wizyta w ramach pierwszego przeglądu. Po analizie spalin padła hipoteza, że uszkodzona może być sonda lambda. Czy kiedy wszystko jest OK możliwe jest uszkodzenie sondy tak aby nie zostało to wyczuwalne? Czym to grozi i jak można to wykluczyć?

Awatar użytkownika
wpieriod
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 73
Rejestracja: 16 maja 2009, 19:01
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Odp: Jaka instalka LPG do Luci K. V6?

Post autor: wpieriod » 07 lip 2009, 22:47

krzychc pisze:Witam, ja też mogę pochwalić się nową instalką: Stag300, wtryski MagicJet, reduktor Gold i butla w kole 52litry (wchodzi 42 gazu). Butla wystaje ok 5 cm wieć podłożyłem styropian po bokach butli i jest OK. Przejechałem 2000 km (od razu po montażu czekał mnie wyjazd nad morze i powrót) i spalanie na poziomie 12,4 - 12,6. Jazda A1 podniosła mi spalanie do 13,5. Silnik pracuje bez zmian, Check nie pokazał się ani razu. Zmartwiła mnie jednak dzisiejsza wizyta w ramach pierwszego przeglądu. Po analizie spalin padła hipoteza, że uszkodzona może być sonda lambda. Czy kiedy wszystko jest OK możliwe jest uszkodzenie sondy tak aby nie zostało to wyczuwalne? Czym to grozi i jak można to wykluczyć?
Nie bierz do głowy:)
Byłem na kompie w sobotę - wyszedł błąd sondy lambda - obsługujący kompa (posiada identyczną instalkę w swoim BMW) stwierdził, że u niego od razu po zainstalowaniu gazu wywaliło ten błąd i czesto przy sekwencjach kompy pokładowe to pokazują.
Skasował u mnie błąd sondy, następnie odpaliłem autko:) i nie było owego błedu.
_____________________________________________
Karol
nie ma jak LANCIA:)
Luci K.V6 AUTOMAT, ur.1999, temperamentna i delikatna zarazem.

krzychc
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 109
Rejestracja: 18 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Namysłów

Odp: Jaka instalka LPG do Luci K. V6?

Post autor: krzychc » 08 lip 2009, 0:51

wpieriod pisze:
krzychc pisze:Witam, ja też mogę pochwalić się nową instalką: Stag300, wtryski MagicJet, reduktor Gold i butla w kole 52litry (wchodzi 42 gazu). Butla wystaje ok 5 cm wieć podłożyłem styropian po bokach butli i jest OK. Przejechałem 2000 km (od razu po montażu czekał mnie wyjazd nad morze i powrót) i spalanie na poziomie 12,4 - 12,6. Jazda A1 podniosła mi spalanie do 13,5. Silnik pracuje bez zmian, Check nie pokazał się ani razu. Zmartwiła mnie jednak dzisiejsza wizyta w ramach pierwszego przeglądu. Po analizie spalin padła hipoteza, że uszkodzona może być sonda lambda. Czy kiedy wszystko jest OK możliwe jest uszkodzenie sondy tak aby nie zostało to wyczuwalne? Czym to grozi i jak można to wykluczyć?
Nie bierz do głowy:)
Byłem na kompie w sobotę - wyszedł błąd sondy lambda - obsługujący kompa (posiada identyczną instalkę w swoim BMW) stwierdził, że u niego od razu po zainstalowaniu gazu wywaliło ten błąd i czesto przy sekwencjach kompy pokładowe to pokazują.
Skasował u mnie błąd sondy, następnie odpaliłem autko:) i nie było owego błedu.
U mnie nie pojawia się żaden błąd na infocenter (ani check) więc nie ma czego kasować. nigdy jeszcze, nawiasem mówiąc, nie podłączałem Luci do kompa. O ewentualnym błędzie sondy powiedział gość podłączając analizator spalin. stwierdził, że mam cały czas ubogą mieszankę, bo sonda nie działa, a jak ją naprawie to będzie raz bogatsza mieszanka a raz uboższa oraz, że moje nie duże spalanie jest wynikiem "zawieszenia" się sondy na ubogiej mieszance. Powiedział również, że jeśli tak jest to po wymianie sondy może wzrosnąć mi spalanie.

Awatar użytkownika
wpieriod
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 73
Rejestracja: 16 maja 2009, 19:01
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Odp: Jaka instalka LPG do Luci K. V6?

Post autor: wpieriod » 08 lip 2009, 1:36

Ten błąd wyświetlił komputer - infocenter pokazywał cały czas - check OK.
_____________________________________________
Karol
nie ma jak LANCIA:)
Luci K.V6 AUTOMAT, ur.1999, temperamentna i delikatna zarazem.

krzychc
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 109
Rejestracja: 18 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Namysłów

Odp: Jaka instalka LPG do Luci K. V6?

Post autor: krzychc » 09 lip 2009, 22:33

Dzisiaj spotkało mnie rozczarowanie. W czasie jazdy w pewnym momencie szarpnęło (jakby zabrakło na chwilkę gazu) i od tego momentu na gazie zaczyna przerywać a na benzynie OK. W kole gazu jeszcze 1/3 - czy to może mieć coś wspólnego z rzekomo uszkodzoną sondą?

-- 05 Sie 2009, 16:19 --
wpieriod pisze:Ten błąd wyświetlił komputer - infocenter pokazywał cały czas - check OK.
Wróciłem z serwisu i okazało się, że sonda i przepływomierz OK, błędów żadnych. Poza tym diagnosta stwierdził, że w nowych instalacjach pewne elementy jak np. membrana w reduktorze "układają się" i po jakimś czasie trzeba dokonać ponownej regulacji instalacji. U mnie na przeglądzie po 1tys.km nic nie było robione bo nie zgłaszałem uwag. Kłopoty zaczęły się po przeglądzie.

Wpieriod czy Ty dokonywałeś regulacji po 1 tyś.?

-- 27 Wrz 2009, 23:18 --

Wpieriod, nie dokonywałem żadnej regulacji po 1000km, ponieważ kiedy pojechałem na pierwszy przegląd stwierdzono, że jak wszystko jest OK, to nie ma co "grzebać". Zauważyłem natomiast pewną prawidłowość - jak zostaje mi mniej niż 1/3 gazu to przerywanie praktycznie nie występuje! Utwierdza mnie to w przekonaniu, że jest to sprawa tylko i wyłącznie instalacji gazowej a nie pozostałych elementów silnika (na benzynie wszystko OK).

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: LPG :::”