Thesis - rozmontowanie drzwi

Kojak
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 mar 2006, 0:00
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Ścinawa

Thesis - rozmontowanie drzwi

Post autor: Kojak » 10 cze 2009, 17:05

Czy ktoś może mi opisać jak krok po kroku rozmontować drzwi od kierowcy? Żadnego manuala ani instrukcji nie posiadam, a w dziale "Zrób to sam" też nic nie znalazłem...

argenta67

Odp: Thesis - rozmontowanie drzwi

Post autor: argenta67 » 11 cze 2009, 11:56

W tym aucie nie ma nic więcej niż dotychczas wymyślono czyli zaślepki i ukryte po nimi śrubki. Najtrudniej jest zdemontować rączkę z wyłącznikiem do lusterek i poparcie do ręki, mocno trzymają zatrzaski a szczególnie gdy nikt jeszcze nie demontował, reszta standard śrubki typowe włoskie torxy i potem delikatnie trzeba linkę od rączki odłączać. Ta Thesis co ją kupiłem miała drzwi złożone ale od środka się nie otwierały bo było złamane poparcie linki. : cenzura :
Ostatnio zmieniony 13 lip 2009, 7:16 przez argenta67, łącznie zmieniany 1 raz.

Kojak
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 mar 2006, 0:00
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Ścinawa

Odp: Thesis - rozmontowanie drzwi

Post autor: Kojak » 11 cze 2009, 14:15

A w okolicach Torunia nie ma może kogoś kto coś takiego wcześniej robił? ja nie mam nawet kluczy do torxów... Nie chcę niczego połamać, a jazda do Łodzi nie bardzo się opłaca... Co do linki to raczej przy zdejmowaniu klamki na nią uważać nie muszę, bo albo się sama odczepiła, albo pękła, klamka przecież nie działa.

argenta67

Odp: Thesis - rozmontowanie drzwi

Post autor: argenta67 » 11 cze 2009, 15:42

Ta linka nie ma możliwości ani się urwać lub odczepić tylko ingerencja człowieka mogła doprowadzić do uszkodzenia mocowania pancerza tej linki i teraz klamka ciągnie linkę z pancerzem i drzwi się nie otwierają.

Kojak
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 338
Rejestracja: 07 mar 2006, 0:00
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Ścinawa

Odp: Thesis - rozmontowanie drzwi

Post autor: Kojak » 11 cze 2009, 16:50

Ingerencja człowieka raczej nie, bo zaraz po kupnie 1 dzień było wszystko ok. A teraz nie działa. Nikt nic nie robił, drzwi nie rozbierał, a wkurzyć się można, bo dopiero co auto kupione, a już taki bubel...

argenta67

Odp: Thesis - rozmontowanie drzwi

Post autor: argenta67 » 11 cze 2009, 17:13

Ingerencja człowieka w sensie zbyt mocno pociągnięta klamka, może poprzednik robił to brutalnie kilka razy a na ciebie trafiło : czerwona :

Tomkom
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 80
Rejestracja: 08 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Piła

Odp: Thesis - rozmontowanie drzwi

Post autor: Tomkom » 07 wrz 2009, 22:40

Stały problem. Zimą często zamarza linka i jak ktoś pociągnie zbyt gwałtownie za klamkę ułamuje mocowanie.
Ja zrobiłem metalową nakładkę na mocowanie, trochę chamsko to wygląda, ale działa i jest niewidoczne .

argenta67

Odp: Thesis - rozmontowanie drzwi

Post autor: argenta67 » 08 wrz 2009, 20:25

Tomkom pisze:Stały problem. Zimą często zamarza linka i jak ktoś pociągnie zbyt gwałtownie za klamkę ułamuje mocowanie.
Ja zrobiłem metalową nakładkę na mocowanie, trochę chamsko to wygląda, ale działa i jest niewidoczne .
Thesis i zamarzanie linki otwierania drzwi? chyba coś naciągasz, nikt bez ogrzewania nie jeździ, bardziej bym powiedział, że jak się zapomnisz otworzyć z automatycznego zamykania i pociągniesz to mocowanie linki urwane.

Awatar użytkownika
darecki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 277
Rejestracja: 02 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: SZCZECINEK

Re: Thesis - rozmontowanie drzwi

Post autor: darecki » 22 paź 2011, 17:52

Chciał bym się podłączyć. Jak zdjąć boczek opanowałem do perfekcji ale dalej jest problem ponieważ zaznaczony element 1 zdjęcia
Obrazek
wchodzi w zaznaczony element 2 zdjęcia
Obrazek
sęk w tym, że za każdym razem jak połączę oba elementy, to po jakiś 4 otwarciach rozłączają się one i znów nie otworzę drzwi od wewnątrz i od zewnątrz przez wciśnięcie klamki czy też kluczykiem. Kto mi podpowie wymienić klamkę czy ten plastikowy elemencik nie wiem jak go fachowo nazwać, w klamce element jest cieniutki a na załączonej fotce wygląda na grubszy przepraszam za " fachowe nazewnictwo". Czytając wasze posty mieliście podobne problemy jak je rozwiązaliście. Nadmieniam ,że linki i zaczepy są całe.
Były:
Lancia DEDRA 1.8 8V ROCZNIK:-)93
Lancia Lybra 2,4 JTD "ALBINOSKA" ALE PIĘKNA:) GG:1350750
Jest:
Lancia Thesis 2.4 JTD " Bordowa złośnica"

Tomkom
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 80
Rejestracja: 08 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Piła

Re: Thesis - rozmontowanie drzwi

Post autor: Tomkom » 24 paź 2011, 17:22

Klamki jeszcze nie wyjmowałem.
Więc nie pomogę, ale może ktoś wie co się dzieje z otwieraniem za pomocą przycisku. Działał i przestał. Czy może trzeba coś przeczyścić, czy klamka do wymiany?

LUKI82

Re: Thesis - rozmontowanie drzwi

Post autor: LUKI82 » 24 paź 2011, 20:24

1)jak demontować boczek drzwi to jak dobrze pamiętam to było opisywane , jest bardzo podobny do tylnego,było w temacie jak demontować klamkę, ale co tam, ;)
2) czemu nie działa przycisk zewnętrzny do otwierania i jak go czyścić to chyba też było, ale co tam, ;)
3) darecki - masz problem chyba pierwszy w swoim rodzaju ja od 3 lat posiadania thesis z takim się nie spotkałem. 8-O

Tomkom
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 80
Rejestracja: 08 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Piła

Re: Thesis - rozmontowanie drzwi

Post autor: Tomkom » 24 paź 2011, 23:26

Było było, ale weź i się przekop jak czasu coraz mniej.

Wyobraź sobie, że skrzynia cudownie uległa samonaprawie. Pewnego dnia przekręciłem kluczyk i nie wyskoczył żaden błąd. Podejrzewam, że był to błąd oprogramowania. Cholerny windows CE.

LUKI82

Re: Thesis - rozmontowanie drzwi

Post autor: LUKI82 » 25 paź 2011, 8:52

To masz kupę szczęścia mnie niestety opuściło i koszty były spore, ale było minęło i dalej jazda.
-Przedni boczek ma śruby 1- pod wewnętrzną klamką pod czarną gumową zaślepką, 2-pod czarną rączką z regulatorem lusterek do chwytania zamykania drzwi, najlepiej zdejmuje się ją od części dolnej za którą można chwycić przy zamykaniu drzwi potem należy pociągnąć za dolną jej część a na końcu za górną jak już sama nie wyjdzie, 3 i 4- pod podłokietnikiem drzwi, należy wyciągać go ciągnąć do góry. Reszta trzyma się na zatrzaskach więc ciągnij za boczek od przedniej części drzwi tam jest moim zdaniem najwygodniej.
Faktycznie śruby są na torks ale ja odkręcam ampulem,
-by zdemontować klamkę należy odkręcić dwie nakrętki mocujące ją i rozpiąć cięgiełko i wiązkę elektryczną. Jeżeli zablokowany jest przycisk do otwierania to należy poczyścić bolce konstrukcyjne w klamce, które są zapewne skorodowane.Zaś jak jest uszkodzony switch to trzeba go wymienić lub kupić nową klamkę.
Powodzenia :D
Ostatnio zmieniony 26 paź 2011, 21:28 przez LUKI82, łącznie zmieniany 1 raz.

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - rozmontowanie drzwi

Post autor: jjash » 26 paź 2011, 18:47

Że się podepnę - gdzie zakupić switch i jakiego konkretnie szukać? Jakieś oznaczenia, typ?
Dziękuję i pozdrawiam
Jan
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

LUKI82

Re: Thesis - rozmontowanie drzwi

Post autor: LUKI82 » 26 paź 2011, 21:26

Ja tego jeszcze nie przerabiałem ale już coś o tym czytałem i jest ktoś kto to wie więc czekaj na odpowiedź może zechce pomóc.
W tym temacie jest kilka podpowiedzi (Thesis - swiche w klamkach).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”