Lybra - lądowanie w rowie na wpół zalany samochód !

Awatar użytkownika
Krzysiek_79
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 154
Rejestracja: 17 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Lybra - lądowanie w rowie na wpół zalany samochód !

Post autor: Krzysiek_79 » 19 lip 2009, 19:50

Witam, mam pytanie odnośnie Lybry ! A konkretniej chodzi mi o silnik, Żona miała poślizg i wjechała w rów pełen wody : czerwona : (nikomu nic się niestało - samochód nie naruszony tylko mokry : beczy : , bardzo mokry). W momencie woda wlała się do środka i zalało pół samochodu od strony pasażera ! I jak się można domyślec dostała się również w okolice silnika !, wiem że w chwili uciskania gumy wydostającej się od "kopuły" z pod spodu wydobywa się woda i słychac jak ona tam chlipocze. Po wydostaniu go z rowu odłączyliśmy akumlator, i pierwsze moje pytanie do Was - od czego się zabrac ! jakie filtry ? co , gdzie? ile czekac na sprawdzenie odpalenia samochodu ? i czy wogóle odpali :-? , czym wydobyc wode z wnętrza auta! : czerwona :

piszcie dzwoncie 512157306, dzięki za wszelkie wskazówki
może będzie.....Thesis, ale upragnione Volovo C30 :)
jest.....2007 Lyberka 2.4 jtd :D Czarna Błyskawica
była....2006 Vectra Złota Strzała :)

Awatar użytkownika
jaro1959
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 410
Rejestracja: 20 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Odp: Lybra - lądowanie w rowie na wpół zalany samochód !

Post autor: jaro1959 » 19 lip 2009, 20:14

Przede wszystkim wyjmij i wysusz wszystkie moduły elektroniczne (oraz ich wtyki ) do których mogła dostać się woda, zwłaszcza moduł komfortu który jest pod nogami pasażera.
Lybra 1,9 jtd SW ,Ypsilon 1,1 , (wcześniej 14 szt. innej Włoszczyzny)

skromny555
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 163
Rejestracja: 06 lip 2008, 0:00
Imię: Wacek
Lokalizacja: Ostrów k Debicy

Odp: Lybra - lądowanie w rowie na wpół zalany samochód !

Post autor: skromny555 » 20 lip 2009, 9:40

Witaj no całe szczęście że się nikomu nic nie stało.Tak jak Kolegajaro1959 ,a poza tym idą upały to Ci to pomoże ,niemniej czeka Cię demontaż tapicerki ,bo może Ci stęchnąć i smród okrutny .Trzymaj cały czas na słońcu i nie spiesz się z odpalaniem.Trzymam kciuki . Ach ,sprawdż czy nie zalało Ci doloty powietrza.

Awatar użytkownika
Krzysiek_79
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 154
Rejestracja: 17 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Odp: Lybra - lądowanie w rowie na wpół zalany samochód !

Post autor: Krzysiek_79 » 20 lip 2009, 10:15

Thanx, już zwerbowałem mechanika i mówił coś właśnie o tym filrze powietrza. A też nie wiadomo czy mi zasysnął wody sam silnik : beczy : bede sprawdzac do godzinki , i obcenie wam sytuacje. :-?

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Odp: Lybra - lądowanie w rowie na wpół zalany samochód !

Post autor: aro » 20 lip 2009, 10:22

W takiej sytuacji nie powinienes uruchamiac silnika, bo jeżeli woda poszła przez dolot do silnika to uruchomiając silnik można narobic sobie niezłego bigosu w silniku 8-O Filtr powietrza w Lybrze jest tak samo jak w alfie 156 nisko?

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: Lybra - lądowanie w rowie na wpół zalany samochód !

Post autor: Taz » 20 lip 2009, 13:10

Faktycznie, jeśli wessało wodę do cylindrów, to chyba będziesz zmuszony do spuszczenia oleju (mogła dostać się do niego woda) i ściągnięcia głowicy (chyba że jest jakiś inny sposób wylania wody z cylindrów)... Ale to są tylko moje przypuszczenia - nie jestem mechanikiem.
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

celek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Czestochowa

Odp: Lybra - lądowanie w rowie na wpół zalany samochód !

Post autor: celek » 20 lip 2009, 14:12

Olej spuść i wymień filtr powietrza i oleju.Możesz zawieść auto tam gdzie mają mini kamerkę z latarynką i wpuścić tam gdzie znajdują się świece lub wtryski.Wtedy można coś powiedzieć czy będzie konieczność zdejmowania głowicy.

Awatar użytkownika
Krzysiek_79
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 154
Rejestracja: 17 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Odp: Lybra - lądowanie w rowie na wpół zalany samochód !

Post autor: Krzysiek_79 » 20 lip 2009, 17:00

silnik pyka :lol: , jednak jest coś nie tak z elektroniką, wieczorkiem podjedzie specjalista z komputerkiem i się dowiemy co i gdzie ! dalsze widomości z mojej strony chyba dopiero jutro. Jeszcze raz dzięki za wskazówki bardzo pomogły.

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11975
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Odp: Lybra - lądowanie w rowie na wpół zalany samochód !

Post autor: topcio » 20 lip 2009, 21:14

Taz pisze:i ściągnięcia głowicy (chyba że jest jakiś inny sposób wylania wody z cylindrów)... Ale to są tylko moje przypuszczenia - nie jestem mechanikiem.

Ścieknie przez pierścienie do miski :lol: , na dywaniki polecam żwirek dla kotów
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysiek_79
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 154
Rejestracja: 17 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Odp: Lybra - lądowanie w rowie na wpół zalany samochód !

Post autor: Krzysiek_79 » 21 lip 2009, 15:17

no autko sprawne, silnik chodzi jak ta lala, czekała mnie wymiana filrtu powietrza i ogólne podsuszenie podzespołów., (wyciąganie pokrzyw i ślimaków i błociska), potem podjechaliśmy pod komputer wykasowaliśmy błędy. Teraz autko poszło do gruntownego czyszczenia, i czekamy na efekt. Mam jeszcze dwa problemy 1.niedziała zamek centralny , nie reaguje na pilota ! 2.nie działa czujnik poduszek., aha no i jeszcze szybki się nie obsuwają ani nie podnoszą,

A tak ogólnie to wszystko wporzo, nawet się ciesze bo głośniki grają ;) , a bałem się bo nawet z nich się woda lała. Myślę że bedzie spoko.

celek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Czestochowa

Odp: Lybra - lądowanie w rowie na wpół zalany samochód !

Post autor: celek » 21 lip 2009, 16:57

Odłącz wtyczki od szyb, od centralnego i psinki WD-40 lub środek do konserwacji.

Awatar użytkownika
Krzysiek_79
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 154
Rejestracja: 17 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Odp: Lybra - lądowanie w rowie na wpół zalany samochód !

Post autor: Krzysiek_79 » 14 sie 2009, 12:53

Witam ponownie po krótkiej przerwie renowacji mojej Lucynki, autko chodzi jak ta lala, wszystko wyczyszczone, ogólny koszt wszystkich napraw z czyszczeniem, nowym filtrem i filcem bitumicznym około 2.000,- PLN. Ale i tak nie działa mi w dalszym ciągu zamek centralny, wymieniłem moduły spod siedzenia pasażera, szybki zadziałały :), ale zamek ni chu chu.... podpinam autko pod komputer to wszystko wykrywa ale zamka nie widac. W naturze problem jest tego typu żę gdy zamykam auto z pilota w tylnych drzwiach "cycki" się zamykają i po chwili odskakują a przednie "cycki" wogóle na nic nie reagują ! Gdzie jest haczyk ? może ktoś coś wie.

-- 14 Sie 2009, 12:57 --

a i mam jeszcze jedno pytanko, czy ktoś wie gdzie w lybrze jest ukryte pomarańczowe pudełko moduł w który podpina się dwie kości ? , bo wiem że jeden zielony jest właśnie po siedzeniem pasażera, ale gdzie jest to drugie ?

Awatar użytkownika
jaro1959
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 410
Rejestracja: 20 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Odp: Lybra - lądowanie w rowie na wpół zalany samochód !

Post autor: jaro1959 » 14 sie 2009, 13:14

Pomarańczowy moduł komfortu masz pod nogami pasażera. Trzeba oderwać plastikową osłonkę
(jest mocowana na rzepy) i pod nią jest przykrywka modułu.
Lybra 1,9 jtd SW ,Ypsilon 1,1 , (wcześniej 14 szt. innej Włoszczyzny)

Awatar użytkownika
Krzysiek_79
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 154
Rejestracja: 17 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Odp: Lybra - lądowanie w rowie na wpół zalany samochód !

Post autor: Krzysiek_79 » 14 sie 2009, 14:40

już domyślam się gdzie ten haczyk, prawdopodnobnie zepsuły się siłowniki w przednich drzwiach. Za wszelkie pomocne info jeszcze raz wielkie dzięki. :D

Awatar użytkownika
dr_scott
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 31 mar 2008, 0:00
Imię: Scott
Lokalizacja: Radzionków

Odp: Lybra - lądowanie w rowie na wpół zalany samochód !

Post autor: dr_scott » 19 sie 2009, 21:30

Pomimo iż masz wrażenie że wszystko jest wyschnięte... zalecam wyjąć fotele i odsłonić dolną część tapicerki. Wyjąć wszystkie elementy które mogły wchłonąć wodę, izolacje akustyczne podłogi itp. Auto musisz naprawdę drobiazgowo i dokładnie wysuszyć.
Przy odsłoniętej tapicerce wykonać kilka cykli ozonowania aby wybić wszystkie ukryte i zagnieżdżone grzyby i drobnoustroje. Po wysuszeniu i ozonowaniu zmontować wszystko do kupy i dla pewności jeszcze raz kilka cykli ozonowania. Powinno wystarczyć.
W przeciwnym razie smród stęchlizny prędzej czy później w okresie jesienno zimowym się pojawi.

Warto też sprawdzić, czy woda nie dostała się do profili zamkniętych. Dla pewności można do profili wstrzyknąć specjalny wosk. Więcej szczegółów u dobrego blacharza lakiernika.


PS. Jeśli potrzeba to na ozonowanie zapraszam do mnie. Dysponuję potrzebnym sprzętem.

Pozdrawiam
Alfa Romeo 159 SW ti 2.0jtdm '09
Lancia Ypsilon 1.4 16V '06

Lancia Lybra SW 1.9JTD LX '01
Lancia Dedra SW 1.9TDS LS '97
Opel Corsa 1.2i JOY '93
Fiat 125p '87 + Fiat Argenta 2.0i '82 --> FIAT 125 2000 iniezione eletronica
* * * OBERSCHLESIEN... mein Vaterland * * *

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”