Kappa - znoszenie na zakrętach

robak
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 36
Rejestracja: 09 cze 2009, 16:14
Lokalizacja: 3city

Kappa - znoszenie na zakrętach

Post autor: robak » 13 sie 2009, 13:40

Witam

Mam dziwny problem z moją Kappą. Na zakrętach piszczą mi opony jak bym wchodził w zakręt 100km/h a faktycznie jest np 20km/h. Dodatkowo zauważyłem że mi przeskakuje tył samochodu. Tak jak by uciekał na nierównościach. Strach jechać. Przy większych prędkościach jakoś tego nie czuje ale przyznam się że boję się też teraz za szybko jeździć bo nie wiem jak auto zareaguje. Mam uczucie jakby jechało tam gdzie ono chce, a nie ja.
Tydzień temu wymieniłem amortyzatory z tyłu na monroe. przy okazji były wymienione gumki i wszystko co było nie tak. sprawdziłem zbieżność i geometrie - wszystko super. Auto nigdy nie było uderzone. Pojechałem sprawdzić koła, zostały wyważone. Wulkanizaotr powiedizał że felgi nie są najprostrze i opony są lekko poząbkowane ale powiedzieł że nie aż tak żeby trzeba było się ich pozbywać. powiedział że mogę spokojnie jeździć.
Kompletnie nie wiem co to może być, a że wożę nim dzieci to strach mnie bierze.
Kappa 2.0 20v VIS

KGB
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1456
Rejestracja: 17 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Ełk/wawa

Odp: Kappa - znoszenie na zakrętach

Post autor: KGB » 13 sie 2009, 15:47

a moze piszcza ci te opony ,zimowki na takim sloncu piszcza ,wiec moze i twoja mieszanka wykazuje tendencje do tego

robak
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 36
Rejestracja: 09 cze 2009, 16:14
Lokalizacja: 3city

Odp: Kappa - znoszenie na zakrętach

Post autor: robak » 13 sie 2009, 16:15

tylko że ja mam letnie opony - z przodu Michelen a z tyłu continentale z całkiem przyzwoitym bieznikiem

-- 13 Sie 2009, 16:29 --

jedyne co mi przychodzi do głowy to to ze padł amortyzator - jutro skocze na ich kontrole żeby sie upewnić. Maja tydzień ale to jedyny sensowny trop.
Chyba że coś jeszcze doradzicie???
Kappa 2.0 20v VIS

Awatar użytkownika
Jano
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 305
Rejestracja: 18 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Kappa - znoszenie na zakrętach

Post autor: Jano » 13 sie 2009, 17:36

Sprawdź tulejki tylnych wahaczy. Przy ich wybiciu tył samochodu "lata" jak chce.
Lybra 2,4 JTD CF3

kali777
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 lip 2009, 19:13
Lokalizacja: Legnica

Odp: Kappa - znoszenie na zakrętach

Post autor: kali777 » 13 sie 2009, 19:25

A w jakim stanie są przednie amortyzatory ? Jeśli są wydymane, lub ich sprawność znacznie odbiega od sprawności tylnych to tak będzie. Sprawność 4 amortyzatorów gwarantuje dobre prowadzenie auta. Jeśli wymieniłeś tylko z tyłu, to na zakrętach przód auta ma skłonność do "gibania się" a tył trzyma i dlatego nie da się autem normalnie jeździć.
Jeśli znasz sprawności tylnych i przednich amortyzatorów to napisz.
Pozdrawiam !!!

Awatar użytkownika
Krzys
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 672
Rejestracja: 12 kwie 2008, 0:00
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Piaseczno / Krasnobród

Odp: Kappa - znoszenie na zakrętach

Post autor: Krzys » 13 sie 2009, 20:24

To znoszenie to miałem niedawno ten sam problem okazało się że zbieżność z tyłu miąłem walniętą miałem 6mm a powinno być chyba 2-4mm. Zrobiło się tak po ustawianiu zbieżności. Korekcja pomogła. A z tym piszczeniem na zakrętach mam to samo już się przyzwyczaiłem.

blejku
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 483
Rejestracja: 01 cze 2009, 22:46
Lokalizacja: Będzin

Odp: Kappa - znoszenie na zakrętach

Post autor: blejku » 13 sie 2009, 20:47

Przyjzyj sie dokladnie oponom czy aby ich nie scina .. radze tez znalezc równiutki kawalek drogi z np piaskiem czy blotem, rozpedzic sie do 20-30 i wdepnac hamulec do oporu.. wyniki moga byc ciekawe
Not all BMW drivers are idiots, but all idiots drive BMW

Biała Dedra SW 2.0 16v

Kappa SW 2.4 20V - w drodze :-)

Awatar użytkownika
Piszczyk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 915
Rejestracja: 19 sie 2007, 0:00
Imię: Rafał
Lokalizacja: opole lubelskie

Odp: Kappa - znoszenie na zakrętach

Post autor: Piszczyk » 13 sie 2009, 23:15

Krzys pisze:To znoszenie to miałem niedawno ten sam problem okazało się że zbieżność z tyłu miąłem walniętą miałem 6mm a powinno być chyba 2-4mm. Zrobiło się tak po ustawianiu zbieżności. Korekcja pomogła. A z tym piszczeniem na zakrętach mam to samo już się przyzwyczaiłem.
popieram
co z tego że zaraz po wymianie ustawili Ci zbieżność
często całe zawieszenie musi "usiąść"
i wtedy po 1-2tyś km robi się korektę - na nowo wszelkie kąty itp
ja po wymianie 4 amorów + paru tulejek w themie wszystko miałem OK ale po 3 tyś km zbieżnośc z przodu poszła na +6 8-O (powinno być +-1) a z tyłu chyba na jakieś 0
dopiero po korekcie auto trzymało się drogi

robak
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 36
Rejestracja: 09 cze 2009, 16:14
Lokalizacja: 3city

Odp: Kappa - znoszenie na zakrętach

Post autor: robak » 17 sie 2009, 10:51

Jano pisze:Sprawdź tulejki tylnych wahaczy. Przy ich wybiciu tył samochodu "lata" jak chce.
zwycięzcą zostaje Jano.

Pojechałem na trzepaki i okazało się że mam wszystkie 4 tuleje do wymiany. Latają jak dzikie! Amortyzatory tył 94% przód 84%.
I teraz pytanie:

Jako że dopiero zaczynam przygodę z Kappą czy może mi ktoś wskazać gdzie najlepiej kupić owe tuleje (przód i tył)? Z jakim kosztem muszę się liczyć i czy ktoś zna w trójmieście kogoś kto taką robote zrobi bez fuszerki?

z góry dziękuję!
Kappa 2.0 20v VIS

Awatar użytkownika
Jano
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 305
Rejestracja: 18 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Kappa - znoszenie na zakrętach

Post autor: Jano » 17 sie 2009, 17:54

Tuleje kupisz albo przez internet w auto24 /czy jakoś tak...info na forum/ lub w sklepach intercars. Ja swoje tam właśnie kupiłem. Choć jadę do Gdańska na kilka dni w tym tygodniu, gdzie to naprawić w trójmieście nie mam pojęcia.

-- 17 Sie 2009, 17:58 --

Kosztów zakupu teraz nie pamietam, ale myślę, że rząd wielkości 150 - 200 max zł.
Wymiana z tyłu trwa 15 min. Gorzej z przodem.
Lybra 2,4 JTD CF3

STOD
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 399
Rejestracja: 19 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Kappa - znoszenie na zakrętach

Post autor: STOD » 19 sie 2009, 17:39

Z przodu piszczą , bo zbieżność zła.Miałem to w Maździe .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”