Lybra - baranek i/lub chlapacze jako zabezpieczenie?

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Lybra - baranek i/lub chlapacze jako zabezpieczenie?

Post autor: Krzysiek82 » 02 wrz 2009, 22:35

Witam wszystkich,

Oddałem samochód do konserwacji podwozia. Skłonił mnie do tego fakt, iż pierwszy właściciel jeszcze w Niemczech zrobił taką gumową konserwację u siebie w kraju (ponoć bardzo dobrą). Potem samochód kupiła osoba z Polski i tak jeździła, a ja będąc kolejnym właścicielem postanowiłem taką konserwację odnowić, aby była skuteczna to raz, a dwa brakowało mi jednej zaślepki w progu (są 4 otwory) i chciałem zabezpieczyć próg przed dostaniem się wody do środka. Nie chciałem oddawać do całkowitej konserwacji (słupki, maski, drzwi, itp.) bo panowie w zakładzie ściągaliby tapicerkę, a z tym potem może być różnie. I wszystko pięknie jest zrobione. Jednakże akurat wczoraj na dwóch ulicach drogowcy w moim mieście łatali dziury takimi kamyczkami drobnymi i mam porysowany ten nieszczęsny próg oraz 2 odpryski także na progu. I teraz pytania:
1. Czy ktoś spotkał się z chlapaczami do Lancii Lybry?
2. Czy położenie baranka, jeśli nie ma chlapaczy, będzie skuteczne przed takimi obtłuczeniami?

Jak wiadomo koła (15" na oryginalnych alufelgach) wystają bardziej na zewnątrz niż próg samochodu i w ten sposób dostaje od wszelkim błotem, kamieniami, itd. Muszę to jakoś zabezpieczyć. Myślałem o chlapaczach + baranku, ale nie wiem czy one istnieją do tego modelu, a po drugie nie wiem jak to wizualnie wyjdzie przy takim samochodzie. A sam baranek jeśli będzie ciągle obrywał tym syfem z jezdni, to też długo nie wytrzyma. Czy ktoś coś robił w tym kierunku i może się wypowiedzieć?

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Odp: Lybra - baranek i/lub chlapacze jako zabezpieczenie?

Post autor: Heathen » 29 paź 2009, 8:16

Szkoda ze nikt nie odpowiedział
Podepnę się pod temat:
>http://allegro.pl/item761254390_chlapac ... thema.html
To mi chodzi po głowie, lecz przeraza mnie fakt wiercenia w nadkolu..nie chialbym zrobic potencjalnych ognisk korozji dodatkowych...ale bez chlapaczy auto mam prawie do lini okien brudne (budują DTŚ mi pod oknami:| i strasznie ciezki sprzet zasyfia)
Ktos bawil sie czyms takim?
QV...soon:)

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Odp: Lybra - baranek i/lub chlapacze jako zabezpieczenie?

Post autor: Sebastian » 01 lis 2009, 19:17

Heathen pisze: Ktos bawil sie czyms takim?
Tym nie - ale swego czasu szukałem chlapaczy do Lybry i niestety - takowych, oryginalnych brak.
Też mam próg zabezpieczony dodatkowa warstwą 'baranka' - ale to rozwiązanie nie wytrzymuje całego sezonu - przed zimą już widać startą warstwę do gołej blachy.

Pozdrawiam.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

ras
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 12 paź 2009, 18:28
Lokalizacja: Katowice

Odp: Lybra - baranek i/lub chlapacze jako zabezpieczenie?

Post autor: ras » 03 lis 2009, 16:59

Podpinam się pod pytanie - jeśli ktoś zakładał już chlapacze / błotochrony to będę wdzięczny za podzielenie się szczegółami dot. modelu i uzyskanego efektu

Jarek T
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 177
Rejestracja: 19 mar 2009, 16:56
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Lybra - baranek i/lub chlapacze jako zabezpieczenie?

Post autor: Jarek T » 03 lis 2009, 17:26

Osobiście zabezpieczyłem podwozie barankiem. Chlapaczy oryginalnych poprostu nie produkuje się. Z drugiej strony chlapacze tylko gumowe bo plastik w zimę da za wygraną...
Pozdrawiam

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Odp: Lybra - baranek i/lub chlapacze jako zabezpieczenie?

Post autor: Krzysiek82 » 04 lis 2009, 7:35

Ja mam z kolei podwozie zabezpieczone przed korozją tymi specjalnymi środkami. Robiłem to w porządnej firmie, samochód na 3 dni u nich został i jest zrobione.

Problemem u mnie jest to, że kamyki i syf wyrzucany przez przednie koła strasznie mi obtłukuje progi, na prawym progu mam takie głębokie odpryski, że aż strach. Tam, gdzie robiłem konserwację, doradzili mi baranka tylko na próg, ale ten baranek też będzie dostawał tymi kamykami. Z drugiej strony chlapacze tak sobie wyglądają, ale tak czy siak nie mogę nigdzie ich znaleźć. A jakieś uniwersalne, które ledwo będą pasować, daruję sobie. Mam opony 195/65 R15, więc standardowe, a takie spustoszenie sieją.

minister23
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 01 lis 2009, 19:37
Lokalizacja: Iwonicz

Odp: Lybra - baranek i/lub chlapacze jako zabezpieczenie?

Post autor: minister23 » 29 lis 2009, 11:45


Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Odp: Lybra - baranek i/lub chlapacze jako zabezpieczenie?

Post autor: Krzysiek82 » 29 lis 2009, 11:54

Nie chcemy z jednego powodu: skoro facet wymienia, że jakiś model chlapaczy pasuje do Lybry, Musy i Themy to ja się pytam jakim sposobem? 3 samochody z takim samym profilem nadkoli i progu? Inna sprawa, że jak oglądałem te chlapacze, to one wszystkie wyglądają na jedno kopyto, te do Lancii i te do np. Forda... Jeszcze inna kwestia, że dwóch sprzedawców ma takie niby komplety do wyżej wymienionych Lancii, ale u każdego inaczej wyglądają. Które pasują najlepiej? Tego nie wiadomo. Uniwersalne to nie dedykowane.

Awatar użytkownika
Sharuga
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 806
Rejestracja: 21 mar 2009, 20:28
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Odp: Lybra - baranek i/lub chlapacze jako zabezpieczenie?

Post autor: Sharuga » 29 lis 2009, 12:07

Dobry baranek ma cały czas konsystencję gumową i bardzo ciężko go obtłuc. Po to robi się przecież baranki, żeby ochronić spód auta przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Pozdrowienia z ziemi Połczyńskiej
Lybra SW '99 1.9 jtd,

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Odp: Lybra - baranek i/lub chlapacze jako zabezpieczenie?

Post autor: Krzysiek82 » 29 lis 2009, 12:35

I tak właśnie zrobię. Co prawda nie na całe podwozie, bo te mam już solidnie zakonserwowane, ale na cały próg owszem.

Z tym to jest w ogóle ciekawa rzecz z tego co się dowiadywałem. Generalnie usłyszałem, że najlepiej najpierw położyć baranka, a potem dodatkowo, jeśli ktoś chce, zrobić konserwację podwozia. Tyle tylko, że ci co kładą baranka nie szorują podwozia i nie kładą żadnych środków wnikających w blachę i ogniska korozji. Oni tylko kładą baranka po uprzednim odtłuszczeniu blachy. Można zapytać co da taki baranek, skoro pod nim będzie korozja albo syf przyśpieszają korozję. Natomiast firmy konserwujące podwozia szorują solidnie podłogę, kładą kilka warstw różnych środków wnikająco-wiążących, ale nie kładą baranków, który byłby taką osłoną wyszorowanej i przygotowanej blachy podwozia. Wychodzi, że albo albo. Albo chcemy to, albo to.

zbychoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 67
Rejestracja: 16 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Re: Odp: Lybra - baranek i/lub chlapacze jako zabezpieczenie

Post autor: zbychoo » 26 cze 2010, 13:00

Krzysiek82 pisze:Nie chcemy z jednego powodu: skoro facet wymienia, że jakiś model chlapaczy pasuje do Lybry, Musy i Themy to ja się pytam jakim sposobem? 3 samochody z takim samym profilem nadkoli i progu? Inna sprawa, że jak oglądałem te chlapacze, to one wszystkie wyglądają na jedno kopyto, te do Lancii i te do np. Forda... Jeszcze inna kwestia, że dwóch sprzedawców ma takie niby komplety do wyżej wymienionych Lancii, ale u każdego inaczej wyglądają. Które pasują najlepiej? Tego nie wiadomo. Uniwersalne to nie dedykowane.
A ja się skusiłem na takie uniwersalne kupione na allegro mocowane na żabki (plus taki, że nie trzeba wiercić żadnych otworów w karoserii ani nadkolu). Muszę przyznać, że nie wygląda tragicznie. Przepięknie też nie bo to jednak chlapacz ;) . Niestety byłem zmuszony do zamontowania czegoś takiego gdyż z jednej strony miałem mocno 'wylizany' lakier :-? a szerokie oponki strasznie brudzą mi drzwi aż po samą szybę.

Na dzień dzisiejszy jestem zadowolony (świeżo po montażu) bo, ku mojemu zdziwieniu, da się je łanie spasować do nadwozia Lybry i nawet nie rzucają się w oczy (chociaż tutaj pewnie zdania będą podzielone :) ).
W wolnej chwili postaram się zrobić kilka zdjęć i umieścić je w tym poście.

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Re: Lybra - baranek i/lub chlapacze jako zabezpieczenie?

Post autor: Krzysiek82 » 26 cze 2010, 15:42

Jak możesz, to wklej te zdjęcia, byłoby super. Jestem ciekaw jak to wygląda, choć mam już baranka na progach i konserwacje podwozia. Ale przednie koła nadal strasznie syfią przednie drzwi...

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - baranek i/lub chlapacze jako zabezpieczenie?

Post autor: FXX » 26 cze 2010, 19:04

Jak możesz to podrzuć też aukcję na której je kupiłeś :)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

zbychoo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 67
Rejestracja: 16 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Re: Lybra - baranek i/lub chlapacze jako zabezpieczenie?

Post autor: zbychoo » 28 cze 2010, 9:26

A oto i zdjęcia :)

chlapacze zostały kupione na allegro. Można je kupić m.in. tu -> LINK


P.S. Czy ktoś może zna numer katalogowy dekielków do tych felg? Bo przestałem wierzyć, że ktoś ma takie do sprzedania.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 28 cze 2010, 15:54 przez zbychoo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
LybraSW
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 647
Rejestracja: 24 lut 2008, 0:00
Imię: Michal
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Lybra - baranek i/lub chlapacze jako zabezpieczenie?

Post autor: LybraSW » 28 cze 2010, 15:51

Super.

Też o tym myślałem bo mi już lakier schodzi z progu. Podaj link do aukcji do wiadomości dla innych zainteresowanych :)
Była - Lancia Lybra SW 2.4 JTD Bicolore - lll miejsce w konkursie piękności na zlocie LKP w Sielpii
Ford Focus II FL 1.6 TDCI 2010r
Cannondale F800 Lefty
Cięższa połówka MonikiSW

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”