Lybra - gdzie zamontować światła do jazdy dziennej?

Gość

Lybra - gdzie zamontować światła do jazdy dziennej?

Post autor: Gość » 25 wrz 2009, 19:29

A ja dostałem zlecenie montazu świateł do jazdy dziennej na ledach w lybrze ,elektrycznie to pikuś natomiast estetycznie nie mam pojęcia ,gdzie,i jak to będzie wyglądać.?Stąd moje pytanie lub sonda gdzie zamontować ledy świateł do jazdy dziennej?
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2009, 18:15 przez Taz, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Podzieliłem temat.

Gość

Odp: Dedra- Jak zrobić niebieskie światła postojowe z przodu

Post autor: Gość » 25 wrz 2009, 19:35

Klient nasz pan jak chce wiertalot-czemu nie,płaci i wymaga.Jednak ma to byc założone w stylu nie na buraka ale jak orginał,sterowanie będzie inteligentne.Proszę o opinie wasze,gdzie ?
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2009, 19:39 przez Gość , łącznie zmieniany 1 raz.

Codee

Odp: Dedra- Jak zrobić niebieskie światła postojowe z przodu

Post autor: Codee » 25 wrz 2009, 19:36

jan123456 pisze:A ja dostałem zlecenie montazu świateł do jazdy dziennej na ledach w lybrze ,elektrycznie to pikuś natomiast estetycznie nie mam pojęcia ,gdzie,i jak to będzie wyglądać.?Stąd moje pytanie lub sonda gdzie zamontować ledy świateł do jazdy dziennej?

widziałem wiele aut z ledami do jazdy dziennej w zderzaku, albo pod lampami tam gdzie ta dziura na wlot powietrza.

Jakbym ja montował takie ledy u siebie wsadziłbym sobie je po bokach tablicy, wycioł w tych listwach ozdobnych zderzaka takie otwory i to miałoby swój wygląd

Awatar użytkownika
bolek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 489
Rejestracja: 03 sie 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Olsztyn

Odp: Dedra- Jak zrobić niebieskie światła postojowe z przodu

Post autor: bolek » 25 wrz 2009, 20:08

Codee pisze:bez urazy ale mi auto ze zbędnym oświetleniem jak choinka kojarzy się z szpanem, i powiedzmy nieobyczajnym zachowaniem,
dla mnie bardziej ktoś jest cool, jak ma zadbane autko, nówki zajebiste oponki itd.

Jan1234 to nie do Twojego postu odpowiedź
Światła do jazdy dziennej niekoniecznie są zbędnym oświetleniem. Ja założyłem takie światła u siebie bo irytował mnie wskaźnik napięcia spadający przy włączonych światłach i wentylatorze na II biegu przy włączonej klimie. A wentylator w mieście chodził praktycznie non stop. Teraz mam z głowy światła i jestem spokojniejszy ;)
Dodam, że założyłem światła z homologacją, w miejscach określonych przepisami. Wygląda tak sobie, ale funkcję spełnia.

Na marginesie - oponki też są ok.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Gość

Odp: Dedra- Jak zrobić niebieskie światła postojowe z przodu

Post autor: Gość » 25 wrz 2009, 20:27

Przepraszam to ja zawaliłem,jednakże pomyslałem jak led to po co zakładac nowego posta.Po prostu nie wiem jak gostkowi wyperswadowac światła do jazdy dziennej.Dodam ,że gość jest napalony na montaż w stylu audi.Z zaznaczeniem,żeby nie było na buraka/czyt. wiejski tuning i etc/

michoo111
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 20 wrz 2009, 22:21
Lokalizacja: Poznań

Odp: Dedra- Jak zrobić niebieskie światła postojowe z przodu

Post autor: michoo111 » 25 wrz 2009, 20:38

Ja bym zrobił coś w stylu audi
Ktoś zaproponował żeby zrobić w zderzaku. Bardzo dobry pomysł
Obrazek

Albo heh raczej nie realne ale tak w lampie :

Obrazek
Obrazek

Gość

Odp: Dedra- Jak zrobić niebieskie światła postojowe z przodu

Post autor: Gość » 25 wrz 2009, 20:46

Mam rozebraną lampę myślałemaby to wstawić jak obwódka długich.Może jakaś opinia przeciw?

Awatar użytkownika
Wojtek Łódź
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 76
Rejestracja: 19 lip 2009, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Odp: Dedra- Jak zrobić niebieskie światła postojowe z przodu

Post autor: Wojtek Łódź » 25 wrz 2009, 20:51

Najładniej byłoby zintegrować to w reflektorze, ale co na to przepisy? Jeśli w zderzaku, to mogłoby być coś takiego - tuż pod narożnym listwami ozdobnymi:


Obrazek


ale estetyka tego mnie nie przekonuje jednak... W Lybrze nie ma chyba idealnego miejsca na LED-y.

celek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Czestochowa

Odp: Dedra- Jak zrobić niebieskie światła postojowe z przodu

Post autor: celek » 25 wrz 2009, 20:57

W lybrze ładnie by wyglądało w miejscu ( obwódka) halogenów lub obok halogenów w kratkach na zewnątrz

Awatar użytkownika
Wojtek Łódź
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 76
Rejestracja: 19 lip 2009, 13:37
Lokalizacja: Łódź

Odp: Dedra- Jak zrobić niebieskie światła postojowe z przodu

Post autor: Wojtek Łódź » 25 wrz 2009, 21:22

Według przepisów europejskich światła do jazdy dziennej muszą być białe. Dodatkowo ? w niektórych krajach, także w Polsce ? muszą być zamontowane w taki sposób, aby automatycznie włączały się wraz z tylnymi światłami pozycyjnymi. Reflektory muszą znajdować się na wysokości od 25 do 150 cm, maksimum 40 cm od bocznego obrysu auta i co najmniej 60 cm jeden od drugiego

Trochę to ogranicza możliwosci montażowe - przy halogenach chyba byłyby zbyt nisko?
Natomiast nie wiem z kolei, czy umieszczone w reflektorze nie będą rozpraszane przez szkło zewnętrzne? Sam zastanawiałem się nad opcjami montażu LED-ów u siebie, ale po przemyśleniu sprawy dałem sobie spokój...

Awatar użytkownika
bolek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 489
Rejestracja: 03 sie 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Olsztyn

Odp: Dedra- Jak zrobić niebieskie światła postojowe z przodu

Post autor: bolek » 25 wrz 2009, 22:50

Wojtek Łódź pisze:Według przepisów europejskich światła do jazdy dziennej muszą być białe. Dodatkowo ? w niektórych krajach, także w Polsce ? muszą być zamontowane w taki sposób, aby automatycznie włączały się wraz z tylnymi światłami pozycyjnymi. Reflektory muszą znajdować się na wysokości od 25 do 150 cm, maksimum 40 cm od bocznego obrysu auta i co najmniej 60 cm jeden od drugiego
Nie wszystko jest prawdą. Światłą dojazdy dziennej nie muszą włączać się z tylnymi światłami pozycyjnymi, zmieniło to Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 4 maja 2009 roku (Dz. U. Nr 75/2009, Poz. 639).

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: Dedra- Jak zrobić niebieskie światła postojowe z przodu

Post autor: Dudi » 25 wrz 2009, 23:10

topcio1 pisze: Ale z drugiej strony te światła są charakterystyczne dla Audi jak Angel Eyes BMW i trąci przeróbką golfa na subaru :lol: .
Ale jeśli klient ....
Ma je nowa Delta :roll: :roll: :roll:
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Codee

Odp: Dedra- Jak zrobić niebieskie światła postojowe z przodu

Post autor: Codee » 26 wrz 2009, 17:26

w każdym bądź razie nie można ich zamontować do wewnątrz klosza lampy bo tak owy wynalazek mysi mieć homologację ( bez urazy bo mi ten pomysł się podoba ale prawo jak zwykle utrudnia ).

Ponawiam miejsce na zderzaku tam gdzie są te listwy ozdobne z przodu - trochę je ukrucić i już mamy coś w stylu AUDI

Dodaję zmienione foto kolegi
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Taz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4093
Rejestracja: 03 kwie 2007, 0:00
Imię: Irek
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: Lybra - gdzie zamontować światłą do jazdy dziennej?

Post autor: Taz » 26 wrz 2009, 18:08

A może by tak zamontować okrągłe światła w tych wnękach na zewnątrz od świateł przeciwmgielnych. Trzeba tylko zmierzyć, czy będzie to min. 25cm od ziemi, bo tak wymagają przepisy.

Coś w tym stylu:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
'12 Lancia Voyager 3,6
'03 Mercedes CLK 55 AMG
'06 Yamaha R6 RJ11 track only
...i służbowa '21 Skoda Octavia 1,5 150KM DSG

Codee

Odp: Lybra - gdzie zamontować światła do jazdy dziennej?

Post autor: Codee » 26 wrz 2009, 18:47

Taz nie może światło zastawiać wlotu intercoolera - tak mi to wygląda na zapodanym przez Ciebie foto


ps. Wojtek Łódź dzięki za foto bo teraz z nim zrobimy taki tuning że hej :lol: :lol: : yesyes : : yesyes :

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”