Warsztaty.

Grupa Dolny Śląsk i Lubuskie

Moderator: MiroMiglia

Awatar użytkownika
KKMisfire
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław - Dolnyśląsk

Warsztaty.

Post autor: KKMisfire » 01 lut 2006, 10:59

Proponuję w tym wątku wpisywać warsztaty mechaniczne i tym podobne godne polecenia.

Osobiście miałem kontakt tylko z jedą firmą z Wrocławia:
Bravo Auto Serwis http://fiatserwis.pl
Przyznam, że nie mogę na temat tej firmy powiedzieć więcej. Wymieniałem u nich wentylator nawiewu. Robocizna kosztowała astronomiczne pieniądze (350PLN) - może wynikało to z tego, że robili to w Wigilię :wink:

Pozdro
Konrad
Pajda z włoskiej stajni.

Anonymous

Warsztaty.

Post autor: Anonymous » 01 lut 2006, 11:03

KKMisfire, ten wątek już istnieje - zobacz w dziale naprawy, warsztaty czy cóś takiego. jest poruszony temat Wrocławskich mechaników - znajdziesz tam adresy i opinie.

Blash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1213
Rejestracja: 09 mar 2005, 0:00

Warsztaty.

Post autor: Blash » 01 lut 2006, 11:13

"Evenemnt" pisze:KKMisfire, ten wątek już istnieje - zobacz w dziale naprawy, warsztaty czy cóś takiego. jest poruszony temat Wrocławskich mechaników - znajdziesz tam adresy i opinie.
brawo

Awatar użytkownika
KKMisfire
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław - Dolnyśląsk

Warsztaty.

Post autor: KKMisfire » 01 lut 2006, 11:32

"Evenemnt" pisze:KKMisfire, ten wątek już istnieje - zobacz w dziale naprawy, warsztaty czy cóś takiego. jest poruszony temat Wrocławskich mechaników - znajdziesz tam adresy i opinie.
No i właśnie tu jest problem. Zanim napisałem posta to troszkę się porozglądałem i ... nic ciekawego nie znalazłem. Jedynie to muśnięcie tematu przez Pana Grzole. Troszkę tego mało.

Ale jeżeli uważasz, że temat jest zbędny to nie ma problemu. Skrobnę priva do Kabara i wątek zniknie.

Pozdro
Konrad
Pajda z włoskiej stajni.

Awatar użytkownika
bobby123
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 413
Rejestracja: 21 sie 2005, 0:00
Imię: Robert
Lokalizacja: Wrocław

Warsztaty.

Post autor: bobby123 » 01 lut 2006, 20:41

Ja bym to zostawił. Każdy szuka warsztatu blisko i ciężko jest przekopywać się przez opisy z całej Polski.
A 350 to kosmiczna kwota. :evil:
605-365-315 od świtu do zmierzchu :-)

Anonymous

Warsztaty.

Post autor: Anonymous » 01 lut 2006, 23:18

Temat jak najbardziej potrzebny, w sumie to powinien właśnie tutaj przeniesiony.
Myslałem że szukasz info, które już było.
Pozdr

Evenemnt

szarkiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 672
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Warsztaty.

Post autor: szarkiz » 02 lut 2006, 10:05

Witam.

W Fiatserwis bylem tylko na rekonesansie. Wywarli na mnie odpychające wrazenie, raczej tam nie pojawie sie ze swoją Lucy.

MIalem natomiast okazje byc klientem wrocławskiego ADF-u.
Co do fachowosci trudno mi sie wypowiedziec, bo i wynik wizyty no sredni.

Po zakupie auta okazalo sie ze swiatła opadły i tak jezdzilem niemal miesiac. W koncu zdecydowalem sie na wizyte u nich przy okazji wymieniajac termostat. Na plus moge zaliczyc oględziny światel. Trafili z wyrokiem w 100% - uszkodzony korektor na lewej lampie i walnięty sterownik poziomowania.
A minusy ?... oczywiscie kwoty ...
Termostat - okolo 230pln... spoko, zakup czesci usprawiedliwiony, ale robocizna niemal 190pln. Rozbój w biały dzien.
Z ciekawosci zapytalem o koszty wymiany uszkodzonych elementow oswietlenia. Korektor ok 500 pln, sterownik 250pln, robocizna 350pln. Komentarz po odlozeniu sluchawki byl siarczysty.

Pojechalem do poleconego mechaniora u nas w Legnicy (podobniez zlota rączka elektryk). Nie lubie takich bo przekonania nie mam ale co mi tam, zajrzalem z zakupionym korektorem i sterownikiem.
Koszt naprawy plus wymiana radia i dorobieniem kostki ISO - 80 pln.
Zrobil od ręki .. nie zdążyłem zmarznać w garazu... wszystko trwalo jakies 30-40 minut.
Korektor i sterownik 100pln, robocizna 80pln.. no coz, jesli mam wybrac miedzy 1100 pln ADFu i 180 lokalnie to wole u złotej rączki.

Ostatnio byłem u nich zeby zlac nadmiarowy olej, przy okazji sprawdzic linki hamulca recznego. Sprawdzili poziom... pociamkali.. poprawili pancerze linek, zalozyli obejmy i przelotki.. koszt ?... 5 pln. Dalem dyche bo nie mialem drobnych. To juz druga wizyta u nich za 5 zeta. Az mi glupio taki pieniadz wciskac do reki. I nikt nie patrzy jak na wariata bo Lancie kupil, nikt nie chrzani ze nietypowe, ze włoskie ze bedzie ciezko.. maska w góre i lecą z koksem. Dla mnie rewelka poki co ... tfu tfu żeby nie zapeszyc.


A własnie .. ma ktos na zbyciu linki do hamulca recznego ? W moich przetarły sie pancerze na przelotkach.

pozdr.
Przemek.
Lancia Kappa 2.0
Datsun Laurel 2.8D 1984
Legnica

Awatar użytkownika
KKMisfire
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 358
Rejestracja: 20 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław - Dolnyśląsk

Adresy i jeszcze raz adresy.

Post autor: KKMisfire » 02 lut 2006, 11:27

Szarkiz ... adres ... podaj adress tego mechaniora - złotej rączki. Taki jest cel tego wątku :wink:

Nie dodałeś, że ADF pobiera opłatę za zużycie oczu podczas sprawdzenia poziomu płynu w chłodnicy :lol: 30PLNów.

Pozdro
Konrad
Pajda z włoskiej stajni.

szarkiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 672
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Legnica

Odp: Adresy i jeszcze raz adresy.

Post autor: szarkiz » 02 lut 2006, 11:39

"KKMisfire" pisze: Szarkiz ... adres ... podaj adress tego mechaniora - złotej rączki.
a tak tak... no problem w tym ze nie znam dokladnie.
Ulica Struga.. przed ceglanym ostatnim mostem na wyjezdzie z Legnicy na Lubin w lewo i jakies 400m i zaklad jest po prawej stronie.
"KKMisfire" pisze: Nie dodałeś, że ADF pobiera opłatę za zużycie oczu podczas sprawdzenia poziomu płynu w chłodnicy :lol: 30PLNów.
hieh.. no fakt.. rzucilem okiem na specyfikacje.
Kontrola plynu chlodnicy - 30 pln, naprawde chcialbym w tym momencie rzucic miesem ale mogą to czytac kobiety.
Dzwonilem do nich pytam co to za kontrola za 30 zeta.. odpowiedz ?.. -no kontrola poziomu plus stwierdzenie czy płyn czy woda. Standardowa procedura.
Blać nastrurcja !!!.. poliże palec , rzuce okiem na zbiorniczek i przeprowadzam taką samą kontrole za darmo !!

cholera.. znowu sie niepotrzebne unosze.. raz.. dwa.. trzy.. dziesiec.. ok.. juz lepiej.
Lancia Kappa 2.0
Datsun Laurel 2.8D 1984
Legnica

Anonymous

Warsztaty.

Post autor: Anonymous » 02 lut 2006, 11:45

To są normalne ceny w serwisach, oni za sam wjazd do garażu kasuja 20-30 zł, dlatego to tak drogo wychodzi + roboczogodzina, stawki są ustalone z góry :cry:

Awatar użytkownika
EVAN CORTEZ
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 287
Rejestracja: 13 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Kęty
Kontakt:

Warsztaty.

Post autor: EVAN CORTEZ » 02 lut 2006, 12:31

Ja ostatnio byłem w FIAT AUTO POLAND z moja Alfą.Zrobili mi
-Wyjęcie drążka stabilizatora i regeneracja -gość rozebrał z przodu pół auta żeby dojść do drążka
-potem ustawili zbierzność
-umyli auto z zewnątrz i w środku
-dokręcili deske rozdzielczą i przesmarowli ją-były trzaski w czasie jazdy (zresztą dalej sa :( )
Trwało to ok 4 godziny i zapłaciłem 260pln.
Mój ojciec ma warsztat i gdyby nie ta cena na pewno bym czekał aż ojciec bedzie miał wolny kanał i by mi to zrobił jednak cena nie była wygórowana.
Jestem zadowolony z serwisu Fiata.
A jeśli ktoś jest z okolic Bielska to zapraszam do mojego ojca :wink:
Gość zna sie na rzeczy-szczególnie na włoskich autach bo jeździ tylko takimi(teraz ma Kappe 2.0 turbo)
hehe taka mała reklama ale może ktoś skorzysta.
Pozdrawiam
moja historia
BMW E38 735iA 1998 236KM V8

Anonymous

Warsztaty.

Post autor: Anonymous » 02 lut 2006, 15:42

Ja robie we Fran-Motors na Babimojskiej (boczna od strzegomskiej, pomiędzy Germaz a Park Technologiczny).
Porównując do postu szarkiza:
Termostat - okolo 230pln... spoko, zakup czesci usprawiedliwiony, ale robocizna niemal 190pln. Rozbój w biały dzien.
we fran-motorsie zapłaciłem 190 za całość, wycenę termostatu zrobili w 30 min (160 pln). wynika że robocizna 30 pln :)
Najgorsi nie są, robię u nich od dwóch lat auta. Panzery zwykle robili mi "od ręki" (odstawiałem o 8 do nich auto, po pracy któryś z mechaników podrzucał mi je do biura), Lancia, niestety, zawsze oczekiwanie na części.
Nr. telefonu do P. Janusza Ciesli: 502 225 616

A teraz moje pytanie, gdzie we wroc można wyregulowac silnik? mgliście coś kojarze że to ma związek z podłączeniem komputera.... analizą spalin czy cóś.. :)

Pozdrawiam

Anonymous

Warsztaty.

Post autor: Anonymous » 13 lut 2006, 11:01

Witam,
mechanik wysłał mnie na diagnostykę silnika do autoryzowanego serwisu. po konsultacjach telefonicznych z serwisami we Wrocławiu, przedstawiam ich oficjalne stanowisko w powyższej sprawie:

Amicar: nie mamy autoryzacji na Lancie, niech pan do ADF dzwoni

ADF: hmm.. delta? chyba nie mamy oprogramowania, niech Pan dzwoni do mistrza serwisu (tu podal numer)

ADF (mistrz): Delta, delta? niech Pan przyjedzie..(tłumaczę że dzwonię w sprawie oprogramowania).. Aaa, nie wiedzą czy mamy program? pan poczeka, sprawdzę.... (minuta oczekiwania).... rzeczywiście nie mamy programu. jak Pan zostawi auto na tydzień to coś wymyślimy.

zdruzgotany dzwonię do Porsza:
"Lancia? jasne niech Pan wpada... (tłumaczę mu problemy z oprogramowaniem w serwisie)... Sruli pierduli, jasne że mam program!"

No i jak tu w autoryzowanych serwisach robić?

[/url]

Awatar użytkownika
Roger7
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Warsztaty.

Post autor: Roger7 » 25 lut 2006, 3:26

Na razie wymieniałem komplet klocków hamulcowych na tył, robocizna:
1. ASO ADF - 146 pln (zrezygnowałem)
2. Auto-Tech (www.auto-tech.pop.pl) - polecany przez znajomych uniwersalny zakład do prostych prac obok mojej pracy - 50 pln + naprawili mi w tej cenie prawe przednie nadkole, w którym zerwałem zaczepy. Goście latają tam umorusani, zakład jest niewielki ale do małych prac, nieangażujących skomplikowaną diagnostykę przez komputer, akurat się nadaje.

Obok mojego mieszkania na Partynickiej jest Bravo Auto Serwis.
Od szarkiza i chyba grzole słyszałem raczej niepochlebne opinie, ale sam rozmawiałem parę razy z jednym z właścicieli - Jackiem, który ma Kappę i Alfę JTD. Wydawał się kompetentny. Z ich usług jeszcze nie korzystałem

Przed kupnem sprawdzałem auto w ASO ADF Wrocław, a to kilka cen z faktury:
1. Sprawdzenie układy wtrysku/zapłonu - 73,2
2. Sprawdzenie elementów silnika - 73,2
3. Linia diagnostyczna (szarpaki) - 87,84
4. Sprawdzenie i ustawienie zbieżności kół - 87,84
Ci z ADF (przynajmniej pan Paweł Kreczyński z którym miałem do czynienia) wyglądają na fachowców ale ceny mają, jak to ASO (aroganckie serwisy opryskliwe), z kosmosu. Do tego czekałem prawie godzinę zanim zajęli się autem, mimo że byłem wcześniej umówiony.
Kappa 2.4 JTD, 2000r.
Fiordy domagają się oderwania od Norwegii
>http://www.nowypompon.pl

Anonymous

Warsztaty.

Post autor: Anonymous » 13 mar 2006, 20:45

Ja też jestem za tym aby temat warsztatów naszego regionu pozostał tutaj ! Selekcja migusiem ...

A czy ktoś był już w warsztacie we Wroc. na ul Grota Roweckiego u Pana Romana Porocza ? Ten adres wynalazlam na ogólnopolskim ...

Pytam, bo muszę udać się do lekarza z moją ... wycieraczki odmawiają posłuszeństwa - od awarii ( kiedy przestały dzziałać na ok . 1h ) działają tylko na 2 częstotliwościach i dziwnie rzężą ...
Ost. mialam jazde bez ... nie powiem jaka byla wtedy pogoda - brrr


Proszę jeśli ktos ma sprawdzonego szpeca w tym temacie lub pokrewnym ...[/b]

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Dolny Śląsk i Lubuskie:::”