Y - wentylator chłodnicy

Awatar użytkownika
Jacek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 461
Rejestracja: 11 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Ypsilon - a jednak padł wentylator

Post autor: Jacek » 21 lut 2006, 23:06

Niestety Wujek ma rację,
Sam przez wiele lat żyjąc z naprawy samochodów raz dałem się oszukać bo nie mam czasu grzebać.
Stosuj 10 przykazań;
1. ZAWSZE żądaj okreslenia kosztu przed naprawą a nie PO.
2. Zawsze żądaj wykrycia usterki i ceny przed decyzją o naprawie.
3. NIGDY nie zostawiaj częśći RZEKOMO wymienionej.
4. Zawsze ŻĄ?AJ pokazania wq samochodzie która część została wymieniona -Trzeba spojrzec czy sruby
mocujące i sama część były odkręcane i czy wyglądaja na nowe.
5. Jezeli ktoś chce za naprawę wiecej niż 50 zł żądaj rachunku i gwarancji na pismie.
6. Tak już jest że bardzo wielu "fachowców" to złodzieje.
7. Nigdy nie dawaj do zrozumienia że się nie znasz.
8. Jeżeli nie masz 120% pewnosci co jest do wymiany to nie sugeruj wymiany w warsztacie.
9. Najpierw sprawdź w ASO lub z pomocą zaufanego znajomego co sie zepsulo a pootem szukaj warsztaty (prywatny nie musi być tańszy-sam to ćwiczylem).
10. Jeżeli szukasz pomocy to na pewno ktoś nie oczekujący pieniędzy powie Ci jak to rozwiązać. Dlaczego nie czytasz prywatnych wiadomości? To może oszczędzić DUUUUUUUŻO pieniędzy. Ogłądasz program USTERKA? Przykro mi to pisać ale wygląda że właśnie załapałaś się na odcinek ale bez kamery. Kolegę tak naciągnęli na 1800zl.

To że wentylator sie nie kręci nie znaczy że musisz płacic 700 za nowy- zwykle siada włącznik termiczny w chłodnicy (ok25zł), pali się bezpiecznik(0,50zl ) lub przekaźnik (max 35 zł) albo koroduje złączka przy włączniku chłodnicy lub pęka kabel (zero-zero-nic). Roboty max 0,5 rbh i 700zl od frajera w kieszeni "fachowca" a taką usterke naprawi nawet dziecko.
Nietety minister Ziobro jeszcze się za nieuczciwe serwisy nie bierze. Jest duuuuuuuużo do zrobienia....
Są jeszcze uczciwe warsztaty ....tylko JAK do nich trafić?
A tak na koniec nie gniewaj się.
Pozdro, mój tel 608594406 -będzie duzo tanszy od "fachowca" :D
FFE (F**K Fuel Economy) teraz AR156SW 2,4JTD20V -mała szara ropucha, Flavia Berlina 1.8, Honda CB750K , nowa pasja: Motobecane M2 250ccm SV JAP-iszon z1929 roku.
były:
BMW1602, Manta A SR, BMW528i rekin, Argenta VX, Thema 3,0V6LS, Thesis 3,2V6

Awatar użytkownika
romlen
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 4372
Rejestracja: 12 sty 2005, 0:00
Skype: romlen
Imię: Roman
Lokalizacja: Lyski koło Raciborza

Ypsilon - a jednak padł wentylator

Post autor: romlen » 21 lut 2006, 23:47

Przykro mi to pisać, ale sam miałem niemiłą przygodę z mechanikiem. Gdy znajdę czas, opiszę wszystko ładnie w innym miejscu. Jednak w moim przypadku gośc tak mnie zdenerwował, że poszedłem do niego i chiałem kategorycznie zwrotu kasy za naprawę. Poparłem się opinią innego mechanika co źle zrobił. Zobaczył listę to zdębiał i zaczął się dziwnie tłumaczyć. Kasę dostałem, co jednak stersu i nerwów to moje. Lakieru też nikt mi już nie odnowi. I tak jak w przypadku koleżanki, sam padłem ofiarą "polecanych" mechaników.

Tak jak reszta uważam, że tyle kasy za coś co nie jest zrobione to lekka przesada. Wentylator można sprawdzić podłączając do akumulatora odpinając całkowicie przewody od reszty. Jeśli faktycznie jest uszkodzony, skonatktuj się z naszym kolegą z tego forum o nicku dedra4wd, chłopak ma dużo części do wielu modeli Lancii i nie jest drogi.

Odpisz, czy już wygląda wszystko na ok.
Lancia Prisma 1,6IE Symbol '87 (tak tak, dalej u mnie), Lancia Y 1.2 2003 grudzień - ostatni miesiąc produkcji, Lancia Lybra SW 2.0 '99 i nigdy nie widziała gazu; Lancia Gamma Coupe - o tym śnię :)
Tel. 503124557-Orange
Obrazek
Po czym poznać, że komputer uzyska świadomość? Że zamiast informatyka będzie przychodził do niego psycholog.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”