Thema - czujnik poziomu oleju?

Awatar użytkownika
Przemek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 929
Rejestracja: 06 paź 2006, 0:00
Imię: Przemek
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Thema - czujnik poziomu oleju?

Post autor: Przemek » 16 sty 2010, 21:24

Powiedzcie mi proszę, czy dobrze nazwałem ten czujnik. Jeśli mierzy on poziom oleju w misce olejowej to na jakiej zasadzie działa? Mam wyjęty i rozkręcony silnik i chciałbym mieć pewność, że czujnik jest sprawny, bo późniejsze jego wykręcenie chyba nie jest możliwe bez demontażu rozrządu... Jak go sprawdzić?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

argenta67

Odp: Thema - czujnik poziomu oleju?

Post autor: argenta67 » 17 sty 2010, 12:15

Tak sobie na zewnątrz to możesz sprawdzić czy ma zamknięty obwód, czujnik jest zbudowany na drucie oporowym i jeśli nie jest zanurzony w oleju to rozgrzewa się i rozłącza dwie blaszki co daje sygnał na deskę w postaci zapalenia się kontrolki i wiesz, że masz mało oleju. Jeśli jest zanurzony w oleju drut nie rozgrzeje się. Najprościej i najpewniej jest sprawdzić w samochodzie ze sprawna instalacja i pojemniczkiem z olejem, podłączyć zanurzony i włączyć zapłon, potem wyjąc i znowu włączyć zapłon i analogowo obserwować zachowane kontrolki.

Awatar użytkownika
Przemek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 929
Rejestracja: 06 paź 2006, 0:00
Imię: Przemek
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Odp: Thema - czujnik poziomu oleju?

Post autor: Przemek » 17 sty 2010, 12:50

A czy te blaszki to są widoczne przez te szczeliny w czujniku? Bo w tym co mam to widzę jedynie cienki drucik...

argenta67

Odp: Thema - czujnik poziomu oleju?

Post autor: argenta67 » 17 sty 2010, 13:22

Z tego co pamiętam to było widać, gdzieś mam taki wyjęty czujnik to jak znajdę to zobaczę, na tym twoim to nic nie widać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”