Lybra - hamulce i trakcja

Moderator: stabraf

KingRoad
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 68
Rejestracja: 19 lut 2010, 23:18
Lokalizacja: Poznań

Lybra - hamulce i trakcja

Post autor: KingRoad » 24 lut 2010, 21:56

Witam

od niedawna mam Lybre (1.6LS)i mam kilka spostrzeżeń które może ktoś potwierdzi lub mi wytłumaczy:

1. Hamulce działają niesamowicie. Praktycznie hamuje w miejscu. Czy "ten typ tak ma" czy może to jest efekt EBD+ABS. Jestem bardzo zaskoczony hamowaniem tego auta.

2. Poślizgi. Po zakupie z bratem sprawdzaliśmy (w granicach rozsądku) "zarzucanie" tyłu na śliskiej nawierzchni. Jadę np 60-80km/h i robię dwa gwałtowne ruchy kierownicą. Samochód niesamowicie się trzyma prostej. Lekko zarzuci i od razu prostuje tor jazdy. Jak znajdę jakieś zamarznięte boisko lub jezioro to spróbuje ostrzej zarzucić tyłem. W toledo czy w vectrze mojego brata już byśmy kręcili bączka.

Czy ktoś wie co to za cuda sie dzieją z tym prostym torem jazdy i niechęcią do wpadania w poślizg? Moja wersja nie ma raczel ESP itp. Przynajmniej nic o tym nie wiem.

Proszę o info bardziej doświadczonych Klubowiczów.

Pozdrawiam

Waldek
Lancia Lybra 1.6 LS, 2000r, salon polska, golas

w kolejce: Lancia Thesis

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Odp: Lybra - hamulce i trakcja

Post autor: Dudi » 24 lut 2010, 22:56

Ad 1. Po prostu Lybra takie hamulce ma i już. Są nawet lepsze niż w siostrzanej Alfie 156 i szczerze mówiąc trudno powiedzieć czym to jest spowodowane.

Ad 2. Takie a nie inne zestrojenie zawieszenia robi swoje. Też na początku bałem się trochę zachowania w zakrętach tej kanapy (która w przeciwieństwie do Alfy 156 potrafi się bujnąć jeszcze ze 3 razy jak przejedzie przez próg zwalniający), ale na zakrętach przy większych prędkościach zachowuje się wręcz idealnie. Co prawda w serwisowaniu to zawieszenie (szczególnie tylne) tanie nie jest, ale swoje robi.

Po prostu ten typ tak ma.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Odp: Lybra - hamulce i trakcja

Post autor: Nat » 25 lut 2010, 10:43

Ten typ tak ma.
Moja ma tak samo.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
AromaticArt
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2010, 19:48
Imię: Krystian
Lokalizacja: Kraków / Żary / Wrocław

Re: Lybra - hamulce i trakcja

Post autor: AromaticArt » 27 lut 2010, 1:43

i ja dolaczam sie do kolegow - normalne i chyba dobre? Bo z Twojego posta to taka desperacja troche zionie, jakbys nie byl zadowolony :D Lybra to nie sportowe auto z tyl napedem zeby mozna bylo tym driftowac ;)

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Odp: Lybra - hamulce i trakcja

Post autor: Krzysiek82 » 27 lut 2010, 11:34

Hamulce Lybra ma naprawdę dobre. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić, jak się ma sprawne wszystko, to brzytwa. A sprawa ABS zwłaszcza zimą? Tak, wydłuża się droga hamowania. I to nie jest chyba moje odczucie. Po prostu mimo mojej wiedzy jak ABS działa i kiedy, bardzo często mi łapał jeszcze do niedawna, jak zima królowała (całe szczęście idzie sobie w : cenzura : ). Wystarczyło, że droga była mokra albo już mroziło wodę i ja hamuję, ABS się włącza, a samochód jedzie dalej. Za to w innych samochodach, którymi czasami jeździłem tego nie miałem, tylko raz w Peugeocie ABS mi się włączył.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”