Kappa - leży na tylnych nadkolach

Awatar użytkownika
korser
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 174
Rejestracja: 27 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Kappa - leży na tylnych nadkolach

Post autor: korser » 07 mar 2010, 14:14

Wczoraj spotkała mnie niemiła niespodzianka. Wracając w środku nocy zobaczyłem,że za moją Kappą z okolic prawego tylnego koła toczy się siwy dym. Po chwili poczułem w środku swąd palonej gumy. Zatrzymałem się i zobaczyłem że auto bardzo nisko siedzi z tyłu właśnie z prawej strony, z lewej też nie było wiele lepiej. Myślałem że może ręczny trzyma na mrozie ale tarcze z tyłu były zimne. Podniosłem auto ale w nocy,bez oświetlenia nic nie zobaczyłem. Mam wrażenie że to koło tarło o wykładzinę z powodu tego że Kappa "usiadła"i stąd ten dym. Musiałem zostawic samochód około 30 km od domu,a jutro czeka mnie holowanie. Jak myślicie co mogło się stać w zawieszeniu że Kapiszon usiadł z tyłu????

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Odp: Kappa leży na tylnych nadkolach-prośba o radę

Post autor: Lukasz_TG » 07 mar 2010, 14:20

Sprezyna pekla nic innego raczej nie moze powodowac takiego siedzenia.

Pozdrawiam
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

argenta67

Odp: Kappa leży na tylnych nadkolach-prośba o radę

Post autor: argenta67 » 07 mar 2010, 15:32

To nie czułeś twardego zawieszenia, jak sprężyna pęknie to jedziesz jak na kwadratowych kołach.

Awatar użytkownika
korser
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 174
Rejestracja: 27 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Kappa leży na tylnych nadkolach-prośba o radę

Post autor: korser » 07 mar 2010, 23:17

Nie czułem żeby była twardsza jak zazwyczaj. Jutro albo we wtorek wrzucam ją na podnośnik i wtedy wszystko się okaże.

argenta67

Odp: Kappa leży na tylnych nadkolach-prośba o radę

Post autor: argenta67 » 08 mar 2010, 6:05

korser pisze:Nie czułem żeby była twardsza jak zazwyczaj. Jutro albo we wtorek wrzucam ją na podnośnik i wtedy wszystko się okaże.
Do takiej kontroli nie potrzebny podnośnik, wystarczy zwykły lewarek i podniesienie prawej strony i będzie widać.

Awatar użytkownika
korser
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 174
Rejestracja: 27 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Kappa leży na tylnych nadkolach-prośba o radę

Post autor: korser » 08 mar 2010, 11:26

Nie podnosiłem jej i nie zaglądałem bo była 2 w nocy a nie miałem nawet latarki : cenzura : Na dziś umówiony jestem z laweciarzem. Ściągniemy ją do warsztatu i na spokojnie popatrzymy co sie stało.

Awatar użytkownika
korser
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 174
Rejestracja: 27 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Kappa - leży na tylnych nadkolach

Post autor: korser » 10 mar 2010, 8:38

Wszystko już wiadomo. Sprężyna pękła, druga pęka, opona została rozdarta przez wystającą sprężynę. Wymieniam obie sprężyny i obie opony z tyłu. Koszt całkowity ~ 1200 zł. Mam nadzieję że zapewni mi to świety spokój na jaki czas, przynajmniej jeśli chodzi o zawieszenie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”