Ypsilon - wspomaganie ukladu kierowniczego

Deltina
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2010, 8:39
Lokalizacja: Tychy

Ypsilon - wspomaganie ukladu kierowniczego

Post autor: Deltina » 10 mar 2010, 9:01

Po 55 tys w moim Y 1,3 Multijet wymieniono wspomaganie układu kierowniczego. Teraz pracuje bardzo cieżko tak że praktycznie caly czas jezdżę w trybie CITY. No ale ten tryb wylacza się powyzej 60 km/h i wtedy jeżdzi mi się "dziwnie" . Na Fiacie twiedzą, ze w trybie nmormalnym układ kierowniczy ma być taki sztywny. Ale przedtem tak nie miałem. Czy jest mozliwość ustawienia siły wspomagania na stanowisku diagnostycznym ? Jak mogę przekonać mechanikow Fiata, ze na trasie mój ukad kierowniczy pracuje za twardo ( przejechali 200 metrow na placu przed zakladem i twiedzą że jest OK, mam spawdzić ciśnienie w ogumieniu - to co ucieklo mi powietrze w ciagu 1 dnia od momentu wymiany wspomagania ? - jakoś nie jeżdze na "flaku" ).
Czeka na wasze doswiadczenia w tej materii
pozdrawam

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Odp: Y wspomaganie ukladu kierowniczego

Post autor: Lukasz_TG » 10 mar 2010, 11:25

Witam

Zasada dzialania wspomagania elektrycznego niby jest prosta czym wiekszy prad tym sie lzej kreci. Oczywiscie opony tez sa nie bez znaczenia na zimowych sie ciezej kreci - wiem bo jezdzilem stilo. Ja bym pojechal do innego ASO i zobaczyl jaka tam postawia diagnoze. Moze beda mieli jakas Y jako samochod do jazdy testowej wtedy mechanik sam bedzie mogl porownac dzialanie ukladu w obu samochodach. Innego wyjscia nie widze pozdrawiam.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Deltina
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2010, 8:39
Lokalizacja: Tychy

Re: Y wspomaganie ukladu kierowniczego

Post autor: Deltina » 11 mar 2010, 12:29

No dobry pomysł , Poczekam jeszcze z tydzień - 2 az wymienię zimowki na letnie i jesli nic sie nie poprawi to sprobuje w innym ASA " po znajomości" .
dziekuje za radę
pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”