Lybra - dym z deski rozdzielczej

Durik
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dym z deski rozdzielczej - POMOCY

Post autor: Durik » 28 mar 2010, 12:17

OK nie ma sensu ta dyskusja. Jak wolisz kup nowy za 500 ja wole kupić uzywke za 200...
I nie ma sensu dyskutowć które wyjście jest lepsze.

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10675
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Odp: Re: Dym z deski rozdzielczej - POMOCY

Post autor: FXX » 28 mar 2010, 13:10

Durik pisze:OK nie ma sensu ta dyskusja. Jak wolisz kup nowy za 500 ja wole kupić uzywke za 200...
I nie ma sensu dyskutowć które wyjście jest lepsze.
Wg mnie jest, bo awaria wentylatora w Lybrze, to dość powszechna usterka, zwłaszcza przy sztukach które mają już sporo lat i km. Oczywiście to już Twój wybór co kupisz, mam tylko nadzieję, że za 0,5 roku nie będziesz zmuszony szukać znowu.
Pozdrawiam
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

Durik
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Podkarpacie

Odp: Lybra - Dym z deski rozdzielczej

Post autor: Durik » 28 mar 2010, 13:17

Ja tez mam nadzieje że nie bede już szukał. A może za pół roku juz nie będzie libry, kto to wie co będzie kiedyś.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Odp: Lybra - Dym z deski rozdzielczej

Post autor: Heathen » 28 mar 2010, 13:47

Durik pisze:Ja tez mam nadzieje że nie bede już szukał. A może za pół roku juz nie będzie libry, kto to wie co będzie kiedyś.

Pozdrawiam
Skąpy 2x traci...
mogles kupic golfa, a nie lancie.
Niestety alfa, lancia nie wybacza zaniedbań....miej to na uwadze...dym to mały pikuś, wsadzisz używkę która na dziendobry dostanie zwarcie i spali ci sie fura...
Nie oszczędzaj na gasnicy wtedy...:)
QV...soon:)

Durik
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Podkarpacie

Odp: Lybra - Dym z deski rozdzielczej

Post autor: Durik » 28 mar 2010, 17:10

Mam autocasco!!!

Awatar użytkownika
Heathen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2001
Rejestracja: 15 paź 2009, 14:35
Imię: Konrad
Lokalizacja: Zabrze

Odp: Lybra - Dym z deski rozdzielczej

Post autor: Heathen » 28 mar 2010, 17:51

Ja też.
Ale wole robic wszystko aby z OC i AC nie musiec korzystać, bo szkoda mi mojej belli:)
QV...soon:)

Awatar użytkownika
Piotr84
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 85
Rejestracja: 13 mar 2010, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lybra - Dym z deski rozdzielczej

Post autor: Piotr84 » 19 wrz 2012, 9:46

Witam

Dziś mam podobny problem, zaczęło dymić.
Nie bardzo wiem o jaką część chodzi i jak się do niej dobrać, jak to odłaczyć najprościej - może jakiś bezpiecznik?
Może ktoś mi podać link do tej czesci żebym zorienował sie w ogóle o jaki element tu się rozchodzi
Lancia Lybra 1.9 JTD 110

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Lybra - dym z deski rozdzielczej

Post autor: Kris » 19 wrz 2012, 10:04

Sam wentylator jest zamontowany za "schowkiem na rękawiczki". Trzeba odkręcić czarną matę wygłuszającą znajdującą się pod schowkiem, odkręcić trzy śrubki (trzecią śrubkę odkręcam używając elastycznego przedłużacza śrubokręta- z racji utrudnionego dostępu do niej) i wentylator masz w ręku :) Dla swojej wygody możesz odkleić taki gumowy mały dywanik znajdujący się przy nogach pasażera. Jest on na rzepach więc wystarczy go pociągnąć.
A jak to wygląda? W googlach wpisujesz wentylator nawiewu lybra i już wiesz jak to wygląda :)
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2012, 13:54 przez Kris, łącznie zmieniany 1 raz.
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

pääkäyttäjä

Re: Lybra - dym z deski rozdzielczej

Post autor: pääkäyttäjä » 19 wrz 2012, 12:28

Jak dymi przy wyłączonej klimie, to sprawdziłbym wentylator czy przypadkiem się nie wyjarał - ja tak miałem i pomogła jedynie wymiana...

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Lybra - dym z deski rozdzielczej

Post autor: Kris » 19 wrz 2012, 13:29

daghda pisze:Jak dymi przy wyłączonej klimie..., to sprawdziłbym wentylator czy przypadkiem się nie wyjarał ...
Chyba jak dymi przy WŁĄCZONEJ klimie ...
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

pääkäyttäjä

Re: Lybra - dym z deski rozdzielczej

Post autor: pääkäyttäjä » 19 wrz 2012, 13:43

Kris pisze:
Chyba jak dymi przy WŁĄCZONEJ klimie ...
Nie - miałem wyłączoną klimatyzację a zepsuty wentylator i tak dymił w kabinie. Wiem, co piszę... myślałem, że to co innego ale wystarczyło go wyciągnąć i spawdzić "organoleptycznie".

Kris
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1185
Rejestracja: 13 lip 2010, 22:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Gorzyce (woj.śląskie)

Re: Lybra - dym z deski rozdzielczej

Post autor: Kris » 19 wrz 2012, 13:53

daghda pisze:
Kris pisze:
Chyba jak dymi przy WŁĄCZONEJ klimie ...
Nie - miałem wyłączoną klimatyzację a zepsuty wentylator i tak dymił w kabinie. Wiem, co piszę... myślałem, że to co innego ale wystarczyło go wyciągnąć i spawdzić "organoleptycznie".
Ok. Wziąłem to na chłopski rozum, że jak dymi to jest to włączone... :) Sam nie miałem takiej sytuacji więc nie wiem jak to dymi...
Dzięki za poprawienie mojego toku rozumowania :)
było Uno 1.0, Bravo 1.2 16V, była Lybra LX SW 1.8 LPG, była Croma 1,9 150KM jest Lancia Ypsilon Platino 0.9 i Ford Galaxy

pääkäyttäjä

Re: Lybra - dym z deski rozdzielczej

Post autor: pääkäyttäjä » 19 wrz 2012, 14:51

Kris pisze: Ok. Wziąłem to na chłopski rozum, że jak dymi to jest to włączone... :) Sam nie miałem takiej sytuacji więc nie wiem jak to dymi...
Dzięki za poprawienie mojego toku rozumowania :)
Żeby nie być gołosłownym: jechałem z Ostrawy i w zasadzie pod domem zaczęło się mi dymić "z deski rozdzielczej" (szło spod szyby, z nawiewów, etc). Pierwsza myśl, że instalacja. Ale auto chodziło dalej. Wyłączyłem klimatyzację i czekam - no i po chwili to samo. Odkręciłem tapicerę, wyjąłem wentylator i znalazłem winowajcę...

Awatar użytkownika
Piotr84
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 85
Rejestracja: 13 mar 2010, 14:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lybra - dym z deski rozdzielczej

Post autor: Piotr84 » 19 wrz 2012, 21:01

Kris pisze:Sam wentylator jest zamontowany za "schowkiem na rękawiczki". Trzeba odkręcić czarną matę wygłuszającą znajdującą się pod schowkiem, odkręcić trzy śrubki (trzecią śrubkę odkręcam używając elastycznego przedłużacza śrubokręta- z racji utrudnionego dostępu do niej) i wentylator masz w ręku :) Dla swojej wygody możesz odkleić taki gumowy mały dywanik znajdujący się przy nogach pasażera. Jest on na rzepach więc wystarczy go pociągnąć.
A jak to wygląda? W googlach wpisujesz wentylator nawiewu lybra i już wiesz jak to wygląda :)

Schowek na rekawiczki??? hmmm mówisz o tym pustej przestrzeni pod wskaźnikami klimatyzacji czy o schowku zamykanym od strony pasazera
Lancia Lybra 1.9 JTD 110

Awatar użytkownika
Moglaj
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 526
Rejestracja: 06 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: wroclaw/olkusz

Re: Lybra - dym z deski rozdzielczej

Post autor: Moglaj » 20 wrz 2012, 19:37

Od pasażera .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”