Czy Lybra 2,0 posiada koło dwumasowe

Moderator: stabraf

argenta67

Re: Czy Lybra 2,0 posiada koło dwumasowe

Post autor: argenta67 » 23 lut 2011, 22:10

Praptax pisze:
argenta67 pisze:Podstawowym pytaniem jest dlaczego w ogóle i po co stosuje się koła dwumasowe i tu można sobie porównać masę auta do mocy silnika przy zastosowaniu tych samych silników i tak jako, że Kappa jest większa to obliczenia zmusiły do zastosowania dwumasu gdzie w Lybrze okazało się zbędne.
Oczywiście masz racje, ale dlaczego te obliczenia zajęły im 5 lat :)
Wiedza zawsze rodzi się w trudach.

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Czy Lybra 2,0 posiada koło dwumasowe

Post autor: Polej » 23 lut 2011, 22:52

No i przynajmniej część problemu się wyjaśniło, bo moja Kappa 99 również miała i ma dwumas (wcale mnie to nie cieszy), o czym nie wiedział nawet ePer, sugerując mi sprzęgło do zwykłego koła (tą niefajną sytuację też opisałem). Nie mam dowodu w postaci zdjęcia dwumasa, ale mam dowód w postaci używanego sprzęgła, które jest jednoczęściowe (tzn docisk+ połączony z łożyskiem).Mam zrobić zdjęcie niedowiarkom?

A Lybra wg Wikipedii waży niewiele (nieznacząco) mniej od Kappy, więc nie tędy droga, nie o to chodziło chyba producentowi..
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

argenta67

Re: Czy Lybra 2,0 posiada koło dwumasowe

Post autor: argenta67 » 24 lut 2011, 6:21

Polej pisze:
A Lybra wg Wikipedii waży niewiele (nieznacząco) mniej od Kappy, więc nie tędy droga, nie o to chodziło chyba producentowi..
To zrób więcej porównań tj masa, gabaryty, przełożenia, opory toczenia, rodzaj zawieszenia, itp, itd i wtedy znajdziesz to czego szukał producent, a i tak toku myślenia producenta nie odkryjesz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”