Dedra - stacyjka?

Awatar użytkownika
lordalleksandr
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 20
Rejestracja: 30 lis 2009, 8:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Dedra - stacyjka?

Post autor: lordalleksandr » 07 maja 2010, 22:11

odkryłem kolejną dziwną rzecz - po skręceniu kluczyka na pozycję 0, silnik nie przestaje pracować, ale m.in. szyby przestają działać i gaśnie diodka na klimatyzacji oraz coś przestaje pracować (jakieś dziwne brzęczenie w desce rozdzielczej). Wydaje mi się, że to nie stacyjka, a coś z komputerem - gdyby byłaby to stacyjka, to albo wyłączyłoby się wszystko, albo nic, a nie, że kilka elementów elektrycznych przestaje być zasilanych, a kilka dalej pracuje jak gdyby nigdy nic. Co o tym myślicie?
Dedra 2.0 i.e. LS

argenta67

Re: Dedra - stacyjka?

Post autor: argenta67 » 08 maja 2010, 7:25

lordalleksandr pisze:odkryłem kolejną dziwną rzecz - po skręceniu kluczyka na pozycję 0, silnik nie przestaje pracować, ale m.in. szyby przestają działać i gaśnie diodka na klimatyzacji oraz coś przestaje pracować (jakieś dziwne brzęczenie w desce rozdzielczej). Wydaje mi się, że to nie stacyjka, a coś z komputerem - gdyby byłaby to stacyjka, to albo wyłączyłoby się wszystko, albo nic, a nie, że kilka elementów elektrycznych przestaje być zasilanych, a kilka dalej pracuje jak gdyby nigdy nic. Co o tym myślicie?
Mało obywatel wie a wymysły głębokie ja rzeka Wisła, każda stacyjka ma więcej niż jeden styk i tak np ta cześć od zapłonu jest osobno, chcesz sobie naprawić, czy jakieś teorie z kosmosu prawić :?: :nono:
Już prawie tydzień a nic nowego w temacie, temat prasowy a nie użytkowy.

Awatar użytkownika
dr_scott
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 31 mar 2008, 0:00
Imię: Scott
Lokalizacja: Radzionków

Re: Dedra - stacyjka?

Post autor: dr_scott » 17 maja 2010, 15:59

Witam

Odłącz wiązkę kabli ze stacyjki gdy kluczyk jest w pozycji zero, a kontrolki nadal świecą.
Jeśli zgasną to wymieniaj stacyjkę, jeśli nadal się będą świecić to winna jest elektryka w innym miejscu (centralka bezpieczników?).

PS. Silnik gaś przez odcięcie zapłonu po stronie niskiego napięcia.

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3241
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Re: Dedra - stacyjka?

Post autor: Marcin_D » 17 maja 2010, 16:07

a wyjmowanie kluczyka ze stacyjki w każdej możłiwej pozycji to znana przypadłośc stacyjek FIAT'a.
Wyrabia się mechanizm i można sobie wyjmować jak się chce - ja mam tak w Kappie.

Miałem tak samo w Tipoi w Uno też mam.

Znajomemu Taksiarzowi w Argencie to wypadały w czasie jazdy.

Awatar użytkownika
dr_scott
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 31 mar 2008, 0:00
Imię: Scott
Lokalizacja: Radzionków

Re: Dedra - stacyjka?

Post autor: dr_scott » 17 maja 2010, 16:22

Marcin_D pisze:a wyjmowanie kluczyka ze stacyjki w każdej możłiwej pozycji to znana przypadłośc stacyjek FIAT'a.
Wyrabia się mechanizm i można sobie wyjmować jak się chce - ja mam tak w Kappie.

Miałem tak samo w Tipoi w Uno też mam.

Znajomemu Taksiarzowi w Argencie to wypadały w czasie jazdy.
ARGENTA dobra fura. Przeszczepiłem całą jej zawartość łącznie z elektryką do dużego fiata. Stacyjka była ok :) kluczyk nie wypadał :D
Alfa Romeo 159 SW ti 2.0jtdm '09
Lancia Ypsilon 1.4 16V '06

Lancia Lybra SW 1.9JTD LX '01
Lancia Dedra SW 1.9TDS LS '97
Opel Corsa 1.2i JOY '93
Fiat 125p '87 + Fiat Argenta 2.0i '82 --> FIAT 125 2000 iniezione eletronica
* * * OBERSCHLESIEN... mein Vaterland * * *

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Dedra - stacyjka?

Post autor: jerzy » 17 maja 2010, 19:26

A już myślałem ,że wymieniłeś tą stacyjkę i będziesz się chwalił jak to wspaniale jest jak wszystko gra a Ty dalej kombinujesz z tym kluczykiem i czy? i w jakiej pozycji wychodzi z pochwy :D :-P
__________________
dedra 19td

argenta67

Re: Dedra - stacyjka?

Post autor: argenta67 » 17 maja 2010, 19:43

Marcin_D pisze:a wyjmowanie kluczyka ze stacyjki w każdej możłiwej pozycji to znana przypadłośc stacyjek FIAT'a.
Wyrabia się mechanizm i można sobie wyjmować jak się chce - ja mam tak w Kappie.

Miałem tak samo w Tipoi w Uno też mam.

Znajomemu Taksiarzowi w Argencie to wypadały w czasie jazdy.
Stacyjki w starszych autach miały małą ilość zapadek i wystarczyło, że dwie, trzy stanęły i już kluczyk się nie trzymał. Moja Argenta trzyma kluczyk bez problemu i wszystkie Lancie też. Włoskie stacyjki maja prostą budowę i wszystkie się bardzo prosto naprawia aby działała ok.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”