Lybra - Gniezno - ktoś oglądał?

Grupa Wielkopolska

Moderator: boruch

shap

Lybra - Gniezno - ktoś oglądał?

Post autor: shap » 17 lip 2010, 0:33

Wynalazłem coś takiego http://moto.gratka.pl/tresc/lancia-lybr ... 2247670d,1. Co sądzić o tej Liberce? Trochę niepokojem napawa niesławne Gniezno... ale być może to jest wyjątek? ;-) Ktoś oglądał, dotykał?

W przypadku chęci kupna, ktoś pomógłby w zakupie? Jakiś komputerek podłączył i spojrzał fachowym okiem? Bo ja to taki ignorant motoryzacyjny...

s.

mike_d
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 740
Rejestracja: 10 kwie 2007, 0:00

Re: Lybra - Gniezno - ktoś oglądał?

Post autor: mike_d » 17 lip 2010, 12:03

Komisy z Gniezna na tym forum i nie tylko słyną z niezłych składaków. Jak byś się decydował to trzeba być bardziej czujnym. Jak Tommy Lee Jones w "Ściganym"

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - Gniezno - ktoś oglądał?

Post autor: FXX » 17 lip 2010, 12:06

Kolego co do Gniezna to owszem dużo jest trupów i nie wartych oglądania rzęchów, ale są też dość dobre egzemplarze. Sam swoją Lybrę kupiłem w Gnieznie i póki co nie narzekam ;) Tak więc obejrzeć na spokojnie bez emocji, dokładnie ją sprawdzić i będzie wiadomo co w niej siedzi.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

shap

Re: Lybra - Gniezno - ktoś oglądał?

Post autor: shap » 17 lip 2010, 12:51

Ale wszystkie komis zmówiły się, żeby wyru... oszukać klientów? Może napiszcie które konkretne komisy są niesolidne, ku przestrodze... Chyba nie można generalizować działalności komisów...

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Lybra - Gniezno - ktoś oglądał?

Post autor: FXX » 17 lip 2010, 15:45

Owszem nie można, ale pojedziesz oglądać tam samochody, to zauważysz, że w większości komisów są zarówno niezłe egzemplarze (tych niestety jest zdecydowanie mniej), a także wymagające sporego wkładu finansowego skarbonki na kółkach.
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Re: Lybra - Gniezno - ktoś oglądał?

Post autor: skyblu » 18 lip 2010, 9:47

FXX pisze:Owszem nie można, ale pojedziesz oglądać tam samochody, to zauważysz, że w większości komisów są zarówno niezłe egzemplarze (tych niestety jest zdecydowanie mniej), a także wymagające sporego wkładu finansowego skarbonki na kółkach.
Kolega kupił opla corsa diesel automat w komisie, w Radomiu
po powrocie do domu .....koło dwumas, sprzęgło do roboty, 3500 dodane do zakupu,
odpala za którymś tam razem czyli jeszcze coś spartolone.....
samochód kilku letni!!! /4-5lat/ przebieg 116tkm.......
padaki są wszędzie, ale Gniezno to tylko na wycieczkę :lol:
Ostatnio zmieniony 18 lip 2010, 17:49 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Ortografia
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

Rafako

Re: Lybra - Gniezno - ktoś oglądał?

Post autor: Rafako » 18 lip 2010, 10:34

shap pisze:Ale wszystkie komis zmówiły się, żeby wyru... oszukać klientów? Może napiszcie które konkretne komisy są niesolidne, ku przestrodze... Chyba nie można generalizować działalności komisów...
Wiesz, ciężko podać konkretne komisy, bo ludzie się nie chwalą. Kilka osób na forum kupiło Lybry w Gnieźnie. Niektórzy nie narzekali wcale, inni dołożyli po kilka tysięcy i jakoś jeżdżą a np. ostatnio trafił się kolega, który nabył Lybrę 1,8 benzyna i po 7 tysiącach kilometrów okazało się, że silnik jest do śmieci, bo mistrzowie z Gniezna zamiast remontować, "zdrutowali go na sztukę (panewki na gładko itd.)". W takiej sytuacji, raczej nie wykryjesz tego przy oględzinach (bez fachowca z zaje : cenzura : stym pojęciem) a na koszty rzędu ~5 tysięcy, trzeba się w takiej sytuacji przygotować.
Serdecznie pozdrawiam.

Ps. ja kupiłem kiedyś Hondę w Gnieźnie od osoby prywatnej i też wymagała sporego dokładu, także w tym pięknym grodzie, naprawdę nie ma reguły.

shap

Re: Lybra - Gniezno - ktoś oglądał?

Post autor: shap » 18 lip 2010, 14:05

To może ktoś z piastowskiego miasta lub okolic popatrzyłby na to autko, czy warto robić te 500km, czy dać se spokój...

Awatar użytkownika
boruch
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1743
Rejestracja: 03 maja 2008, 0:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Lybra - Gniezno - ktoś oglądał?

Post autor: boruch » 12 sie 2010, 17:25

Jakby co,byłem ją(jak i wszystkie inne z Gniezna) oglądać .Nie znam się za bardzo na mechanice
itp ale jak dla mnie za tyle kasy nie warto - na fotach wygląda 100 razy lepiej niż w rzeczywistości,jakaś taka zapuszczona jest,nie działa np otwieranie tylnej klapy z wewnątrz,skóra dość poniszczona,tak samo decha i te srebrne wstawki itp.Z racji ceny obejrzana tylko powierzchownie.
Dwie miłości,jedna pasja - to Kotuś,Marysia i Lancia,rzecz jasna ;)

Fiat 126p przebieg 7tys 89r.
2x Alfa 164 3.0v6 24v/12v 93r./95r.
Alfa 166 3.0v6 24v 99r.
Alfa 159 SW 1.9JTDm 16v 07r.
Wszystkie części do Lybry SW/Berlina 1.6,1.9,2.0,2.4

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Wielkopolska :::”