Alfa 1.9 JTD 115KM - problem (nie jedzie)

Awatar użytkownika
lukasz22i
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 341
Rejestracja: 15 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Bolesławiec woj. dolnośląskie

Re: Alfa 1.9 JTD 115KM - problem (nie jedzie)

Post autor: lukasz22i » 03 paź 2010, 17:14

lukasz22i pisze:
A i musze zerknąć czy zawór w Lyberce i Alfie jest w tym samym miejscu!
Ok, mam to w tym samym miejscu, jutro się zabiore za czyszczenie, zobacze czy coś się zmieni!

p.s. jak to odłączałes to nie wyskoczył Ci jakiś błąd? bo nie wiem czy odlączać aku czy bez odłączania robić!

Codee

Re: Alfa 1.9 JTD 115KM - problem (nie jedzie)

Post autor: Codee » 03 paź 2010, 18:27

Koszt zaworu w ASO 220 pln co niektórzy po znajomości w renomowanych hurtowniach ze zniżkami mieli taki po 140 pln.
Awaria tego zaworu powoduje że auto jeździ jak zwykły DIESEL, a nawet gorzej. Ciężko ma pod górki, a przyśpieszenie jak w 126P.
Najlepiej wyciąg zawór zregeneruj, jeśli sytuacja się poprawi to kup nowy jeśli cena dla Ciebie jest OK i masz po sprawie.

Awatar użytkownika
lukasz22i
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 341
Rejestracja: 15 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Bolesławiec woj. dolnośląskie

Re: Alfa 1.9 JTD 115KM - problem (nie jedzie)

Post autor: lukasz22i » 04 paź 2010, 10:54

Jestem po rozebraniu tego elektrozaworu i...niestety *** : czerwona : w środku nie wyglądał źle, nasmarowałem go dodatkowo, przeczyściłem, zmontowałem i podłączyłem...żadnej różnicy. Dalej mół u dołu i rakieta na górze. Nie wiem...może to jakaś pierdoła bo gdyby to było coś poważnego to wogóle by nie jechał a jak złapie obroty to jedzie :( nie mam pomysłu!

Awatar użytkownika
lukasz22i
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 341
Rejestracja: 15 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Bolesławiec woj. dolnośląskie

Re: Alfa 1.9 JTD 115KM - problem (nie jedzie)

Post autor: lukasz22i » 04 paź 2010, 20:10

OK auto śmiga...jeździ jak szalone :) wprawiłem nawet w kompleksy kierowce Audi A6 2.5tdi wracając do domu:)

Zaślepiony zawór EGR i auto jedzie jak trzeba...niby proste, banalne, normalna czynność w jtd-kach ale wydawało się za proste, teraz jedzie i niech tak zostanie!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”