Kappa - sterownik centralnego zamka

kamkaz11
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2010, 19:16
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Kappa - sterownik centralnego zamka

Post autor: kamkaz11 » 20 paź 2010, 20:32

Witam,
jestem nowym użytkownikiem Lancii a także forum Lancii:)

mam problem z centralnym zamkiem w mojej limuzynce, a mianowicie po przekręceniu kluczyka drzwi sie nie zamykają tylko tak kilka razy zamykają się i otwierają ale po tym i tak zostają otwarte:(

pomyślałem sobie ze to może być sterownik więc zamówiłem sobie na allegro takie coś:
_DSC0003.JPG
ale schody zaczynają się dopiero teraz bo nie wiem jak to podłaczyć.
Mam tu taki schemat i wygląd kabli:
_DSC0006.JPG
_DSC0002.JPG
czy mógłby mi ktoś napisać jak to podłączyć tak na chłopski rozum?

bede za to bardzo wdzięczny:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kappa 98r. - sterownik centralnego zamka

Post autor: Polej » 20 paź 2010, 20:38

jeśli nie masz smykałki do elektyki samochodowej, nie masz zdrowia do zabawy w pozycji "na małpę" pod deską rozdzielczą i boisz się, żeby czegoś nie uszkodzić- zleć to jakiemuś fachowcowi. Usługa powinna się zmieścić w granicach 100zł.
A trzeba podpiąć się pod bezpieczniki od awaryjnych (kierunki), zainstalować diodę otwarty/zamknięty, przeciągnąć kable od bezpieczników do centralki sterującej zamkami w tunelu środkowym, a przy tym nie uszkodzić niczego po drodze i uważać na moduł Air-Bag w ścisłej okolicy centralki zamków.
Polecam także podłączyć zdalne otwieranie bagażnika z pilota (jeśli Twoja centralka ma taką opcję). Pozdrawiam


Wypełnij pole skąd jesteś, chyba, że jesteś tu jednorazowo, bo akurat 'masz sprawę'.
Pozdrawiam
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
stabraf
Administrator
Administrator
Posty: 8477
Rejestracja: 22 lut 2008, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Kappa 98r. - sterownik centralnego zamka

Post autor: stabraf » 20 paź 2010, 20:39

Sama wymiana sterownika Ci nie pomoże - problem jest z silniczkami w zamkach Poszukaj dobrze ,bo było to już dużo razy wałkowane. Wpisz w szukajkę kappa centralny zamek i poczytaj nasze wywody na ten temat ;)

Alan

Re: Kappa 98r. - sterownik centralnego zamka

Post autor: Alan » 20 paź 2010, 20:39

twój problem nie polega na uszkodzonym sterowniku a uszkodzonym jednym z zamków,kasę wydałeś niepotrzebnie.Chyba że wcześniej nie miałeś pilota do zamka

Awatar użytkownika
Skalniak71
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 501
Rejestracja: 20 gru 2009, 9:56
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Kappa - sterownik centralnego zamka

Post autor: Skalniak71 » 21 paź 2010, 0:56

Pozwolę sobie podpiąć się do tematu, gdyż mój problem może być związany z centralką. Otóż posiadam jeden kluczyk oryginalny(pilot) z którego mogę uzbroić alarm z jednoczesnym zamknięciem drzwi. Widz polega na tym, że mój pilot ma zasięg na tyle ograniczony, że muszę latać z wcisniętym znaczkiem lancii po szybie i czekać aż łaskawie "załapie". Chciałbym dlatego zainwestować w klasyczny pilot który uzbroi oryginalny alarm, z otwieraniem bagażnika i który będzie działał z 15m (żebym nie musiał wychodzić na dwór bo mi auto pod domem wyje). Czy kupno centralki załatwi sprawę??

p.s. dostanę piloty, ale w jaki sposób wykonać "scyzoryk" z oryginalnych kluczy?! Czy po prostu to się dorabia? Dzięki wielkie za odpowiedź.

edit. wymiana baterii na nic sie zdaje.
moduł. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym modułem, ciekawe i tanie rozwiązanie, czy w połączeniu z dokupionym sterownikiem centralnego zamka nie bedzie problemów? Przepraszam za taką liczbę pytań ale nie zawsze za dnia mam możliwość zadawania pytań "na bieżąco". Pozdrawiam
Bella !Lancia Kappa 3.0 V6 95' Bella#2 Alfa Romeo 166 2.4 jtd 05'
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Alan

Re: Kappa - sterownik centralnego zamka

Post autor: Alan » 21 paź 2010, 6:18

Możesz to wykonać w prosty sposób, kupujesz np TU moduł i zaznaczasz że chcesz logo Lancii

do tego u tego samego sprzedawcy dokupujesz o TU dodatkowe surówki i robisz kopię u lokalnego kluczoroba :)


Groty w pilotach tego gościa są wymienne więc loooooozik :)

jeśli nie chcesz bawić się w dłubaninę i szukanie pod środkową konsolą centralki możesz:

zdjęć tapicerkę z drzwi od kierowcy
montujesz moduł gdzieś pod tapicerką (miejsca jest sporo
zasilanie stały + bierzesz z lampki - z nadwozia

przewody otw/zamknięcia wpinasz w instalację przy zamku (kostka z dwoma pinami)


składasz do kupy...prostota i minimalizm eliminujący atrakcje związane z szukaniem instalacji. Za zadanie ma zamykać i otwierać nic więcej.W wolnej chwili możesz pociągnąć sobie sterowanie klapy

argenta67

Re: Kappa - sterownik centralnego zamka

Post autor: argenta67 » 21 paź 2010, 6:57

Alan pisze:Możesz to wykonać w prosty sposób, kupujesz np TU moduł i zaznaczasz że chcesz logo Lancii

do tego u tego samego sprzedawcy dokupujesz o TU dodatkowe surówki i robisz kopię u lokalnego kluczoroba :)


Groty w pilotach tego gościa są wymienne więc loooooozik :)

jeśli nie chcesz bawić się w dłubaninę i szukanie pod środkową konsolą centralki możesz:

zdjęć tapicerkę z drzwi od kierowcy
montujesz moduł gdzieś pod tapicerką (miejsca jest sporo
zasilanie stały + bierzesz z lampki - z nadwozia

przewody otw/zamknięcia wpinasz w instalację przy zamku (kostka z dwoma pinami)


składasz do kupy...prostota i minimalizm eliminujący atrakcje związane z szukaniem instalacji. Za zadanie ma zamykać i otwierać nic więcej.W wolnej chwili możesz pociągnąć sobie sterowanie klapy
Wszystko to co opisałeś montujemy za schowkiem nad nogami pasażera bo tam mamy dostęp do sterowania zamkiem, do funkcji otwierania bagażnika, do zasilania, kierunków, a to wszystko jest potrzebne aby w pełni wykorzystać moduł stiga.

Awatar użytkownika
Skalniak71
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 501
Rejestracja: 20 gru 2009, 9:56
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Kappa - sterownik centralnego zamka

Post autor: Skalniak71 » 21 paź 2010, 13:24

Dziękować Panowie! ! ! : ok2 :

Jedno tylko, a w zasadzie w pytania. Czy oryginalna syrena alarmowa będzie w ten sposób uzbrajana? Zależy mi na takim połączeniu gdyż mieszkam praktycznie pod klubem i często zdarza się tutaj dewastacja mienia.

2. czy jeśli w przyszłości zdecydowałbym się na moduł komfortu z cube electronics, nie będzie problemu z jego montażem? ( Link w moim pierwszym poście)
Bella !Lancia Kappa 3.0 V6 95' Bella#2 Alfa Romeo 166 2.4 jtd 05'
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Alan

Re: Kappa - sterownik centralnego zamka

Post autor: Alan » 21 paź 2010, 19:05

Argenta wiem o tym,dlatego napisałem że jeśli nie chce się bawić w szukanie.Przyznam że ja sam nie wiem gdzie ten moduł oryginalny jest...mówisz za schowkiem? daj dokładny namiar,bo jesli np mam wybebeszać wszystko podobnie jak w poszukiwaniu modułu komfortu... to juz mi słabo :)

argenta67

Re: Kappa - sterownik centralnego zamka

Post autor: argenta67 » 21 paź 2010, 19:37

Alan pisze:Argenta wiem o tym,dlatego napisałem że jeśli nie chce się bawić w szukanie.Przyznam że ja sam nie wiem gdzie ten moduł oryginalny jest...mówisz za schowkiem? daj dokładny namiar,bo jesli np mam wybebeszać wszystko podobnie jak w poszukiwaniu modułu komfortu... to juz mi słabo :)
Do wszystkich podłączeń dojście jest za klapka pod nogami pasażera(kierunek środkowy tunel) a za schowkiem miejsce na nową centralkę i na podłączenie otwierania bagażnika.

Alan

Re: Kappa - sterownik centralnego zamka

Post autor: Alan » 21 paź 2010, 19:42

tak ale tam jest tych modułów milion pińcet:)

argenta67

Re: Kappa - sterownik centralnego zamka

Post autor: argenta67 » 21 paź 2010, 20:20

Alan pisze:tak ale tam jest tych modułów milion pińcet:)
Już o tym podłączeniu było mnóstwo, opcja szukaj.
kkk.JPG
to jest przekaźnik C.Z,
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

madolat
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 505
Rejestracja: 25 paź 2009, 8:28
Imię: Maciej
Lokalizacja: Koźmin Wlkp.

Re: Kappa - sterownik centralnego zamka

Post autor: madolat » 21 paź 2010, 20:47

A kolory przewodów od tego przekażnika pod które trzeba podłączyc "otwieranie" i "zamykanie" są takie same jak te w drzwiach, pod które Ty Alan podłączyłeś swoją centralkę. Pozdrawiam.
Lancia Kappa 3.0 V6 1998r.
Lancia ypsilon 1.4 12V 1996r.

Awatar użytkownika
marceli
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2091
Rejestracja: 14 cze 2010, 22:12
Skype: marcin.kasinski82
Imię: Marcin
Lokalizacja: Opatów/świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Kappa - sterownik centralnego zamka

Post autor: marceli » 24 paź 2010, 19:32

Pytanie do osób używających oryginalnego zamykania cz na pilota na podczerwień.

Czy udaje sie Wam w ogóle zamknąć auto choćby mając ten klucz przy szybie???
U mnie niestety zamknie dopiero jak mam kluczyk z max 30cm od tego jopka przy lampce.
No tragedia, wymieniałem zamek specjalnie po to by wreszcie miec ten cz i alarm ale jak tak ma byc to to wcale nie zdaje egzaminu.
I tak trzeba pchac klucz w zamek a alarmu nie uzbroi , bo nie ma zasiegu, porażka.
dwa cztery benzyna..ale zjadająca LPG :)
Obrazek
Moja Kappa
Obrazek

Awatar użytkownika
Skalniak71
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 501
Rejestracja: 20 gru 2009, 9:56
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Kappa - sterownik centralnego zamka

Post autor: Skalniak71 » 24 paź 2010, 23:54

To ja się martwiłem :| mi z zewnątrz zamknie max 50cm od szyby - w instrukcji podają że do 10m. Też mnie zastanawia jak to rozwiązać, poprawić. Delikatnie sprawę poprawiła wymiana baterii w pilocie. Czekam nadal na odpowiedź w temacie związanym z problemem, mianowicie czy można połączyć urządzenie alarmowe wraz ze wszystkimi fabrycznymi czujkami i sterownikiem centralnego zamka? Tak abym kupując zestaw mógł niefabrycznym pilotem zamknąć/otworzyć centralny z 15m i wyłączyć alarm z pierwszego piętra.
Aktualnie gdy mam fałszywy alarm, muszę się ubrać(często w środku nocy) bo z okna nie ma szans dezaktywacji- wkur...jąca przypadłość.
Bella !Lancia Kappa 3.0 V6 95' Bella#2 Alfa Romeo 166 2.4 jtd 05'
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”