Thesis - zblokowany przycisk elektr. klamki, kontr. HEADLAMP

artirek1
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 12 paź 2010, 8:16
Lokalizacja: Opole

Thesis - zblokowany przycisk elektr. klamki, kontr. HEADLAMP

Post autor: artirek1 » 01 lis 2010, 20:12

Witam.
W mojej Thesis zablokował się przycisk elektrycznego otwierania drzwi (lewy tył). stąd moje pytanie: Czy wie ktoś jak można rozebrać klamke, a włściwie jej chromową osłonę, aby dostać się do tego przycisku, zanim serwis zaproponuje mi wymiane drzwi ? :lol:
Otwieranie mechniczne działa, od wewnątrz też ok wzystkie przyciki funkcjonują, po prostru przycisk, o który mi chodzi wcisnął się i nie chce wrócic na swoje miejsce.
Bardzo proszę o pomoc, mam nadzieje , że nie muszę robierac drzwi bo nigdy tego nie robiłem, a obawiam się podważać tą chromową osłonkę bo nie wiem jak jest zamontowna ( na wcisk, to gdzie zaczepy, czy na śrUby ).
Jak ktoś miał podobny problem,z którym sobie poradził, to proszę o pomoc.

Jeszcze jedno pytanie co chwilę zapala mi się błąd HEADLAMP (gaśnie i nowu zapala i tak w koło) jest to denerwujące. Z tego co się domyślam chodzi o główne oświetlenie (działa bez zarzutów) tylko od poprzedniego właściciela wiem, że wymieniał ksenony, które są ok. Ma ktoś pomysły co z tym fantem zrobić (ksenony nie były wymieniane w serwisie).
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 02 lis 2010, 8:31 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawne tytułowanie tematu, ortografia, styl

argenta67

Re: Thesis - zblokowany przycisk elektr. klamki, kontr. HEAD

Post autor: argenta67 » 03 lis 2010, 5:47

Boczek do rozebrania :hmmm: , a przycisk raczej popsuty do wymiany.
Błąd HEADLAMP do kontroli na kompie, a więc grosik poleci, wymiana reflektora to mus adaptacji komputerem zewnętrznym.

artirek1
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 12 paź 2010, 8:16
Lokalizacja: Opole

Re: Thesis - zblokowany przycisk elektr. klamki, kontr. HEAD

Post autor: artirek1 » 05 lis 2010, 13:12

Jeżeli chodzi o klamkę, to w serwisie oczywiście wymiana. Dlatego mam pytanie czy wie ktoś jak taką klamkę rozłożyć na czynniki proste, chodzi mi, czy można ściągnąć chromową osłonkę z klamki, bo wtedy będę miał dostęp do przycisku (gdzie są zaczepy tej chromowej osłonki).
Co do kontrolki hedlamp, w serwisie stwierdzili uszkodzenie czujnika położenia świateł lub zwarcie gdzieś na kostce tych czujników).
Jeszcze jedno Bardzo Proszę!!!! dajcie namiary na dobrego elektryka, najlepiej niedaleko od Opola, bo serwis doprowadzi mnie do bankructwa. Co od nich wyjeżdżam, to dokładają naprawy za 1000 i wyżej i po każdej wizycie coraz więcej błędów na komputerze samochodowym, KOSZMAR z Ulicy Wiązó.
Pozdrawiam.

argenta67

Re: Thesis - zblokowany przycisk elektr. klamki, kontr. HEAD

Post autor: argenta67 » 05 lis 2010, 17:41

artirek1 pisze:Jeżeli chodzi o klamkę, to w serwisie oczywiście wymiana. Dlatego mam pytanie czy wie ktoś jak taką klamkę rozłożyć na czynniki proste, chodzi mi, czy można ściągnąć chromową osłonkę z klamki, bo wtedy będę miał dostęp do przycisku (gdzie są zaczepy tej chromowej osłonki).
Co do kontrolki hedlamp, w serwisie stwierdzili uszkodzenie czujnika położenia świateł lub zwarcie gdzieś na kostce tych czujników).
Jeszcze jedno Bardzo Proszę!!!! dajcie namiary na dobrego elektryka, najlepiej niedaleko od Opola, bo serwis doprowadzi mnie do bankructwa. Co od nich wyjeżdżam, to dokładają naprawy za 1000 i wyżej i po każdej wizycie coraz więcej błędów na komputerze samochodowym, KOSZMAR z Ulicy Wiązó.
Pozdrawiam.
Masz tu namiary na elektryka, robi stanowczo taniej tylko nazbieraj trochę roboty to więcej zaoszczędzisz :lol: :lol: :lol:

LUKI82

Re: Thesis - zblokowany przycisk elektr. klamki, kontr. HEAD

Post autor: LUKI82 » 06 lis 2010, 19:33

Klameczka do wyczyszczenia, przycisk powinien być dobry. Aby dostać się do klamki należy odkręcić wewnętrzny boczek-troszkę zabawy.

argenta67

Re: Thesis - zblokowany przycisk elektr. klamki, kontr. HEAD

Post autor: argenta67 » 06 lis 2010, 21:54

LUKI82 pisze:Klameczka do wyczyszczenia, przycisk powinien być dobry. Aby dostać się do klamki należy odkręcić wewnętrzny boczek-troszkę zabawy.
No życzę powodzenia, a szczególnie z tylnymi drzwiami boczek to zabawa prawie z zamkniętymi oczami, ale zostaje jeszcze zdjęcie zamka i dopiero klamki i następna zabawa czyli sama klamka.

Awatar użytkownika
Michael G
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 114
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:57
Lokalizacja: Zgierz

Re: Thesis - zblokowany przycisk elektr. klamki, kontr. HEAD

Post autor: Michael G » 06 lis 2010, 23:06

Ten błąd poziomowania lamp powinni Ci naprawić na examinerze. To banalna operacja.
Poszukaj dobrego serwisu Fiata. Mimo wszystko Thesis to fiat i większość ich mechanków sobie z tym radzi.
Nie daj się naciągać... W niektórych postach podajemy ceny napraw i części. Podzwoń po sklepach. Jak znasz VIN podadzą ci ceny. Możesz przecież dostarczyć swoje części do serwisu. Ja tak robię i oszczędności idą w grube tysiące. Przykład: pompa wysokiego ciśnienia serwis 4100.Sklepy uzywana 2100 nowa 3600. Handlarze na allegro 900 zł i tak jest prawie ze wszystkim.
Pozdrawiam
Michael G
W każdej kobiecie jest Lancii dwie trzecie.Były: Thema 2.0 16V 155 KM,Kappa 2,4 JTD 136 KM, Wiśniowy Thesis 2,4 JTD 150 KM Tereską zwany ;-)

artirek1
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 12 paź 2010, 8:16
Lokalizacja: Opole

Re: Thesis - zblokowany przycisk elektr. klamki, kontr. HEAD

Post autor: artirek1 » 07 lis 2010, 16:59

Byłem w serwisie z tym czujnikiem i co powiedzieli: My nie bawimy się w naprawy, my wymieniamy czujnik 250 zł szt (są dwa), bo komputer wskazuje jakieś uszkodzenie tego lub tycz ***, gośc nawet nie był w stanie mi powiedzieć czy jeden, czy dwa zepsute. Błąd zgasili, ale znowu się pojawia i po wyłączeniu silnika znika (tak też było poprzednio).
Na dzień dzisiejszy szukam dobrego elektryka, bo ostatnio to mam dyskotekę na wyświetlaczu, palą się praktycznie wszystkie kontroki, potem znikają, szybkościomierz gdy zapalają się kontrolki spada do zera, za chwilę normalnie. Jak to jest wk........, to chyba niektórzy wiedzą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”