Lybra 1.9 czy 2.4 jtd ???prosze o pomoc

Moderator: stabraf

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Lybra 1.9 czy 2.4 jtd ???prosze o pomoc

Post autor: Polej » 20 lis 2010, 19:51

nie jeżdżę żadnym z nich, ale jest kilka prostych rachunków/aspektów, które musisz przemyśleć.
Oczywiście oba to diesle Common Rail, zresztą technologia stworzona przez grupę Fiata, a więc wiedzą, co robią.
Zastanów się nad takimi rzeczami:
- 2,4 może być i jest oszczędne, ale gdy trzeba, potrafi być dynamiczne. Jest też mniej wrażliwe na zmiany obciążenia samochodu, co za tym idzie mniej wysilone w normalnym użytkownaniu. W Kappie sobie radzi dobrze, a Lybra jest lżejsza. 1.9 natomiast może być oszczędniejsze w określonych sytuacjach (trasa, miasto), ale z reguły bez balastu. Przy obciążeniu pewnie wyniki są porównywalne, przy czym 2,4 będzie bardziej dynamiczne
-diesle są cięższe, co za tym idzie- zawieszenie staje się mniej trwałe. Przy czym 5 cylindrowy 2,4 jest cięższy od 1,9 co minimalnie skraca okresy 'pomiędzy' regeneracją zawieszenia.Minimalnie
-kwestia ubezpieczenia również ma znaczenie- widełki pojemnościowe mają znaczenie w przypadku np. braku zniżek itp.
-jeśli chodzi o części zamienne i ich koszty- tu musi wypowiedzieć się ktoś, kto miał oba motory, lub oba serwisuje, żeby nie było 'sąsiedzkich' cenników.
-to, czy wolisz 2,4 czy 1,9 powinno zależeć od charakterystyki z jaką jeździsz i ogólnie do czego potrzebne Ci auto.
-z pewnością łatwiej sprzedać 1,9 choć rozsądek mówi, że kupując ten słabszy motor może być bardziej 'wyjeżdżone' i gorzej wyposażone od 'flagowej' wersji.


Tyle ode mnie, oczywiście nie uważam, że mam 'rację absolutną'.
Ostatnio wszyscy na forum strasznie nerwowi i pospolite jest 'szukanie zaczepki'. Pewnie dlatego, że wszyscy zmieniliśmy koła na zimowe i nas szlag trafia, jak patrzymy na zużywający się bieżnik i jak nam pływa samochód (no chyba, że jeździmy na samych balonach).
Pozdrawiam!
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
MICHU
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2199
Rejestracja: 09 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Re: Lybra 1.9 czy 2.4 jtd ???prosze o pomoc

Post autor: MICHU » 20 lis 2010, 20:16

Polej pisze: Ostatnio wszyscy na forum strasznie nerwowi i pospolite jest 'szukanie zaczepki'. Pewnie dlatego, że wszyscy zmieniliśmy koła na zimowe i nas szlag trafia, jak patrzymy na zużywający się bieżnik i jak nam pływa samochód (no chyba, że jeździmy na samych balonach).
Pozdrawiam!

też to zauważyłem :D

Awatar użytkownika
NIKI
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 712
Rejestracja: 01 sie 2009, 12:18
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lybra 1.9 czy 2.4 jtd ???prosze o pomoc

Post autor: NIKI » 20 lis 2010, 20:47

Ja nie zmieniłem :D
Moje byłe Włoszki

dżordż
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 26 paź 2010, 20:47
Lokalizacja: Gdynia

Re: Lybra 1.9 czy 2.4 jtd ???prosze o pomoc

Post autor: dżordż » 20 lis 2010, 21:10

no mi potrzebne rodzinne autko:-) no ale juz wybrałem rodzaj nadwozia bedzie to sedan jednak żona mnie przekonala ja bylem za kombi hehe ale cóż posedłem naa ugode :-) ale do rzeczy interesuje mnie także sama eksploatacje lybry już wiem wiele naczytałem sie wiele nawet ceny części spr w paru sklepach z częściami tak dla pewności ale także chciałem o to zapytać, to że naprzykład sie trafi na model wyeksploatowany to normalka ale są też mniej zuzyte:-) a teraz patrzałem to byłja jedna lyberka co mnie zainteresowała ale zobaczymy:-)

dżordż
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 26 paź 2010, 20:47
Lokalizacja: Gdynia

Re: Lybra 1.9 czy 2.4 jtd ???prosze o pomoc

Post autor: dżordż » 20 lis 2010, 21:14

http://moto.allegro.pl/sliczna-lybra-op ... 96513.html" onclick="window.open(this.href);return false;
link do niej ogólnie ciekawa

dżordż
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 26 paź 2010, 20:47
Lokalizacja: Gdynia

Re: Lybra 1.9 czy 2.4 jtd ???prosze o pomoc

Post autor: dżordż » 20 lis 2010, 21:17

ale najlepsze jest jak ci nasi handlarze wpisują przebiegi hehe 160tys disel hehe to az smiac mi sie chce bo ja akurat na to niepatrze wiec jak by mi wpisał nawet ponad 200 to bym sie niewystraszyl a pojechał obejrzeć jak bym sie zainteresował wiec tego niepojmuje bo to nawet na logike niejest mozliwy taki przebieg w prawie 11letnim aucie......

Awatar użytkownika
NIKI
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 712
Rejestracja: 01 sie 2009, 12:18
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lybra 1.9 czy 2.4 jtd ???prosze o pomoc

Post autor: NIKI » 20 lis 2010, 21:18

Kolor zajefajny bardzo mi się podoba, stan ładny. Nie wierze tylko w przebieg. Jednak auto godne uwagi.
Moje byłe Włoszki

Rafako

Re: Lybra 1.9 czy 2.4 jtd ???prosze o pomoc

Post autor: Rafako » 20 lis 2010, 21:21

lulu85 pisze: Prawda jest taka : większość diesli na rynku wtórnym jest mocno wyeksploatowana i kupno takiego pojazdu to mocna zagadka. Podzespoły też nie pozostają obojętne w stosunku do przebiegu.
Wiem że każdy tutaj nie kupuje od Turka w Niemczech, wszyscy maja lalki po niemieckim doktorze i każdego diesel pali mniej niż jak miał 50.000 przebiegu. A przebieg - oczywiście 100-170 tyś. kilometrów :smiech3: :smiech3:

Ku uciesze niektórych powoli przestaję czytać te głupoty które tutaj się pojawiają ..
Tutaj Thesisy ludziom palą po 5 litrów po W-wie, klocki starczają na dłużej niż koło dwumasowe a fury rejestruje się na pobliskim cmentarzu - i co fajniejsze - na 'legalu'.
Choroba, chętnie bym się nie zgodził z powyższą wypowiedzią (nawet z przekory ;) ) ale nijak nie mogę :D Toć to sama prawda jest niestety.
Serdecznie pozdrawiam.

Awatar użytkownika
MICHU
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2199
Rejestracja: 09 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Re: Lybra 1.9 czy 2.4 jtd ???prosze o pomoc

Post autor: MICHU » 20 lis 2010, 21:24

Ładne auto, rzadki kolor, ale zaraz usłyszysz, że ma haka i może to świadczyć o tym, że było traktowane jako wół roboczy :) Osobiście nie kierowałbym się do końca tym stereotypem, sprzedawca pisze, że "auto jak nowe", moim zdaniem musi mieć dużo odwagi skoro tak stwierdza, (osobiście zajmuję się sprzedażą małych, używanych fiatów typu seicento, panda i trafiają mi się czasem z przebiegami rzędu 20 tys mimo to nigdy nie piszę w ogłoszeniach, że jak nowe dlatego tu podziwiam sprzedawcę za odwagę. Dodam, ze auta z Holandii z tych roczników mają średnio zdecydowanie większe przebiegi niż ten deklarowany w ogłoszeniu a b. dużo handlarzy nabywa je na giełdzie w Utrechcie, kto był to wie o co chodzi:)

pozdrawiam

Awatar użytkownika
NIKI
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 712
Rejestracja: 01 sie 2009, 12:18
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Lybra 1.9 czy 2.4 jtd ???prosze o pomoc

Post autor: NIKI » 20 lis 2010, 21:26

Auto z Holandii ma hak bo co wakacje targało przyczepa kempingową. Norma :)
Moje byłe Włoszki

Awatar użytkownika
Sharuga
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 806
Rejestracja: 21 mar 2009, 20:28
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Re: Lybra 1.9 czy 2.4 jtd ???prosze o pomoc

Post autor: Sharuga » 20 lis 2010, 21:31

NIKI pisze:Auto z Holandii ma hak bo co wakacje targało przyczepa kempingową. Norma :)
KAŻDE auto w Holandii ma hak, nawet jak nie ma co targać. Taki sport narodowy - hak musi być.
Pozdrowienia z ziemi Połczyńskiej
Lybra SW '99 1.9 jtd,

dżordż
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 26 paź 2010, 20:47
Lokalizacja: Gdynia

Re: Lybra 1.9 czy 2.4 jtd ???prosze o pomoc

Post autor: dżordż » 20 lis 2010, 21:34

najlepsze jest to że pracuje w holandii hehe i wiem cos o przebiegach tutaj i wogóle....wiec pisząc 160tys to ten Pan mógł sie pomylić troche... ale sam sobie niechce ściągnac bo wole w polsce spr ze swoim mech znajomym no i te formalnosci juz raz to mialem z mondeo i wystarczy....ale nasi handlarze maja co ciagnac z tad nietylko z gieldy jest taka strona odpowiednik alllegro naszego nazywa sie markplats jest tam wszystko jak na allegro;-) a aut od groma i ceny teez satysfakcjujące

Awatar użytkownika
Sharuga
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 806
Rejestracja: 21 mar 2009, 20:28
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Re: Lybra 1.9 czy 2.4 jtd ???prosze o pomoc

Post autor: Sharuga » 20 lis 2010, 21:47

dżordż pisze:najlepsze jest to że pracuje w holandii hehe i wiem cos o przebiegach tutaj i wogóle....wiec pisząc 160tys to ten Pan mógł sie pomylić troche...
Bardziej bliskie prawdy może być 1160000km ale licznik jest tylko do 999999km :) więc na liczniku 160kkm :). Widziałem paska przytarganego z Holandii który miał ZTCP 920kkm. I banglał całkiem ładnie...
Pozdrowienia z ziemi Połczyńskiej
Lybra SW '99 1.9 jtd,

Awatar użytkownika
MICHU
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2199
Rejestracja: 09 sie 2008, 0:00
Lokalizacja: Krosno

Re: Lybra 1.9 czy 2.4 jtd ???prosze o pomoc

Post autor: MICHU » 20 lis 2010, 21:51

zajrzałem na tą stronkę, przebiegi w Lybrach średnie po 350.000 ;) wyobrażacie sobie Lancie wystawiane na allegro z tymi przelotami ??? słabo się sprzedają ogólnie w PL a z tymi przelotami to już w ogóle nie miałyby prawa zejść.....

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: Lybra 1.9 czy 2.4 jtd ???prosze o pomoc

Post autor: markiz » 20 lis 2010, 21:56

dżordż pisze:najlepsze jest to że pracuje w holandii hehe i wiem cos o przebiegach tutaj i wogóle....wiec pisząc 160tys to ten Pan mógł sie pomylić troche... ale sam sobie niechce ściągnac bo wole w polsce spr ze swoim mech znajomym no i te formalnosci juz raz to mialem z mondeo i wystarczy....ale nasi handlarze maja co ciagnac z tad nietylko z gieldy jest taka strona odpowiednik alllegro naszego nazywa sie markplats jest tam wszystko jak na allegro;-) a aut od groma i ceny teez satysfakcjujące
Dżordż,postawił byś chociaż jeden przecinek lub kropkę.Przecież to ludzie czytają a to już nie pierwszy raz.
Nie ważne co ty wypisujesz,ale jak : czerwona :
Człowieku oczy bolą :lol:
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lybra/Lybra SW”