Delta II - Jaki siłownik i wkładki?

Awatar użytkownika
grodek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: 03 mar 2010, 22:49
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rybnik

Delta II - Jaki siłownik i wkładki?

Post autor: grodek » 21 sty 2011, 20:21

Pewnie każdy właściciel Delty borykał się z problemem centralnego zamka (góra,dół,góra,dół :D ).Ja już w połowie ten problem zneutralizowałem.Okazało się że w przednich drzwiach pasażera jest do wymiany siłownik.Moje pytanie,jaki wybrać żeby pasował?Czy musi być z tego samego modelu czy są jakieś zamienniki?
Drugie pytanie.Przy wymianie wkładek od zamków (przy kupnie samochodu od pasażera nie działał,teraz kres przyszedł na lewą stronę :x ),czy muszą być z Delty II czy mogą być zamienne (Tipo,Tempra,Dedra?).

Awatar użytkownika
dr_scott
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 31 mar 2008, 0:00
Imię: Scott
Lokalizacja: Radzionków

Re: Delta II - Jaki siłownik i wkładki?

Post autor: dr_scott » 26 sty 2011, 23:05

Samego siłownika nie wymienisz. Musisz wymienić cały mechanizm zamka z zabudowanym wewnątrz siłownikiem. Raczej tutaj w grę wchodzi tylko Delta/Dedra, bo Tipo/Tempra miały bodaj nieco inne dźwigienki pod klamki.


Wkładki powinny pasować jakieś fiatowskie, ale to już najlepiej pytaj w jakimś sklepie z częściami Fiat/ Lancia.
Alfa Romeo 159 SW ti 2.0jtdm '09
Lancia Ypsilon 1.4 16V '06

Lancia Lybra SW 1.9JTD LX '01
Lancia Dedra SW 1.9TDS LS '97
Opel Corsa 1.2i JOY '93
Fiat 125p '87 + Fiat Argenta 2.0i '82 --> FIAT 125 2000 iniezione eletronica
* * * OBERSCHLESIEN... mein Vaterland * * *

Awatar użytkownika
grodek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: 03 mar 2010, 22:49
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rybnik

Re: Delta II - Jaki siłownik i wkładki?

Post autor: grodek » 30 sty 2011, 9:34

Dziękuje za pomoc.Przeglądając Allegro widzę że mechanizm do Dedry jest o wiele tańszy.Ciekaw jestem czy mechanizmy z innej wersji Delty będzie pasował?Niestety mój elektryk który jest bardzo dobrym fachowcem niewiele wie na temat Lancii i zamienników do niej

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Delta II - Jaki siłownik i wkładki?

Post autor: Polej » 30 sty 2011, 9:47

a nie masz może zdjęcia mechanizmu/całego siłownika? Może akurat podobny był w Brava, bo mam takowy sprawny, choć to nieco późniejsza konstrukcja już..
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
dr_scott
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 31 mar 2008, 0:00
Imię: Scott
Lokalizacja: Radzionków

Re: Delta II - Jaki siłownik i wkładki?

Post autor: dr_scott » 31 sty 2011, 21:54

grodek pisze:Dziękuje za pomoc.Przeglądając Allegro widzę że mechanizm do Dedry jest o wiele tańszy.Ciekaw jestem czy mechanizmy z innej wersji Delty będzie pasował?Niestety mój elektryk który jest bardzo dobrym fachowcem niewiele wie na temat Lancii i zamienników do niej
Mechanizmy Delty i Dedry powinny być identyczne, bo z tego co się orientuję to całe drzwi są identyczne (oczywiście w wersji 5d). Nie sądzę, żeby w wersji 3d były inne mechanizmy.
A Fiat jak już wspomniałem może być pozornie taki sam, ale różni się w detalach, choć może jest jakiś identyczny. Najlepiej porównać po numerach katalogowych.
Być może Alfa 145 jeszcze będzie miała coś podobnego.
Alfa Romeo 159 SW ti 2.0jtdm '09
Lancia Ypsilon 1.4 16V '06

Lancia Lybra SW 1.9JTD LX '01
Lancia Dedra SW 1.9TDS LS '97
Opel Corsa 1.2i JOY '93
Fiat 125p '87 + Fiat Argenta 2.0i '82 --> FIAT 125 2000 iniezione eletronica
* * * OBERSCHLESIEN... mein Vaterland * * *

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”