Wypadek Kubicy

Znalazłeś, widziałeś lub wiesz gdzie stoi jakaś Lancia, zdezelowana, na szrocie czy gdzieś w stodole... podziel się z nami tą informacją.
Znasz jakąś ciekawą stronę internetową poświęconą Lancii? Podziel się z nami dodając tutaj jej adres!
Tylko odnośniki dotyczące Lancii lub blisko z nią spokrewnione.
W dziale nie zamieszczamy linków do ogłoszeń, które za jakiś czas stracą ważność!

Moderator: giekso

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Wypadek Kubicy

Post autor: Tomzik » 08 wrz 2012, 20:53

Powiem szczerze, że mi też to zwisło...

Tyle plotek i bzdetów wokół tego tematu już się naczytałem, że mam dosyć.

Życzę mu jak najlepiej , zwłaszcza w kwestii pełnego powrotu do zdrowia, ale nie ukrywam też, że F1 interesowałem się na długo przed pojawieniem się Kubicy i bez niego spokojnie sobie daję radę :)
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
Saleen
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 839
Rejestracja: 28 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: / Gliwice /
Kontakt:

Re: Wypadek Kubicy

Post autor: Saleen » 08 wrz 2012, 20:56

Kiepsko ta ręka wygląda :|

Pozdrawiam, Michał

Awatar użytkownika
egon.
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Posty: 514
Rejestracja: 28 sie 2012, 7:20
Imię: Paweł
Lokalizacja: Pleszew

Re: Wypadek Kubicy

Post autor: egon. » 15 wrz 2012, 20:42

Dla mnie człowiek wspaniały. Więkrzosc ludzi po takim wypadku by się poddała, a on nie ;)
Lancia Lybra Intensa SW 2,4 JTD 150KM
Lancia Lybra Berlina 1,9 JTD 115 KM --> 140KM by Ramzes na części

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Wypadek Kubicy

Post autor: Tomzik » 16 wrz 2012, 13:45

Większość kierowców rajdowych czy wyścigowych by się nie poddała, więc czemu on miałby?

Wystarczy wspomnieć Laudę a z ostatnich czasów Massę. A Zanardi? (na rajdach się nie znam, ale na pewno możnaby i tutaj wiele przykładów znaleźć)
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Polej
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2432
Rejestracja: 09 lut 2010, 16:45
Imię: Marcin
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Wypadek Kubicy

Post autor: Polej » 16 wrz 2012, 13:59

Jeszcze nie słyszałem, żeby kierowca zawodowy, czyli np. kierowca "tira" , karetki, czy autobusu rzucił prace i przestał jeździć, bo zdarzył mu się wypadek w pracy.
Lancia Kappa 2.0 20V
Saab 9-5 2.8 Turbo6 XWD

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Wypadek Kubicy

Post autor: Nat » 02 paź 2012, 10:35

Polej pisze:Jeszcze nie słyszałem, żeby kierowca zawodowy, czyli np. kierowca "tira" , karetki, czy autobusu rzucił prace i przestał jeździć, bo zdarzył mu się wypadek w pracy.
Masz rację, ale nie należy zapominać, że ta jego ręka była naprawdę mocno zmasakrowana. Spotkałem się z opinią, że gdyby to nie był Kubica, to w przypadku takich obrażeń, standardową procedurą medyczną jest... amputacja.
Ale ręka została uratowana, pytanie tylko, na ile po z górą półtora roku wróciła do sprawności?
A bolid F1, to nie TIR, by nim jeździć (i wygrywać, bo o to przecież chodzi), potrzebna jest pełna sprawność. Stąd wątpliwości co do realności jego powrotu. Ale przywołany przez Tomzika przykład np. powrotu Niki Laudy do F1 po fatalnym wypadku z 1976 napawa optymizmem. Tylko, ze Lauda wrócił do wyścigów F1 6 tygodni po wypadku....
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Wypadek Kubicy

Post autor: Dudi » 23 kwie 2013, 11:36

Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „::: Znalezione & Linkownia :::”