Lybra - kontrolka ABS i ASR

Awatar użytkownika
Barton
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 319
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:11
Imię: Bartek
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Lybra - kontrolka ABS i ASR

Post autor: Barton » 19 lut 2011, 6:01

Jestem wlasnie w trasie i pojawil sie problem. Po przejechaniu kilkuset kilometrow, w czasie jazdy zapalily sie kontrolki ABS i ASR na liczniku oraz asr na przycisku w tunelu. Macie moze jakies porady co w takiej sytuacji zrobic? Co moze byc przyczyna? Moja Lybra to jak w opisie ponizej. Posiada ESP.
Bardzo dziekuje za wszystkie informacje.

argenta67

Re: Lybra - kontrolka ABS i ASR

Post autor: argenta67 » 19 lut 2011, 8:03

W takim przypadku można tylko podłączyć pod komputer i odczytać przyczynę tego zapalenia kontrolek, wszystko inne to wróżenie z fusów.

Awatar użytkownika
Barton
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 319
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:11
Imię: Bartek
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Lybra - kontrolka ABS i ASR

Post autor: Barton » 19 lut 2011, 8:39

Rozumiem. Na jazde to nie wplywa, nie mam tylko zadnego z systemow. Dodam, ze pojawil sie nowy objaw. Po zgaszeniu silnika i ponownym zapaleniu kontroli gasna i przez jakis czas dziala wszytko normalnie. Po jakim czasie znowu sie zapala. Jak ktos mial podobnie to prosze o informacje. Zapewne nie obedzie sie bez komputera. Ale dopiero jak wroce. Mam jeszcze do przejechania 1000 km.

argenta67

Re: Lybra - kontrolka ABS i ASR

Post autor: argenta67 » 19 lut 2011, 8:48

drv pisze:Rozumiem. Na jazde to nie wplywa, nie mam tylko zadnego z systemow. Dodam, ze pojawil sie nowy objaw. Po zgaszeniu silnika i ponownym zapaleniu kontroli gasna i przez jakis czas dziala wszytko normalnie. Po jakim czasie znowu sie zapala. Jak ktos mial podobnie to prosze o informacje. Zapewne nie obedzie sie bez komputera. Ale dopiero jak wroce. Mam jeszcze do przejechania 1000 km.
Przy takich objawach można sadzić, że np któryś z czujników przy kole nie czyta prawidłowo prędkości obrotowej i jeśli inne zrobią to prawidłowo to zapalają się kontrolki informując o awarii.

Awatar użytkownika
Jarek_Lu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 427
Rejestracja: 05 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin

Re: Lybra - kontrolka ABS i ASR

Post autor: Jarek_Lu » 19 lut 2011, 19:45

argenta67 pisze:W takim przypadku można tylko podłączyć pod komputer i odczytać przyczynę tego zapalenia kontrolek, wszystko inne to wróżenie z fusów.
Zaczynam wróżyć , ponieważ u mnie periodycznie , nie określiłem czynników zewnętrznych zapala się w czasie jazdy i wtedy nie gaśnie aż do wyłączenia zapłonu lub mogę jeździć całymi dniami i wszystko działa znakomicie .
Jak znam swoje szczęście jak umówię się na komputer wtedy będzie ok , choć na razie od kilku dni pali się na okrągło .

argenta67

Re: Lybra - kontrolka ABS i ASR

Post autor: argenta67 » 19 lut 2011, 19:58

Jarek_Lu pisze:
argenta67 pisze:W takim przypadku można tylko podłączyć pod komputer i odczytać przyczynę tego zapalenia kontrolek, wszystko inne to wróżenie z fusów.
Zaczynam wróżyć , ponieważ u mnie periodycznie , nie określiłem czynników zewnętrznych zapala się w czasie jazdy i wtedy nie gaśnie aż do wyłączenia zapłonu lub mogę jeździć całymi dniami i wszystko działa znakomicie .
Jak znam swoje szczęście jak umówię się na komputer wtedy będzie ok , choć na razie od kilku dni pali się na okrągło .
Komputer zapisuje błąd do wykasowania.

Awatar użytkownika
Barton
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 319
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:11
Imię: Bartek
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Lybra - kontrolka ABS i ASR

Post autor: Barton » 22 lut 2011, 10:52

Wróciłem, udało się dojechać chociaż sporo moich znajomych wątpiło w Lucynę ;)
po jakimś 1000km problem sam się rozwiązał, tzn na razie wszytko działa.
W międzyczasie dowiedziałem się, że to na stykach jakiś kostek przy kołach traci się sygnał i wywala błąd. Może przy jakiejś dziurze albo czymś podobnym tak właśnie się stało.
Dziękuję za pomoc :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”