Dedra - nie działa wskaźnik obrotomierza i lampka hamulca

SRUUF
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 02 lip 2009, 18:01
Skype: pilczanka
Lokalizacja: Wrocław

Dedra - nie działa wskaźnik obrotomierza i lampka hamulca

Post autor: SRUUF » 16 mar 2011, 9:31

Witam. Dedra'97.Od 3 lat mam problem z działaniem wskaźnika obrotomierza i lampki hamulca ręcznego. Praktycznie przez wszystkie zimy przestają mi wskazywać oba wskaźniki w desce rozdzielczej(zawsze skorelowane w czasie). Z niewiadomego powodu nagle zaczyna wszystko działać na kilka dni-miesiąc i równie nagle przestaje. Podejrzewam zaśniedzenie styków zasilania lub przerwę/zimny lut na płytce montażowej. Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać?
Marek
Ostatnio zmieniony 16 mar 2011, 10:40 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Proszę poprawnie tytułować posty! Poprawiłem

Awatar użytkownika
bentekQLIMAX
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 218
Rejestracja: 12 lip 2010, 23:10
Imię: Dawid
Lokalizacja: Zabrze

Re: Dedra - nie działa wskaźnik obrotomierza i lampka hamulc

Post autor: bentekQLIMAX » 17 mar 2011, 20:08

witam mialem cos podobnego obrotomierz i wskaznik paliwa szalal
rozkrec deske i wyciagnij licznik kup kilka zaroweczek do licznika tak na wszelki wypadek jak masz jakies popalone bo troche roboty jest przy wyciaganiu licznika :(
bedzie ci potrzebny miernik uniwersalny aby sprawdzic przejscia na folii troszke cyny kalafoni i papier scierny lub przeparat do stykow i uwazaj aby nie przegrzac sciezek na plytce
taki zabieg powinien cos pomoc
u mnie pomoglo :)
milej pracy

SRUUF
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 02 lip 2009, 18:01
Skype: pilczanka
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dedra - nie działa wskaźnik obrotomierza i lampka hamulc

Post autor: SRUUF » 18 mar 2011, 9:27

Dzieki za odpowiedź. Już myślałem o dobraniu się do deski ale nie mając żadnej instrukcji boję się, że później jej nie poskładam. Podejrzewam, że to jest robota na wiele godzin i lepsza pogodę :x . Żarówki świecą mi wszystkie, poza tą od hamulca (która także nie jest przepalona , bo czasami się zapala gdy obrotomierz zaczyna wskazywać.). Czy można spróbować najpierw dostać się bez zdejmowania tablicy i przez np. włożenie ręki poruszać jakimiś wtyczkami. Może same styki w gnieździe złączki zaśniedziały ?

Awatar użytkownika
Dawid
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 4784
Rejestracja: 11 lip 2009, 17:48
Imię: Dawid
Lokalizacja: Głuchołazy

Re: Dedra - nie działa wskaźnik obrotomierza i lampka hamulc

Post autor: Dawid » 18 mar 2011, 9:39

Tam od tyłu jest wszystko tak delikatne że polecam wyjęcie zegarów by niepotrzebnie nie narobić ambarasu pchając łapy na oślep.;)
Były:
Fiat Cinqecento 700 93r
Fiat Seicento 900 design Sporting 01r
Lancia Delta II 2.0 16V 93r
Lancia Kappa SW 2.4 JTD +soft 99r
Lancia Y 1.2 01r
Fiat Bravo II 1.9 MJet +soft 08r
Fiat Stilo Multiwagon 1.9 JTD 03r
Fiat Stilo Abarth 2.4 04r
Lancia Delta Platino 1.6 MultiJet 10r
Fiat Grande Punto Sport 1.4 16V 05r
Lancia Musa Platino 1.4 16V 07r

Jest:
Fiat Freemont Lounge 2.0 MultiJet FWD 14r
Alfa Romeo Giulietta Distinctive 2.0 JTDm 11r
Yamaha FJR 1300 A

Nie staraj się wszystkiego zrozumieć bo wszystko stanie się niezrozumiałe

Awatar użytkownika
dr_scott
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 31 mar 2008, 0:00
Imię: Scott
Lokalizacja: Radzionków

Re: Dedra - nie działa wskaźnik obrotomierza i lampka hamulc

Post autor: dr_scott » 18 mar 2011, 14:29

A wystarczy poszukać na forum. Już kilka razy opisywałem jak rozwiązać ten problem.

Pozdro
Alfa Romeo 159 SW ti 2.0jtdm '09
Lancia Ypsilon 1.4 16V '06

Lancia Lybra SW 1.9JTD LX '01
Lancia Dedra SW 1.9TDS LS '97
Opel Corsa 1.2i JOY '93
Fiat 125p '87 + Fiat Argenta 2.0i '82 --> FIAT 125 2000 iniezione eletronica
* * * OBERSCHLESIEN... mein Vaterland * * *

SRUUF
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 02 lip 2009, 18:01
Skype: pilczanka
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dedra - nie działa wskaźnik obrotomierza i lampka hamulc

Post autor: SRUUF » 23 mar 2011, 9:11

Niestety nie jestem taki biegły w odnajdywaniu tematów w forum. Podobnie jak nie wiem, w jaki sposób wykręcić zegary. Może mógłbyś mi wskazać gdzie/jak tego szukać, będę bardzo wdzięczny. M

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Dedra - nie działa wskaźnik obrotomierza i lampka hamulc

Post autor: jerzy » 24 mar 2011, 20:20

SRUUF pisze:Niestety nie jestem taki biegły w odnajdywaniu tematów w forum. Podobnie jak nie wiem, w jaki sposób wykręcić zegary. Może mógłbyś mi wskazać gdzie/jak tego szukać, będę bardzo wdzięczny. M
Witam na tej stronie na dole w lewym dolnym rogu jest okienko szukaj wpisz w nim ( dedra obrotomierz )i będziesz w domu ,,,,,,,,,,,, tylko bez nawiasów ,,,,,,,

pozdro,,,,,,,,,

dedra 19tds

SRUUF
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 02 lip 2009, 18:01
Skype: pilczanka
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dedra - nie działa wskaźnik obrotomierza i lampka hamulc

Post autor: SRUUF » 25 mar 2011, 9:09

Odnalazłem inaczej opis (i wiele innych ciekawych)na ten temat poprzez nik i "pokaż posty tego uzytkownika". Nie wiem tylko jak (tam nie było) wyjąć tablicę zegarów. podejrzewam, że trzeba odłączyć od tyłu np. linkę obrotomierza, a nie wiem też, czy wkręty mocujące znajdują się tylko z przodu, czy jeszcze gdzieś. Tego własnie sie obawiam, bo z lutowaniem ścieżek żaden problem. Mam już za sobą (i ponownie po 3 latach przed) wymianę żarówek w oświetleniu panelu klimy. Teraz wlutuję chyba diody, jak się zmieszczą...dzięki za pomoc. marek

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Dedra - nie działa wskaźnik obrotomierza i lampka hamulc

Post autor: jerzy » 25 mar 2011, 10:33

SRUUF pisze:Odnalazłem inaczej opis (i wiele innych ciekawych)na ten temat poprzez nik i "pokaż posty tego uzytkownika". Nie wiem tylko jak (tam nie było) wyjąć tablicę zegarów. podejrzewam, że trzeba odłączyć od tyłu np. linkę obrotomierza, a nie wiem też, czy wkręty mocujące znajdują się tylko z przodu, czy jeszcze gdzieś. Tego własnie sie obawiam, bo z lutowaniem ścieżek żaden problem. Mam już za sobą (i ponownie po 3 latach przed) wymianę żarówek w oświetleniu panelu klimy. Teraz wlutuję chyba diody, jak się zmieszczą...dzięki za pomoc. marek

Witam jak tego jeszcze nie robiłeś-to jest dość trudna sprawa w związku z słabym dostępem.
Najpierw trzeba odkręcić tą listwę ozdobną nad kierownicą -śrubki dwie na imbusik,opuścić kierownicę i ją wyjąć(uwaga na lewą stronę tam jest podpięte oświetlenie).Następnie Górna osłona zegarów tam chyba jest pięć śrubek gwiazdka - trzeba głowę pochylić i wtedy je zobaczysz.Po odkręceniu tego powinieneś zobaczyć śruby mocujące zegary (tylko odkręcaj te większe) u mnie są na gwiazdkę inni maja na imbusa.Jak już poluzujesz zegary - wtedy zaczynają się schody (ciężki dostęp) zależy jak duże masz dłonie.Trzeba wypiąć kostki ile ich jest nie pamiętam.Zacznij od prawej strony ponieważ od tej strony jest najlepszy dostęp do linki.Pamiętaj nie wyciągaj jej za bardzo - bo potem będą kłopoty przy wkładaniu(cofaniu). To tyle co pamiętam .Poszukaj na forum ja już to wiele razy dokładnie opisywałem>.

Pozdro,,,,,,,,,,,,

SRUUF
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 02 lip 2009, 18:01
Skype: pilczanka
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dedra - nie działa wskaźnik obrotomierza i lampka hamulc

Post autor: SRUUF » 25 mar 2011, 17:51

Dzięki. Poczekam na ciepły dzień i spróbuję. Przed wczoraj obrotomierz zadzaiałał przez 15 minut. Hura! ;-)

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Dedra - nie działa wskaźnik obrotomierza i lampka hamulc

Post autor: jerzy » 25 mar 2011, 18:28

Spróbuj tam pod deską koło bezpieczników poruszać kostkami - na zasadzie wysunąć wsunąć,poruszać stycznikami - może tam jest problem z kontaktowaniem,zły styk. Ja bym jeszcze poruszał wszystkimi bezpiecznikami może zima im szkodzi (zły kontakt).Pod maską też są kostki tak samo poruszaj może na zasadzie prób i błędów nie trzeba będzie rozbierać zegarów.Może kiepska masa,bo jak ręczny raz jest a potem go nie ma.Podnosząc dźwignie ręcznego ten wyłącznik pod nią podaje masę i kontrolka świeci.
Coś jest nie tak skoro to nie działa tylko wtedy jak jest zimno (zima). MOŻE SIĘ UDA.

Pozdro,,,,,,,,,,,,,

SRUUF
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 02 lip 2009, 18:01
Skype: pilczanka
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dedra - nie działa wskaźnik obrotomierza i lampka hamulc

Post autor: SRUUF » 28 mar 2011, 10:20

No tak, ale, czy bez odkręcania tablicy dostanę się ręką do kostek za nią? Bezpieczniki wszystkie ostatnio sprawdzałem, wyjmując z gniazd. Myślę, że to jest jednak problem ze ścieżkami, a prąd płynie po współnej ścieżce akurat na te dwa punkty w tablicy. Może jest zaśniedziała złączka kostki ale próbowałem już kiedyś tam od dołu się wcisnąć ręką i nic! Mimo, że lubię to auto (mam je od 9 lat, przebieg niespełna 157000 i szkoda oddać za "darmo"), to jednak muszę pomyślec poważnie o jego zmianie. Pozdrawiam Marek

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Dedra - nie działa wskaźnik obrotomierza i lampka hamulc

Post autor: jerzy » 29 mar 2011, 7:50

Witaj - ponieważ stwierdziłeś ,że awaria obrotomierza i ręczny nie działa jak jest zimno lub wilgoć itp.Wobec powyższego doszedłem do wniosku,że może bez odkręcania zegarów może się naprawić.Ponieważ pod deską nad bezpiecznikami też są kostki i ja je miałem na myśli w poprzednim poście- żeby je poruszać na zasadzie wysuń-wsuń i tyle.Poruszaj tam kablami - możesz nie mieć masy.Tam pod deską mogła się zebrać wilgoć jakiś przeciek lub po czyszczeniu klimy(jeżeli ją masz)I właśnie w zimie to się uwydatnia i może dochodzić do jakiegoś braku kontaktu(śniedź).Opuść deskę bezpieczników i zobaczysz tam jakieś kostki.Tak samo poruszaj przekaźnikami obok bezpieczników.

Pozdro,,,,,,,,

SRUUF
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 02 lip 2009, 18:01
Skype: pilczanka
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dedra - nie działa wskaźnik obrotomierza i lampka hamulc

Post autor: SRUUF » 29 mar 2011, 8:23

Cześć. Sprawdzę bezpieczniki pod pasem podszybia. Ale tam jak pamietam, bodaj jest 3 sztuki. Klima faktycznie po dłuższym działaniu w poz LO i przejściu na 18 puszcza przez jakiś czas (ok. 5 minut)wilgoć, mimo, że odkażam ją 2 razy w roku.Byc może ma to wpływ na śniedzenie styków.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”