Thesis - hamulec postojowy

Awatar użytkownika
Krissu1980
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 418
Rejestracja: 13 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: Krissu1980 » 05 sie 2013, 23:41

A powiedzcie mi czy moduł sterujący hamulcem ma jakieś zabezpieczenia przeciw zbyt dużemu poborowi prądu w razie zatarcia tłoczka? objawy mam takie, że po regeneracji tłoczek chodzi elegancko, ale z moduł nie podaje na niego żadnego napięcia. Kasowanie TEXĄ błędów nic nie daje...

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: LUKIThesis » 06 sie 2013, 9:13

Ostatnio kasowałem w thesis kolegi błędy FES i mimo że po skasowaniu błędów i wymazaniu ich z FES błąd na desce widniał a FES już po kolejnych podpięciach pokazywał że błędów nie ma...lipa. Kupiłem teraz oryginalny Examiner fiat lancia alfa czekam aż do mnie dotrze i zobaczę jak ta zabawka działa :D

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: LUKIThesis » 09 sie 2013, 21:15

Examiner dotarł już do mnie i pierwsze testy za mną :) działa znakomicie. Kumpel podjechał z wyżej opisanym problemem i co się okazało? a to że faktycznie FES nadaje się tylko do zabawy by sobie błąd podejrzeć lub go wirtualnie usunąć ale tylko z pamięci FES, a nie z centralek naszych Thesis. Examiner błąd usunął i wymazał dając kierowcy ciszę i spokój w czasie jazdy, no tylko szkoda że nie mieliśmy poziomego podłoża, a górkę bo jeszcze byśmy zrobili kalibrację lamp no ale zawsze jest pretekst do kolejnego spotkania się i pogadania :) Tym bardziej podziwiam Tych którzy FES próbują programować centralki czy np. wykonywać osiowanie proxy.
Muszę jeszcze do palety dokupić sobie kilka kabelków i będę mógł cudo w pełni wykorzystać... czad, długo polowałem by za rozsądne pieniądze kupić sobie oryginalny tester do lancii fiatów i alf ale się udało :)

emzik
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 18
Rejestracja: 09 cze 2013, 12:38
Imię: Marcin
Lokalizacja: Szczecin

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: emzik » 09 gru 2013, 10:02

Przyłącze się do tematu aby drugiego nie zakładać.

Jak działa u was hamulec postojowy: ?
Czy gdy jest zaciągnięty i doda się lekko gazu to automatycznie się zwalnia??
Podczas jazdy z prędkością np.40km/h można zaciągnąć hamulec??

Mowa oczywiście o elektrycznym

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: jjash » 09 gru 2013, 10:27

Na pierwsze pytanie - tak. Gdy jest zaciągnięty i doda się gazu w celu ruszenia z miejsca, zwalnia się automatycznie.
Na drugie - tak. Jednakże podczas jazdy, gdy pociągniesz za dźwignię hamulca to system pozwoli na zaciągnięcie, ale momentalnie go zwolni - koła są w ruchu. Aby zaciągnąć i zrobić coś na kształt zarzutu tyłem jak na ręcznym, trzeba zaciągnąć hamulec i trzymać dźwignię w górnym położeniu. Wtedy system generuje sygnał zaciągnięcia i trzyma tłoczki zaciśnięte tak długo jak długo jest zaciągnięta dźwignia hamulca. Jak ją zwolnisz, uwolnione zostają również tłoczki. Dokładnie jak w ręcznym.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

przedszkolak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 346
Rejestracja: 02 maja 2011, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: przedszkolak » 15 gru 2013, 18:43

Zaczynają się mrozy, na początku zimy warto wyłączać hamulec postojowy i zostawiać samochód na biegu. Przyczyna jest bardzo prosta lubią przymarzać - a mamy wilgotną zimę, natomiast jeśli jest wilgoć w środku silniczka tym bardziej zamarzają i silniczki przestają się ruszać i trza lawety, albo rozgrzewania. To tak ku pamięci.

szajbus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 495
Rejestracja: 14 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: szajbus » 15 gru 2013, 20:40

przedszkolak pisze:Zaczynają się mrozy, na początku zimy warto wyłączać hamulec postojowy i zostawiać samochód na biegu. Przyczyna jest bardzo prosta lubią przymarzać - a mamy wilgotną zimę, natomiast jeśli jest wilgoć w środku silniczka tym bardziej zamarzają i silniczki przestają się ruszać i trza lawety, albo rozgrzewania. To tak ku pamięci.

w silniku nie ma prawa być wody nie ma prawa zamarznąć bo nie ma tam co zamarznąć jeśli jest szczelny ,laweta jest tylko wtedy jak mamy pod domem trupa albo nie naprawiamy zacisków pomimo że wiemy że coś się dzieje z nimi ....bo jak są uszkodzone to jest po zawodach przy przymrozkach.... regeneracja 250zł/szt albo nówki 1800zł/szt

skinner
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 299
Rejestracja: 25 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: skinner » 17 gru 2013, 0:17

Dokładnie, popieram kolegę Szajbusa. Regeneracja 250 zł, a czasem nie dajcie nabrać się na te za 700 czy 1100 zł. Lepiej wyrzucić stary zacisk do śmietnika i kupić za 1800 zł w ASO nówkę sztukę nie śmiganą.

Awatar użytkownika
darecki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 277
Rejestracja: 02 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: SZCZECINEK

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: darecki » 06 mar 2015, 19:43

Witam podłączę się.
Mam problem ze zwolnieniem ręcznego z kokpitu. Wyłącza się z chwilą ruszenia ale ja zaciągnąć nie mogę. A i pali się pomarańczowa kontrolka. Nic nie znalazłem na temat takich objawów.
Były:
Lancia DEDRA 1.8 8V ROCZNIK:-)93
Lancia Lybra 2,4 JTD "ALBINOSKA" ALE PIĘKNA:) GG:1350750
Jest:
Lancia Thesis 2.4 JTD " Bordowa złośnica"

Awatar użytkownika
ArtoKucior
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1458
Rejestracja: 14 lip 2013, 6:49
Imię: Artur
Lokalizacja: Płońsk

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: ArtoKucior » 06 mar 2015, 20:40

Pali się pomarańczowa czyli jest awaria EPB (czyli ręczny hamulec postojowy). Trzeba podłączyć kompa pod auto....i powinno być wiadomo w czym tkwi problem. Tyle Ci można pomóc kolego darecki. Thesis i laptop z dobrym programem to nierozłączna para przynajmniej w okresie zimowym :)

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3456
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: Flyman » 06 mar 2015, 21:04

A kiedy się zapala ta kontrolka? Jak ruszasz i hamulec odpuszcza, czy jak operujesz ręcznym w kabinie, czy może pali się non-stop?

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: belial666 » 06 mar 2015, 22:53

Powiem tak, mam awarie dwóch silniczków/mechanizmu. Na początku wyskakiwał błąd (P!) i gasł po powrocie z pracy( zawsze gaśnie jak chwilę postoi) . Potem, w trasie zapaliły się już dwie (!) (P!) i znów zgasły po nocy. Aż w końcu padły całkiem, błąd świeci cały czas, podmiana centralki i akumulatorka nic nie dała. Silniczki/mechanizm na obecną chwilę pracuje tak, jakby się zacierał, a czasami w ogóle nie pracują tylko sygnał kontrolki na desce. Obydwa silniczki jadą do regeneracji, no zobaczymy. Z tego co wydedukowałem, to owy mechanizm posiada wadę fabryczną, sknoconą przez TRW (zacierające się koło zataczające się), ale nie jesteśmy sami, bo posiadacze Passatów B6 też mają z tym problem. Tałatajstwo albo nie.

Rozbierający pisze:Ja to kilka razy rozbierałem i powiem Ci, że nie dość, że rdza jest kłopotem, to w dodatku wysiada ta (foto) przekładnia i jej już nie naprawisz, a i części nie dostaniesz. Później z kolei (po złożeniu) będzie najprawdopodobniej zbyt ciężko chodzić i co za tym idzie? Ano to, że sterownik odczyta zbyt duży pobór prądu i...odetnie obwód...
111111.jpg
222222.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nr. telef. 501259455

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: LUKIThesis » 06 mar 2015, 23:17

Przekładnie zębatą da się rozebrać, trochę zabawy ale do zrobienia . Ja dałem radę to i Ty Bel sobie poradzisz . Łożyska można kupić ( w skład przekładni zębatej wchodzą 4 łożyska ).

AUFER
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2661
Rejestracja: 25 sty 2008, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Wałcz / Dobino / ZWA

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: AUFER » 06 mar 2015, 23:19

To napisz Luki jak to można ładnie samemu zregenerować, po co to dawać w obce ręce jak można samemu się pobawić. : ok2 :

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Thesis - hamulec postojowy

Post autor: belial666 » 06 mar 2015, 23:29

Masz foty, tego rozebranego, namiary na łożyska ?. Już raz rozbierałem zacisk do wymiany "kalamitki" bo na gwincie się obrobiła związku z czym musiałem zamienić mechanizm ręcznego, ale nie zaglądałem do środka, jeszcze nie rzęził.


Ok, dostałem Pw.
Nr. telef. 501259455

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”