Dedra - lata drążek od skrzyni biegów

RobertS
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 03 cze 2011, 21:18
Imię: Robert
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Dedra - lata drążek od skrzyni biegów

Post autor: RobertS » 03 cze 2011, 21:28

Witam serdecznie.J estem tu nowy wiec moze najpierw sie przedstawie. Robert jestem. Jestem posiadaczem Lancii Dedry 1,6 ie z 1995 roku. Dzis stwierdzilem że drążek od zmiany biegow lata mi we wszystkie strony i nie moge wbic wstecznego. 1 i 2 jakos wchodzi. 3,4,5 nie prÓbowalem. Co moze byc przyczyna i czy da sie to samemu naprawic.
Dziekuje i czekam na odpowiedzi.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 03 cze 2011, 21:58 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ortografia!!!

Awatar użytkownika
bentekQLIMAX
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 218
Rejestracja: 12 lip 2010, 23:10
Imię: Dawid
Lokalizacja: Zabrze

Re: Dedra - lata drążek od skrzyni biegów

Post autor: bentekQLIMAX » 03 cze 2011, 22:16

to chyba będą zużyte wodziki nie powinno być problemu z naprawą
ewentualnie może też być zużyty synchronizator który chyba znajduje się w skrzyni biegów
tylko tyle mogę ci doradzić

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Dedra - lata drążek od skrzyni biegów

Post autor: bassman » 03 cze 2011, 22:30

Jak wcześniej Kolega powiedział:
Wodziki do regeneracji, lub wybierak do naprawy/wymiany.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
bentekQLIMAX
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 218
Rejestracja: 12 lip 2010, 23:10
Imię: Dawid
Lokalizacja: Zabrze

Re: Dedra - lata drążek od skrzyni biegów

Post autor: bentekQLIMAX » 03 cze 2011, 22:39

myślę że tu będą te oba elementy do wymiany jak drążek lata i biegi nie wchodzą
kiedyś mi znajomy powiedział że jak wbijam przy max wciśniętym sprzęgle wsteczny i słychać zgrzyt to pada już synchronizator
a tu kolega ma dodatkowo pozostałe biegi i latający lewarek

RobertS
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 03 cze 2011, 21:18
Imię: Robert
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Dedra - lata drążek od skrzyni biegów

Post autor: RobertS » 04 cze 2011, 19:15

Dziekuje serdecznie za odpowiedzi.Jeszcze nie mam pojecia gdzie to kupic wiec chyba jednak bez mechanika sie nie obejdzie :D
Mam nadzieje ze wartosc naprawy nie bedzie wieksza od samochodu.A ze mieszkam w LU to calkiem realne :D
Pozdrawiam
Robert

Awatar użytkownika
bentekQLIMAX
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 218
Rejestracja: 12 lip 2010, 23:10
Imię: Dawid
Lokalizacja: Zabrze

Re: Dedra - lata drążek od skrzyni biegów

Post autor: bentekQLIMAX » 04 cze 2011, 20:42

same części nie powinny być drogie
mechanik więcej weźmie za robote hehehe
napisz ja będziesz miał już zrobione autko

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Dedra - lata drążek od skrzyni biegów

Post autor: jerzy » 05 cze 2011, 19:46

RobertS pisze:Witam serdecznie.J estem tu nowy wiec moze najpierw sie przedstawie. Robert jestem. Jestem posiadaczem Lancii Dedry 1,6 ie z 1995 roku. Dzis stwierdzilem że drążek od zmiany biegow lata mi we wszystkie strony i nie moge wbic wstecznego. 1 i 2 jakos wchodzi. 3,4,5 nie prÓbowalem. Co moze byc przyczyna i czy da sie to samemu naprawic.
Dziekuje i czekam na odpowiedzi.
Pozdrawiam
Witam,w/g mnie jak jest trudno ustawić położenie lewarka tak by można by włożyć jakiś bieg tzn.,że pękła sprężyna trzymająca go w odpowiednim położeniu takim by on mógł wybrać ten bieg.Są trzy wałki a w środku jest ten który jest odpowiedzialny za prawidłowe ustawienie.Jak nie ma stabilizacji ustawienia to te dwa pozostałe mogły się ustawić w takim położeniu,które uniemożliwia odpowiednie wybranie biegu.Nie ma to nic wspólnego z wodzikami lub synchronizatorami.Ja tego nie robiłem ale sobie wyobrażam jak to powinno działać.Nie wiem czy na pewno trzeba wyjmować skrzynie.Może wystarczy odkręcić sam tył skrzyni od strony wałka połączonego z lewarkiem.????

Pozdro,,,,,

dedra 19tdsl

RobertS
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 03 cze 2011, 21:18
Imię: Robert
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Dedra - lata drążek od skrzyni biegów

Post autor: RobertS » 06 cze 2011, 22:15

Panowie.Jeszcze jedna prosba do Was.Bylem u mechanika.Oczywiscie sciagnie mi auto na warszta.i pierwsze rozkrecenie kosztuje mnie 120eu.dopiero wtedy stwierdzi ile to bedzie kosztowac.Lecz na szczescie znalazl sie ktos normalny(czytaj RODAK)ktory zrobi mi to tanio.Wiec do sedna sprawy.Czy sa jakies oznaczenia czesci ogolno krajowe.Ze kazda czesc ma swoj kod i moge po kodzie zamowic taka za granica.Jezeli cos takiego jest to czy mozecie podac mi taki kod na to co potrzebuje abym mogl to zamowic tutaj.
Dziekuje za wyrozumialosc.
Pozdrawiam
Robert

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Dedra - lata drążek od skrzyni biegów

Post autor: jerzy » 07 cze 2011, 6:46

Witam a jak do tego doszło - ten rozbiegany drążek.Stało się to nagle czy wcześniej by jakieś objawy.
Bo jeżeli jest tak jak ja napisałem czyli pękła sprężyna i tylko to.Wg mnie nawet nie trzeba wyjmować skrzyni(tak myślę)-wystarczy spuścić olej i odkręcić tył skrzyni-ale nie jestem pewien.
Teraz piszesz ,o kosztach w euro -a gdzież to auto masz? za granicą?.Jeśli chodzi o części to rzeczywiście nie powinno być drogo.Robocizna może przekroczyć koszt części. A może było by kupić używkę ,patrzyłem na allegro to gdzieś ok.max do 350 zł.

A może sprawa jest prozaiczna po prostu poduszki pod skrzynią padły,podnieś maskę włóż jakiś bieg i pchaj ruszaj samochodem - powinieneś zobaczyć jak poduszki trzymają.

Pozdro,,,,,

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”