Delta II - demontaż deski rozdzielczej

Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2084
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Delta II - demontaż deski rozdzielczej

Post autor: Jam_Belfegor » 29 cze 2011, 23:50

Witam, dobrnąłem do momentu kiedy muszę zdjąć tunel środkowy oraz konsolę środkową. Pytanie do was czy jest jakiś temat na forum z fotkami albo dobrym opisem jak rozebrać by nie połamać. Pytam bo rozkłóciłem wszystkie śruby z tunelu środkowego i próbowałem go ściągnąć okazuje się że jest chyba przyklejony do środkowej konsoli. Nie chciał bym nic połamać. Co i w jakiej kolejności odkręcać? Gdzie są pochowane jakieś zaczepy, zatrzaski, na co uważać? Z góry dzięki za odpowiedź. Samochód Lancia Delta II
Ostatnio zmieniony 30 cze 2011, 6:23 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę tytułować zgodnie z zasadami/Poprawione

Lorgbow
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 419
Rejestracja: 25 sty 2009, 0:00
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Demontaż deski rozdzielczej DELTA II

Post autor: Lorgbow » 30 cze 2011, 5:31

Nie ma chyba takiego tematu, w razie czego rozebrałem deltę 2.0t na części, i mam dedrę(której wnętrze już też raz wyjechało na miesiąc ;) ) więc możesz uderzać na PW ;)
z tego co pamiętam to w tunelu masz 2 śruby po bokach z tyłu, 1 pod uchwytem ręcznego(trzeba zdjąć mieszek) i z przodu przy konsoli 2 po bokach

ewentualnie zdejmij ramkę radia(śruby są od wewnątrz nad otworem radia skierowane w górę) i zobacz czy tam gdzieś nie ma śrubki(wątpliwe ale warto sprawdzić)
kleju fabrycznie nie stosowali

Od razu rada odnośnie konsoli: odkręcasz po kolei elementy(panel od nawiewów od góry ma zatrzaski), potem schowek i środek+ prawa strona wychodzi jako całość(przy drzwiach pasażera pod klapką jest epicka śruba - chyba 19 długa na jakieś 10cm :lol: )

Awatar użytkownika
mac1us
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1321
Rejestracja: 01 wrz 2009, 20:10
Imię: Maciek
Lokalizacja: Radziszów Kraków

Re: Delta II - demontaż deski rozdzielczej

Post autor: mac1us » 30 cze 2011, 12:50

Pod ramką radia jest jeszcze jedna śruba, w Delcie jest trochę inaczej niż w Dedrze tzn. u mojego taty w dedrze jest śruba pod przyciskami od lusterek, a w Delcie tego nie ma . Dwie śruby z tyłu, widoczne, jedna chyba pod mieszkiem ręcznego, i jedna pod ramką radia.

Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2084
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: Delta II - demontaż deski rozdzielczej

Post autor: Jam_Belfegor » 30 cze 2011, 13:30

Zrobię wam fotkę na co natrafiłem, powiecie czy to samoróbka. Mnie to wygląda jak fabryczny zgrzew.

Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2084
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: Delta II - demontaż deski rozdzielczej

Post autor: Jam_Belfegor » 30 cze 2011, 20:58

Ok udało mi się zdemontować tunel środkowy przegapiłem rzeczywiście jedną śrubę, to co wydawało się być zgrzewem było zabrudzony kawałkiem materiału oddzielającym tunel od konali :) Musicie wybaczyć ale robię to w garażu podziemnym gdzie oświetlenie mam z sufitu więc w aucie jest dość ciemno. Oswietlam jak mogę ale nie wszystko widzę. Niemniej doszedłem do kolejnego problemu. Nie mogę ścigać konsoli z pokrętłami, odkręciłem już dwie śrubki z dołu i z zaczepów u góry wyszła, ale coś dalej ją trzyma. Próbowałem ścigać pokrętła ale się mocno trzymają, a nie chce nic urwać. Co mogłem przeoczyć?
Obrazek
Drugie pytanie dotyczy boczków w drzwiach odkręciłem śrubki zaznaczone na foto pytanie czy to wszystkie mógłby mi ktoś poradzić na co uważać przy ściąganiu boczków, lub ewentualnie gdzie są spinki tapicerskie, oraz jak ściągnąć korbę z tylnych drzwi?
Obrazek Obrazek
P.S znalazłem pod tunelem dwie nie podłączone wtyczki kojarzy ktoś od czego są
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
NOWY84
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 181
Rejestracja: 05 maja 2007, 0:00
Imię: Paweł
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Delta II - demontaż deski rozdzielczej

Post autor: NOWY84 » 30 cze 2011, 21:38

Pokrętła musisz wysunąć. Pod tymi większymi pokrętłami są śruby, które uniemożliwiają Ci demontaż panelu na tą chwilę.
Ta wtyczka z przewodami żółtym i czarnym, to wydaje mi się że w środkowym tunelu przy kratce nawiewu się ją podpina od środka. Obejrzyj tunel od środka.

Reszta niestety nie wiem...
Ostatnio zmieniony 30 cze 2011, 21:46 przez NOWY84, łącznie zmieniany 1 raz.
---------------------------------------

dcf142
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 05 gru 2009, 20:24
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Re: Delta II - demontaż deski rozdzielczej

Post autor: dcf142 » 30 cze 2011, 21:45

Co do panelu masz dwie śruby jedną pod pokrętłem temperatury, drugą pod kierunkiem nawiewu. musisz czymś podważyć pokrętła i mocno pociągnąć, tylko z umiarem bo mogą pęknąć. Co do tapicerki drzwi to masz jeszcze śrubę pod sterowaniem szyby z przodu i zaślepką sterowania z tyłu (najpierw musisz odkręcić śruby trzymające je, po jednej na przyciski/zaślepki od spodu). Z korbek musisz ściągnąć tą polerowaną osłonę, w miarę łatwo schodzi, możesz delikatnie podważyć i zobaczysz jak jest mocowana. Pod spodem jest normalna śrubka pod krzyżak. Spinki są mniej więcej pomiędzy miejscami gdzie są śruby, po obwodzie tapicerki.
Na co dzień: Lancia Delta II LE 1,6 16V 1996 :) i Renault Laguna RTE 1,8 F3P 1998
Od święta: Fiat 126P 650E 1986 - oczko w głowie :D

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Delta II - demontaż deski rozdzielczej

Post autor: bassman » 30 cze 2011, 22:02

Wtyczka z przewodami żółtym i czarnym jest od opcjonalnego podświetlenia pokrętła kratki nawiewu na tył samochodu.
Ta z trzema przewodami jeśli jest jedyna to może być od włącznika halogenów - ale nie wydaje mi się, aczkolwiek pewien nie jestem.
Nie mam za bardzo teraz czasu i nie zerknąłem w schematy, może ktoś coś dopowie.

Pozdrawia.

Lorgbow
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 419
Rejestracja: 25 sty 2009, 0:00
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Delta II - demontaż deski rozdzielczej

Post autor: Lorgbow » 01 lip 2011, 7:09

Trzypinowa wtyczka na pewno nie jest od włącznika halogenów, inny kształt. Na 99% to zasilanie dla wiązki tylnych szybek w elektryce - wizualnie zgadzają mi się kolory kabli i kształt(ostatnio grzebałem w instalacji, sterownik mi padł)

Co do tapicerki w drzwiach - masz starszą wersję(IMO bardziej mi się podoba :P ), więc musisz wyjąć zaślepkę znajdującą się obok prostokącika z przyciskami(jakiś mały śrubokręcik i podważasz) i dostajesz się do śruby mocującej rączkę do drzwi, nie ma tam śrub od spodu jak pisał kolega wyżej, klamka wewnętrzna ma jeszcze śrubkę, ale to mały poziom skomplikowania - zdejmiesz rączkę to zobaczysz. Korbki jak pisał kolega wyżej, chociaż ja miałem zawsze problem z tą blaszką(na szczęście wjechała elektryka :D )

Ostatnia, ważna rzecz przy drzwiach: po odkręceniu śrub spinki wyczujesz gdzie są - zacznij od dołu i równolegle idź do góry - w momencie gdy tapicerkę już swobodnie będziesz mógł odchylić (trzyma się u góry na całej długości drzwi), z wyczuciem wysuń ją w górę(ja delikatnie wypukuję ręką od dołu). Dla treningu zacznij od drzwi przednich, jest łatwiej.

A i taka pierdoła na koniec ;) kołeczki/bolce do blokowania drzwi(jak zwał tak zwał) są wkręcane, na takim drobnym gwincie

Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2084
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: Delta II - demontaż deski rozdzielczej

Post autor: Jam_Belfegor » 01 lip 2011, 11:45

Ślicznie dziękuję za konkretne odpowiedzi.

Awatar użytkownika
mac1us
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1321
Rejestracja: 01 wrz 2009, 20:10
Imię: Maciek
Lokalizacja: Radziszów Kraków

Re: Delta II - demontaż deski rozdzielczej

Post autor: mac1us » 01 lip 2011, 11:52

To na koniec odnośnie wtyczek: ta bliżej tyłu jest od podświetlania nawiewu w tunelu, Ty nie masz klimatyzacji więc w miejscu nawiewu masz "schowek". A odnośnie drugiej to nie wiem, ja u siebie jak i w Dedrze tego nie mam, może zrób zdjęcie z dalszej perspektywy to coś pomoże.

Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2084
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: Delta II - demontaż deski rozdzielczej

Post autor: Jam_Belfegor » 01 lip 2011, 13:36

mac1us a mam kratkę na tył i żeby było śmiesznie jest podświetlona tyle że chyba poprzedni właściciel przeprowadził jeszcze raz przewody :p te co miałem podpięte były jak by luzem tak bez ładu i składu, niby kolor się zgadza czarny i zółty ale coś mi w nich nie pasowało.

Awatar użytkownika
mac1us
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1321
Rejestracja: 01 wrz 2009, 20:10
Imię: Maciek
Lokalizacja: Radziszów Kraków

Re: Delta II - demontaż deski rozdzielczej

Post autor: mac1us » 01 lip 2011, 14:14

A tunel od nawiewu miałeś? Jeżeli nie to masz w takim razie tunel zmieniony od wersji z klimatyzacją.

Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2084
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: Delta II - demontaż deski rozdzielczej

Post autor: Jam_Belfegor » 01 lip 2011, 18:12

mac1us no pewnie tak, choć jak by się uprzeć to można podłączyć do nawiewu na nogi tylnej kanapy. Patrzyłem na tunel z wersji bez klimy rożni się tym że w miejsce kratki jest wsadzony plastikowy koszyk.

Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2084
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: Delta II - demontaż deski rozdzielczej

Post autor: Jam_Belfegor » 02 lip 2011, 21:58

Ok uporałem się z boczkami oraz spodem deski rozdzielczej (poszło całkiem gładko). Znowu natrafiłem na problem. O tuż nie mogę wyciągnąć wykładziny podłogowej gdzieś w tych okolicach coś jeszcze ją trzyma.
Obrazek
Pytanie czy trzeba rozbierać te wszystkie plastiki z dechy rozdzielczej które są na fotce żeby wyciągnąć wykładzinę?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”